Skocz do zawartości
PioterKolo

Problem z wyborem łat na dach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Dach
PioterKolo    9

Witam. Jesli gdzieś temat jest to proszę o przeniesienie. Mianowicie budujemy garaż 10x20m . Na dachu beda kratownice co 5 metrów i teraz my chcielismy dac płatwie pod blachę trapezową drewniane 10x20cm po 4 na kazdą stronę dachu co 1.25m. A tu no gdzie by sie nie pytać w 80% wciskają nam płatwie metalowe tłumacząc się że drewno inaczej pracuje i wogóle. I mam problem bo płatwie metalowe na całość to koszt ok 8 tyś zł a drewniane ....3 tyś. Różnica znaczna bo aż 5 tyś... I teraz niewiem, mam policzone projekty pod wytrzymałość jak i metalowych tak i drewnianych.... Co wybrać? By potem drewno mi sie nie uginało lub co gorsza sie nie zawaliło... Dzięki za sugestie

beret1990    24

moim zdaniem tylko drewniane jeśli chcesz dawać np folie pod blachę, ja mam wszędzie drewniane i jest ok, teraz buduje garaż 14 na 25, kratownica będzie co 2,5 metra i gościu od którego kupuje blachę bardzo fachowy bo doradził co i jak i będę kładł drewnianą łatę 8X8 lub 8x 10 co 90 cm (co >100cm) nie wprawiony dekarz będzie miał kłopoty chodzić , a chce sam zakładać więc tak mi poradził o co 90 zrobię tym bardziej że blachę będę prawie 8 metrów brał. Blacha będzie z powłoką antykondensacyjną, a jeśli chcesz folie to potrzeba jeszcze kontr łatę.

Wiadomość z agroFakt.pl

GABBER85    2

@PioterKolo coś kręcisz, skoro masz przeliczone drewniane i stalowe to co by sie miało zawalić?? Jak zapłacisz to Ci mogę co przeliczyć jeszcze raz :]...

Piszemy zwykłą czcionką.

jacek1296    63

Witam. Jesli gdzieś temat jest to proszę o przeniesienie. Mianowicie budujemy garaż 10x20m . Na dachu beda kratownice co 5 metrów i teraz my chcielismy dac płatwie pod blachę trapezową drewniane 10x20cm po 4 na kazdą stronę dachu co 1.25m. A tu no gdzie by sie nie pytać w 80% wciskają nam płatwie metalowe tłumacząc się że drewno inaczej pracuje i wogóle. I mam problem bo płatwie metalowe na całość to koszt ok 8 tyś zł a drewniane ....3 tyś. Różnica znaczna bo aż 5 tyś... I teraz niewiem, mam policzone projekty pod wytrzymałość jak i metalowych tak i drewnianych.... Co wybrać? By potem drewno mi sie nie uginało lub co gorsza sie nie zawaliło... Dzięki za sugestie

A jakie mają być płatwie metalowe,chodzi mi o wymiar?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się