Skocz do zawartości
Rafii

Simeringi do elektrozaworów

Polecane posty

Rafii    6

Witam , posiada ktoś może wymiary zimeringów jakie przychodzą na elektrozawory w skrzyni oraz te które służą jako uszczelki pokrywy tej kostki z elektrozaworami.Czy ktoś posiada opis do czego służą poszczególne elektrozawory .Wiecie który elektrozawór jest odpowiedzialny za sterowanie sprzęgłem.

Edytowano przez Rafii

qqq    18

Witam , posiada ktoś może wymiary zimeringów jakie przychodzą na elektrozawory w skrzyni oraz te które służą jako uszczelki pokrywy tej kostki z elektrozaworami.Czy ktoś posiada opis do czego służą poszczególne elektrozawory .Wiecie który elektrozawór jest odpowiedzialny za sterowanie sprzęgłem.

Jakbyś jeszcze napisał w jakiej maszynie masz ten problem :wacko:

Geo    10

Przepraszam, że się wymądrzam, ale w Polsce nie pisze się "zimeringi" tylko simeringi, ale to pewnie tylko literówka.

Wiadomość z agroFakt.pl

piciaj    31

pewnie Renia model 1xx.54 ze skrzynia z rewersem ehr. chętnie też sie dowiem co i jak z tym sprzęgłem

Rafii    6

Sorry za błąd. Dla sprecyzowania chodzi o o-ringi . Model Reni 120.54 z 1992 roku -skrzynia z rewersem ehr.

Edytowano przez Rafii

lukaszw    0

W katalogu w grene może będą mieli albo w jakimś sklepie internetowym zadzwoń i sie zapytaj

piciaj    31

a powiedz kolego @rafii, Ty rozebrałeś te elektrozawory, może zapodaj jakieś foto, będzie troche więcej info na forum dla innych użytkowników posiadających takie sprzęgło w swoich ciągnikach

Rafii    6

Porozbierałem wszystko żeby powymieniać o-ringi. Jak wszystko będzie grało to opiszę co i jak.

Rafii    6

Wstawiłem do galerii foto jak wyglada kostka złozona i rozebrana na cześci pierwsze . Jutro zrobję jeszcze zdjecie elektrozaworów.

piciaj    31

super, a powiedziec mozesz ktory elektrozawor jest od sprzegła bo to on mnie interesuje najbardziej, i czy trzeba kabine unosic by wymontowac tą kostke?

Rafii    6

który jest od sprzęgła to jeszcze nie wiem. ale pewnie bedą to te skrajne z od strony sprzęgła. Zeby to wyjąć nie trzeba unosić kabiny. Trzeba odkrecić siedzenie, wyjąć wygłuszenie podłogi i odkreca sie taka bleche. Otwór co prawda jest trochę mały ale wychodzi bez problemu.Dziś będzie uruchomienie to powiem co i jak.

piciaj    31

pytam o sprzeglo bo kolega tu z forum, doradził mi abym przeczyscił elektrozawory i wymienił oringi a na pewno bedzie lepiej z działaniem sprzęgła w moim ciągniku, stąd moje dopytywania

Rafii    6

Dupsko zbitę Panowie. Wszystko wyczyszczone ,oringi wymienione . A biegi jak nie wchodziły tak nie chca wchodzić . Dodatkowo coś się popierdzieliło że nie wchodzi 3półbieg i nie ma wstecznego. Kontrolkasię zapala a ciągnik jedzie do przodu. Elektrozawoty podłaczone tak jak były , bo wszystkie były opisane. Rece już opadają . Czas wezwać serwis bo wiosna idzie. Czy ktoś już z was miał jakieć doczynienie z serwisem

AGRO-LAND Marek Różniak lub PHZ Kalchem.

To sa serwisy najbliżej mojego miejsca zamieszkania.

Rafii    6

w załączniku zamieściłem roboczy rysunek przedstawjający kostke z elektrozaworami. Jakby był ktoś kto wie za co odpowiedzialne są poszczegółne elektrozawory . Zaznaczyłem te które udało mi się ustalić od czego najprawdopodobniej pochodzą . Może ktoś wie która rurka zasila skrzynkę z pompy i która doprowadza olej do sprzegła.

Jakość jest słaba wiec wstawie do galeri.

post-8387-0-86106100-1330983886_thumb.jpg

Edytowano przez Rafii

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez emsi1903
      Potrzebuje wiadomości ile litrów i jaki olej wlać do skrzyni w Renault 120.54 z 95r. Obecnie mam mineralny Agrol U. Gdy się zagrzeje to półwki i rewers nie chcą wchodzić. Słyszałem że musi być półsyntetyczny. Czy konieczna jest wymiana filtrów przy wymianie oleju (jaki koszt). Pomóżcie
    • Przez TomekLOP
      Witam
      W mojej 103,54 nisko podnosi podnośnik pytałem innych to max podniesiony ma 105cm mój podniesie tylko na 85cm podnosząc rękami za ramiona podnośnika osiągnę te 105cm, gdzie szukać problemu może są jakieś zawory krańcowe źle poustawiane. Chyba że jest jakaś regulacja przy dźwigni do podnoszenia. Podnośnik zwykły mechaniczny bez ehr.
      Dodaje filmik jak to wygląda: 

• Przez lukas96
      Witam. Mam problem z renault 103.54 z skrzynią 24/8 a mianowicie podczas zmiany półbiegów następuje szarpnięcie. Znajomy mechanik powymieniał wszystkie filtry,olej i wyregulował na skrzyni ale problem nie ustąpił. Spowodowane jest to prawdopodobnie złą kalibracją skrzyni( to co się kalibruje przez komputer). Czy znacie kogoś kto to robi w okolicach Łańcuta. 
    • Przez mieszko12k
      Witam. Ile jest filtrów paliwa w Renault 103 14 ? Gdzie się znajdują? Jak wyglądają? Może ktoś wie, jakie ceny, jakie zamienniki czy cuś  : D
    • Przez pawelozim
      Witam wszystkich zakupiłem Reno 75-14 z 87r. i potrzebuje kilku porad a mianowicie; Jaki olej do silnika, skrzyni biegów no i przede wszystkim ile, jakie filtry, ile płynu do chłodnicy i jaki, co smarować i kiedy, dalej do czego służy pedał pomiędzy pedałami sprzęgła a hamulca czy to blokada czy co bo nigdzie jej nie widzę, i co to jest za linka z tyłu po prawej stronie na dole za wajchami od podnośnika i do czego służy, a i jeszcze jedno na desce rozdzielczej jest przełącznik tak jakby baków paliwa ale jest jeden bak po co to i koło niego po prawej pod przykrywką coś co można przekręcić śrubokrętem co to jest, a iczy są tam jakieś świece żarowe czy płomieniowa.
      Na razie tyle co bym chciał wiedzieć jak mi się coś przypomni to znowu zapytam.
      A może ktoś wie gdzie kupić katalog lub instrukcje albo skąd pobrać z internetu.
      Z góry dziękuje i pozdrawiam Paweł.