Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kravter

przewozenie pasazera

Polecane posty


kravter    36

witam

nie wiedzialem gdzie mam napisac ten temat i z gory przepraszam ze go tu pisze :D

ale mam pytanie ile musze miec lat aby przewozic osoby na prawku A1 czy wogole nie moge?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


kravter    36

ale od jakiego wieku? bo w neie gowno jest raz pisze ze 13 raz ze 16 a raz ze 18 i uj wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl


tomi382    98

W necie pisali ze niby od 18-tego roku życia bierzesz odpowiedzialność za drugą osobę ale spróbuje znaleźć coś rzeczowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kravter    36

kurna a dzis staly smerfy kolomnie trzeba bylo pojsc sie zapytac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


kravter    36

teraz znalazlem ze w kodeksie nie ma podanego minimalnego wieku jest potrzebna karta motoreworowa ktora mozna uzyskac od 13 roku zycia i to jest jakby ta granica minimalnego wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tomi382    98

Kodeks drogowy w żaden sposób nie reguluje wieku kierowców motorowerów, od którego mogą przewozić pasażera. Oznacza to, że jedynym wymogiem jest samo posiadanie karty motorowerowej. Wiele osób biorących udział w forumowych dyskusjach powoływało się na jeden z artykułów Kodeksu Drogowego mówiącego m.in. "Kierować rowerem wieloosobowym oraz przewozić na rowerze inną osobę może osoba, która ukończyła 17 lat". Jest tylko jedno "ale" - rower nie jest w świetle Kodeksu Drogowego motorowerem (ani na odwrót), inna jest jego definicja i dotyczące go przepisy.

I nie ma żadnego art zakazującego. Takze można pasażera przewozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Odpowiedzialność za wyrządzone szkody jest od ukończenia 13 roku życia (art. 426 kc).

Przewozić pasażera na motorowerze możesz nie mając 18 lat jeżeli:

- masz co najmniej 13 lat i masz kartę motorowerową (lub prawo jazdy),

- skuter w dowodzie rejestracyjnym ma wpisane „liczba miejsc 2”),

O kasku pasażera nawet nie wspominam. Pijanego też nie wolno przewozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kravter    36

to ja wiem bo jak zdawalem to mialem te pytania jakich osob nie wolno przewozic tylko o tym wieku nie bylem pewny ale niby racja bo w testach nic nie bylo o wieku jedynie ze malych dzieci nie wolno wozic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×