Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
michalk

Gdzie kupić prosiaki?

Polecane posty

michalk    22

Temat podzielony z tematu "Cena prosiąt"

koledzy będę potrzebował okolo 100sztuk Duńczyka macie moze jakies firmy ktore moglibyscie polecic?? jak jest z waga prosiaka ważycie je przed przywozem czy w jaki sposób jest zaplata??

Edytowano przez lukaczmarek

Zamówienie składać będziemy dopiero w sobotę to napiszę dokładną cenę. Ważyć to sobie możesz, ale to tylko dla swojej wiadomości, bo prosiak jest ważony tam (tzn. tylko duńczyk) i na ich wagę jest ustalana cena. Waga jest uśredniana dla całego samochodu, nie ma podzielone, że moje ważą średnio tyle, a twoje tyle. Z holendrem jest trochę inaczej, tj. ważysz go ty i od twojej wagi ustalana jest cena. Jeśli samochód dostarczany jest do kilku gospodarstw to zawsze są już podzielone na partie. Ja osobiście polecam EMCO Rogoziewicz. Jak narazie jesteśmy zadowolenie z współpracy i nigdy nie było problemu z nimi. Do rozliczeń zawsze ktoś przyjeżdża i dogląda czy nie przywieźli lichych sztuk. Tylko czasem zdarzą się "mało umiejętni" kierowcy którzy mają problemy z manewrowaniem na mniejszych podwórzach.

Wiadomość z agroFakt.pl

michalk    22

wiem ale oni maja tylko holendra a ja bym potrzebował dunczyka... moze ma ktoś namiary?

sydney    32

kilka kilometrów ode mnie jest firma MARSZAL i słyszałem ostatnio, że wprowadzili umowy kontraktacyjne. Bierze się od nich warchlaki na ich koszt potem sprzedajesz im tuczniki na które masz cenę minimalną ustaloną w dniu kupna warchlaków. Sprowadzają z kilku państw a jeszcze nie dawno ich głównym zajęciem była sprzedaż tuczników z Niemiec do Rosji

michalk    22

a jakie ilości i jaki prosiak?? te firmy polecasz?? masz może namiary przywioza 100sztuk??

Tak mnie interesuje ile by wyszły z transportem. Teraz jak przyszły to coś mi się wydaje, że wyszły trochę więcej niż polskie. Większa ilość to tak ok. 400-500szt. naraz, bo jak trochę dalej do transportu, a mało byłoby to później też za drogo wyszłoby.

mp255    7

Nie lepiej polskie.Jak się dogadacie z tymi dunczykami i holendrami. :D Haha

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez keeway
      Witam kupie male prosieta w rozsądnej cenie woj maloposkie

• Przez karolcia06063
      Witam.Mam problem, kupiłam knura hodowlanego,ale nie "sprawuje się".Hodowca nie zamierza go wymienić,co mogę zrobić.Czy ktoś coś wie,albo miał taki problem.
    • Przez Edziu
      Panowie od jakiegoś już czasu występuje problem z lochami w postaci braku apetytu po oproszeniu,do czasu oproszenia wszystko jest ok,natomiast z chwilą oproszenia prawie każda locha traci apetyt i nie chce jeść,pytałem lek-weta to jeden odpowiedział mi że tego się nie leczy tylko locha won z chlewni.Podaję antybiotyk,ale to nie działa locha nie chce jeść tylko pije wodę.Nie mam pojęcia gdzie leży przyczyna proszę o podpowiedz.Z góry dziękuje dousłyszenia
    • Przez polo987
      Mam pytanie do wszystkich hodowców trzody chlewnej i wszystkich którzy się orientują w temacie.Jak najlepiej ogrzać chlewnie w zimie(czym najlepiej).
      Pozdrawiam
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.