Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Adrian11

Warfama pomocy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Adrian11    0

Posiadam Prasę Warfama zakupiona rok temu i wczoraj prasując siano cos sie w niej stało. Tym przyciskiem co opuszczam podbierak to otwiera sie komra a tym co komora to podbierak i raz sie podniesie raz nie Co to moze byc ? rozdzielacz ten co mam w kabinie ciezko chodzi prosze o pomoc ! Zostało mi jeszcze 2,5 ha siana a jutro deszcz nadają czy da sie to zrobic bez mechanika czy z nim ( mam dzwonic i zgłaszczac na gwarancje ? )

Edit @ dzwoniłem i powiedzieli mi ze jest jakas regulacja i jezeli niezrobie jej do Poniedziałku to przyjada ale mnie goni siano cos ktos wie jak to sie robi ?

Edytowano przez Adrian11

91lenczus91    0

W kabinie masz ten dżoj :P tam do niego przykręcona jest linka i tam na lince od strony prasy jak i od tego pada :P jest regulacja o ile pamiętam to na klucz 24 jest nakrętka taka kontra i ja poluzuj i przekręć tego pada o jeden obrót albo w lewo albo w prawo i skontruj. Najlepiej zrób to od strony dżoja:)

Wiadomość z agroFakt.pl

mam identyczny problem co adrian 11

podnoszac podbieracz otwiera się komora, nie ma wyczuwalnych trzech położeń w dżojstiku, dzwoniłam do serwisu, powiedzieli, że to można samemu wyregulować, ale ja nie umiem, ta śrubka przy lince przy dżojstiku to sie lekko kręci ręka, zawsze się z resztą tak kręciła, nie ma mowy o żadnej kontrze. wszystko się zaczęło odkąd zamieniłam ciągniki, bo jesen miał awarię. teraz nie moge dojść ładu, jak ustawia się to położenie?

nikt nie odpisuje, w porządku, widze wszyscy zajęci:) dąłam sobie radę, wystarczyło wykręcić tę linkę pełen obrót z tej dźwigni rozdzielacza.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez kamilrolnik18
      witam. zastanawiam się nad kupnem prasy ursus 594 , nie interesują mnie zachodnie prasy na mój mały areał . chciałbym wiedzieć jakie opinię macie na temat wyłącznie tej prasy jak się sprawuje w słomie oraz sianokiszonce itd. pozdrawiam.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      witam mam zamiar zakupić prase warfama z 543 możecie mi coś powiedzieć coś o tej prasie czy robi dobre belki czy jest trwała i a i jak jest z częściami
    • Przez knur
      Witam, mam problem z prasą jak już napełnie komorę i podaje siatkę to ściąga ją na jedną stronę i później pół snopka jest tylko owinięte i co jest nie tak???? 
    • Przez PrzemekL
      <p>Czy jest możliwość wyregulowania lub naostrzenia noża tnącego siatke? (Nie do końca docina siatke) Warfama z-543 r.2000</p>
    • Przez darkoe
      Witam. Mam takie pytanie. W mojej prasie maksymalnie można owijać bel siatką 3 raz. Tak jest farbtycznie. Jest czterostopniowa regulacja i maksymalnie można ustawić na 3. Chciałbym to przerobić żeby można było owijać na 4 lub 4 i pół. Chodzi o to że przy mocno kruchej słomie siatka pęka lub ją ściąga na boki. Kumpel ma new hollanda prase i on kruchą słome owija 4 i pół raz i nie ma tego problemu.
      Przesyłam zdjęcie regulacji owinięć siatką
      Myślałem o przedłużeniu tego płaskownika z 4 otworami. Co wy o tym sadzicie? To dobry pomysł?