Skocz do zawartości
bombel315

Kupno ciągnika PILNE!!!

Polecane posty

bombel315    0

Witam.

Chcę kupić ciągnik już sie prawie dogadałem ze sprzedającym którym jest facet prowadzący serwis znanej marki ciągników.

Ma on ciągnik kupiony na firmę ale nie spełnia jego oczekiwań (za słaby tur) i chce go wymienić na ładowarkę ale dopiero za 2 miesiące może go sprzedać nie płacąc w urzędzie skarbowym podatków.

My ten ciągnik potrzebujemy za tydzień (rozbiórka i budowa).

Czy jeżeli teraz podpiszemy umowę kupna sprzedaży i nie będziemy tego zgłaszać a za ok 2 mies wystawi mi na niego fakturę to ta umowa ma moc prawną (tzn. czy nie przyjedzie za jakiś czas z policją i powie że mu ten ciągnik ukradli a my mamy go np. od złodzieja a umowa to tylko papier)

prosze o pomoc.

pozdrawiam:)

Edytowano przez bombel315

ecik89    0

Umowa jest ważna chyba 2 tygodnie. Proponuje Ci napisać teraz jedną umowę tak dla samego siebie i dopiero w dzień wystawienia faktury drugą i wtedy go przerejestrować i zapłacić podatek .

andrejus    157

Chcesz ryzykować? Wierzysz w bajki że kupił za słaby-mały ciągnik i nie spełnia on jego oczekiwań? Skoro Facet prowadzi serwis ciągników to nie jest laikiem i powinien wiedzieć co kupuje.

Wiadomość z agroFakt.pl

Sakuratorek    0

Co do ważności umowy to powiem tak, niby jest okres na przerejestrowanie 2tyg. ale po przekroczeniu tego terminu nie ma żadnych sankcji karnych. Ja po zakupie auta przerejestrowałem je dopiero coś po ok 2mies i nie było żadnego problemu.

kozulek2    228

a co będzie jak okaże się że sprzęt jest wadliwy ,czy warto ryzykować spore pieniądze ?...odda ci kasę jak będzie coś nie tak?nie rób takich interesów z handlarzami ,ich słowo nic nie znaczy.

Edytowano przez kozulek2

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się