Goliat21

John deere 6430 czy case maxxum 125 multicontroller

Polecane posty

Goliat21    0

Witam mam wziąśc na PROW ciągnik i pare maszyn, ale najwiekszy dylemat mam z ciagnikiem, bo zastanawiam sie nad John deere 6430 i case maxxum 125 multicontroller. Dwa sa praktycznie w jednakowej cenie ok 240 tys netto na tyle udało mi sie wynegocjowac. Ciagnik bedzie użytkowany na 50 hektarach (30 orne i 20 trawy) dodam tez, ze wiekszość pól jest na terenach górzystych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

większość masz pod uprawę więc 6 cyl będzie lepsze chyba, JD Premium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mój tata miał podobny dylemat kilka lat temu 6430 czy maxxum 125. Na 50ha 120KM w 4cyl. to i tak za dużo nie mówiąc już o 6cyl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

wiadomo 6 stabilniejsza, Ja od 4 lat posiadam 6430 cllasicka jestem z niego zadowolony moc wystarczająca pracuje u mnie na 44ha. Współpracuje z 5 skibowym pługiem zagonowym5*40, zestawem uprawowo siewnym biernym 3 metrowym mówili że będzie go bujało ale 600kg na przodzie i jest elegancko i idę prosto w orkę, jast idealny do prasy zmiennokomorowej i do tura ja nie mam go z turem ale znajomy ma i chwali. Brakuje mi w nim przedniego tuza i jak sporo po drogach jeździsz to bierz na przód TLS dużo bardziej komfortowy bo to jednak 4 i jak zapylasz po nierównościach to skacze a jak jest amortyzacja to elegancko. Jeszcze jedno jak masz kase to nie bój się tego że 6 więcej spali bo to nie prawda znajomy ma JD w 6 120KM i pali prawie tyle co mój a jednak 2 gary więcej, dla mnie akurat 4 była leprza bardziej zwrotna, ja ogulnie polecam ten ciągnik i nie żałuje że padł na niego wybór a co do Case to niestety nie mogę porównać bo niemiałem styczności z tym modelem. Mam nadzieje że coś pomogłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goliat21    0

No niestety clasica, premium troche droższy. No tak jak uzgadnialismy to w tej cenie bede miał TLS i przedniego tuz-a. Tylko własnie niewiem czy JD nie jest troche za krótki i nie bedzie mu przodu wznosiło z agregatem na górach, ale moze jak obciązniki na tuzie zawiesze to bedzie ok. A co do 6 w JD to musze sie tez jeszcze zastanowic, bo jak narazie powiedzieli ze 4 bedzie lepsza jak na moje gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak JD w classicu to bym się nie zastanawiał tylko bral case, bo po pierwsze większa moć i lepsza wygoda obsłógi ze względu że to multi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goliat21    0

Agregat uprawowo-siewny Sulky 3,0 m, bierny waga zestawu ok 2000kg. Chyba jednak bedzie JD, wiecej opini ma pozytywnych, mysle ze to bedzie dobry wybór... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj