Zaloguj się, aby obserwować  
marcin509

cebula cukrowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula zimowa
marcin509    1

Witam, miał ktoś może styczność z uprawą cebuli cukrowej? Nie spodziewam się, żeby ktoś ją uprawiał, ale bardzo zależy mi na jakichkolwiek, nawet zasłyszanych informacjach, bo nie mogę nic znaleźć oprócz jakichś poradników dla działkowców. Potrzebuję tego ok 0,5 ha do zbioru w przyszłym sezonie możliwie wcześnie, więc najlepiej by było gdyby była z siewu zimowego albo z dymki. Mam inne rodzaje cebuli więc myślę, że z uprawą nie powinno być większych problemów. Jak ktoś coś wie to bardzo proszę o odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

U mnie Tzw. cukrówka była uprawiana kilka lat ( od 2 lat nie sieję) Początki ok 2000 r były całkiem przyzwoite cena była dobra bo jeszcze jej uprawa nie była tak rozpowszechniona. Póżniej było różnie , ogólnie co roku sieję zimówkę i cukrówka była taką dokładką jakby tamta słabo przezimowała. Próbowałem nawet uprawy cukrówki z rozsady ladnie wyszła ale trafiłem na słaby rok i sie zniechęciłem.A jakich informacji konkretnie potrzebujesz? Bo w sposobie uprawy niczym szczególnym od cebuli konwencjonalnej się nie różni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

Konkretnie to czy sieje się ją na zimę czy sadzi z dymki, tak żeby była do zbioru na świeży rynek najlepiej w czerwcu lub lipcu. Jaki może być plon z ha i po ile musiałbym sprzedać kilogram świeżej żeby był jakiś zysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

żeby Była na świeży rynek siałem ja na wiosnę trochę wcześniej jak zwykła. Z rozsady była wcześniej ale wg mnie to nieopłacalna metoda. Plon z ha myślę że 20 T będzie może nawet lepiej zależy jak obrodzi. A na zysk ma wpływ wiele czynników i zależy to od roku więc na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Sam uprawiasz warzywa więc wiesz jak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

Czyli ciężko będzie zrobić ją na wczesne lato, myślałem, że są odmiany zimowe czy z dymki. Popytam jeszcze w hurtowni z nasionami może coś poradzą, a skoro jest teraz w hurtowniach z warzywami i raczej nie jest z importu to powinien być jakiś sposób. A kiedy wyszła ta z rozsady? Bo właśnie wczoraj skończyłem sprzedawać zimową, teraz nie mam co sprzedawać, a chciałbym tego uniknąć w przyszłym sezonie. Będę miał jeszcze dymkę ale fajniej by było mieć coś jeszcze żeby w połowie pustym samochodem nie jechać do odbiorców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj