Skocz do zawartości
oFsik

Bizon - blacharka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Bizon
oFsik    30

Witam, wymieniał ktoś dno zbiornika w bizonie? Da się wyjąć samo dno czy trzeba rozkręcać wszystko od samej góry?

pozdrawiam

triplehhh    0

Ja nie wymieniałem, ale raczej bez rozkręcania od samej góry się nie da :)

Edytowano przez MAT912

filip524    1

Podłożyć pod dół zbiornika blachę da się z wymianą będzie gorzej . Trzeba odpowiednio pomierzyć , podoginać i dobrze włożyć . Wierz mi założyć blachę da się i wcale to nie jest trudne . My robiliśmy to w ubiegłym sezonie :) moim zdaniem nie warto wymieniać całości (duży koszt i dużo roboty ) B)

Edytowano przez filip524

Wiadomość z agroFakt.pl

oFsik    30

Właśnie planuje wyjąć ślimaka i albo wytnę i wstawię nową albo nałożę na wierzch przyspawam ,ale zastanawiałem się bo jak da się powiedzmy odkręcić i wymienić to bym tak zrobił ale pozostaje raczej opcja załatania :)

master20002    157

Panowie, polećcie mi jakąś firmę co produkuje dno do hederu bo szukam w internecie i nie moge nic znaleźć. Da się wymienić je bez wyciągania ślimaka??

locke    291

Ja u siebie kiedyś to blachę wspawałem na gazowo.I chyba ślimak był wyciągnięty.Zależy od tego jak bardzo masz przegnite

master20002    157

Ja u siebie kiedyś to blachę wspawałem na gazowo.I chyba ślimak był wyciągnięty.Zależy od tego jak bardzo masz przegnite

Blacha jest w takim stanie, żę trafiają sie małe dziurki mniej więcej wielkości rzepaku. Odkryłem to jak czyściłem go po sezonie. Było kupe świństwa po poprzednim właścicielu jeszcze które nie poszło razem z ziarnem przy wysypywaniu (myślałem że sie oderwie) i chyba dobrze, że nie poleciało wtedy bo sporo bym gubił.

locke    291

To jak są małe dziurki to nie musisz nic na razie zrobić.Jaką masz grubość blachy, jak cienka to raczej musisz wstawić blachę.Ja w tym roku robiłem to u siebie w mercatorze 75 bo po zimie to miałem taką dziurę jak pięść.To wstawiłem blachę na całość i zamalowałem.

master20002    157

Wiesz, to już nie jest nic pewnego więc tak czy inaczej będe chciał to wymienić, żeby mi w żniwa nie wyskoczyła jakaś niemiła niespodzianka :ph34r:

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja wstawiłem pasek blachy i przynitowałem. Nie trzeba mieć giętarki, wystarczy młotek i ceownik. Ślimaka też nie trzeba wyjmować, ale trzeba odkręcić to mocowanie przy przegubie i podnieść. Na koniec podłożyłem pod mocowania gumy grubości ok 1 cm trochę kątówką spiłowałem zwoje ślimaka żeby nie zdarło nitów. Jak narazie minęły dwa sezony i działa ;)

skok    0

Witam

Zgniła mi podłoga w zbiorniku ziarna w bizonie z056 łacznie z obudowa wyjścia i zasłwką na dnie tej obudowy jak to najlepiej naprawic ??? czy ktos to robił ?? czy ta zasuwę da się zlikwidować bo niema się czego trzymać i lecą tamtedy ziarka przy wysypie

pozdrawiam

Połączony

Edytowano przez MAT912

mustang261    0

jak u nas zgnila podloga to nic nie wycinalem , wyciaglismy slimak i od gory dalem blache 1mm tak ze na strony wystawala 50 cm i na krawedziach ja przyspawalem i tak juz chodzi 5 lat nalezy tylko dolem dobrze docisnac i gumowym mlotkiem dobic tak aby slimak swobodnie sie krecil

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marcin198309
      Chłopaki mam problem. I bardzo proszę o wypowiedzi osób które mają pojęcie. A więc tak. Nie jestem marzycielem. Poprostu chcę kupić kombajn tylko nigdy go nie miałem. A maszyna która u nas kosi te 15 ha nigdy na polu nie nawaliła:) pytanie czy ciężko nauczyć się obsługi? Wiele się naczytałem że to gówno:) ale czy to nie jest tak że ludzie nie potrafią z nich korzystać?
    • Przez kopokop
      Witam czy polecili byście mi kombajn bizon zagon na ok 20ha
    • Przez macko25
      oto moja przeróbka obrotów prędkości młocarni.prędkość młocarni mam przy następujących obrotach silnika 2200/młocarnia 910
      2350/młocarnia 950
      2500/młocarnia 1100
      przerobiłem dlatego że zawsze przy odrzutniku zawsze mi się łożysko grzało i się psuło ale tylko zawsze z prawej strony i nigdy młocarnia przy zwykłych talerzach i gruby pas nigdy nie trzymała równej prędkości obrotu i zawsze poślizg był albo pas się zerwał albo zawsze się regulowało prędkość to wszystko się ciągło na prawą stronę i po łożysku więc wpadłem na pomysł tzn gościu był na targach rolniczych i takie coś proponował za koła,napinacz i pas 1500zł i tak sobie przerobiłem i od dwóch lat tak jadę i żadnej awarii jeszcze przy tym nie miałem.zrobiłem takie koła,napinacz, i dwa pasy C 1850.
      A jak rzepak to koła zamieniam tzn.od odrzutnika na wał od młocarnia a od młocarni do odrzutnika bez zdejmowania podajnika koło jest przykręcane na 6 śrub i tam tylko trzeba łańcuch i dwa pasy i to wszystko.

aha na rzepak obroty młocarni mam 600

• Przez Kamil97
      Siema.Czy słyszeliście o bizonie Z0-20 ? Jest to Bizon zaczepiany do ciągnika i czy macie filmik z jego pracy ?
    • Przez Bartek72511
      Witam. Ceny usług idą w góre i planujemy na nasze 12 ha kupic jakiegos bizonka na przyszły rok. Najche tniej bysmy kupili jakiegos za 20 tysiecy i wsadzic w niego z 10 żeby wiedzieć czym się jeździ. Uważacie że to dobry pomysł? Jakiego Bizona najbardziej polecacie w takiej cenie?