Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
krasa

Bobik ekologiczny

Polecane posty

krasa    0

Witam

Kolezy mam mały dylemat, potrzebuje kogoś kto posiada do sprzedania bobik ekologiczny, kupiłem od gościa który do co najmniej 10 lat nie stosuje nawozów wiec jest ekologiczny ale nie ufa agencji i nie bierze pieniążków na ten cel i niema certyfikatu. A mi potrzebny jest kwit z kad ja tenże bobik wziąłem

A do mnie jak wpadnie kontrol (bo jestem w okresie przestawiania na rolnictwo ekologiczne) to d*pa zimna może jest na forum ktoś z Podlasia z kim mógł bym sie dogadać??

newagro    7

Na stronie PIORiN http://piorin.gov.pl/index.php?pid=132 znajduje się wykaz dostawców mat. ekologicznego.Jest jedna odmiana bobiku i producentem jest Centrala nasienna ze Środy Wielkopolskiej, a jeśli nie mają już materiału to możesz wystąpić do inspekcji na swoim terenie o wydanie zgody na zastosowanie materiału konwencjonalnego w rol eko. trzeba podać dokładne dane materiału jaki planujesz wysiać itp. Proponuje skontaktować się z działem nasiennym w wojewódzkim inspektoracie i ci wyjaśnią jak to zrobić.

krasa    0

Tak Wiem o tym ale kupilem już od goscia ktory stosuje wszelkie metody ekologiczne, ale nie jest zgłoszony do certyfikacji i w agencjii i mam teraz problem o to mi chodzi...

Wiadomość z agroFakt.pl

newagro    7

No to chyba lipa, ale z tego co wiem to z jednostkami certyfikującymi się takie coś wyjaśnia

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez farmers99
      Cennik nasion kukurydzy siewnej w 2008r
      RODZAJ: CENA DO 28 LuTEGO: CENA DO 31 MARCA: CENA DO 1 KWIETNIA:
      -Motor - 160zł -162zł -165zł
      -Blask -160zł -162zł -165zł
      -Grom -160zł -162zł -165zł

-Bzura -141zł -143zł -146zł
      -Reduta -141zł -143zł -146zł
      -San -141zł -143zł -146zł
      -Bułat -141zł -143zł -146zł

-Buran
      -Cedro
      -Glejt
      -Nimba -127zł -129zł -132zł
      -Prosna
      -Wiarus
      -Claudia
    • Przez jarekw
      Witam!

Ostatnio trafiłem na informację, że w tym roku areał upraw kukurydzy GMO zwiekszy się z kiluset do kilkutysięcy hektarów.
      Warto wiedziec, że w Polsce obowiązująca ustawa o nasiennictwie zabraniająca sprzedaży i rozprowadzania nasion GMO, ale jak widac ku mojemu ubolewaniu, niektórzy Polscy rolnicy dają się oszukiwac!!!

Trzeba coś z tym zrobic, trzeba o tym mówic, jeśli ktoś będzie zainteresowany podam linki do stron gdzie naukowcy piszą całą prawdę o GMO.

Pozdrawiam
      jarekw
    • Przez kukum
      Ile dawac bobiku na 100kg ospy czy maki jak kto woli
    • Przez KrysiaK
      spędziłam w sieci wiele godzin w poszukiwaniu ziarna kukurydzy spożywczej, najlepiej ekologicznej.... i nic nie mam! Do czego potrzebna mi? Otóż wraz z mężem wzięliśmy "rozwód" z pszenicą ze względu na zawartość glutenu i potrzebujemy kukurydzy do domowych tortilli i chleba kukurydzianego. Do takiego zastosowania trzeba "masa hariny" (mąki kukurydzianej wzbogaconej wodorotlenkiem wapnia), która w sklepie internetowym kosztuje 32 zł za kilogram. Chcę zrobić ją sama, ale nie mam odpowiedniego ziarna. Może ktoś widział, słyszał , wie gdzie mogę sie zaopatrzyć w dobrą kukurydzę? Będe wdzięczna za podpowiedzi. Pozdrawiam, KrysiaK
    • Przez panol
      Witam - temat dosyc rzadki bo to raczej wąska specjalność. Chcialbym uprawiac dymkę z nasion - w moich okolicach jest duże zapotrzebowanie i jeszcze mam dosyc dobry dostęp do siły roboczej. Może jest ktoś na tym forum kto uprawiał dymkę i mógłby się podzielic doswiadczeniami z produkcji. Chodzi mi o odmiany, przechowanie, maszyny do siewu, formy siewu, opryski, elementy ryzyka etc. Na necie jest parę artykułów na ten temat (www.hasło....) ale porady z pierwszej ręki by się bardzo przydały. Wielkie dzięki, Leszek