Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Adi21

CR 2011 vs CR 2012

Polecane posty

Adi21    0

Witam

Czy ktoś z was wie jaka jest różnica pomiędzy CR-ami z 2011 a CR-ami z 2012. Ja z tego co wiem, a raczej z tego co dealerzy mówią to różnica nastąpi w AdBlue i zmniejszeniu mocy kombajnów, poza tym zbiorniki modeli 9070 i 9080 mają być o 1000l większe, wzrośnie też prędkość wysypywania zboża z 110l/s do 126l/s. Podobno w podnośniku pochyłym mają zostać zainstalowane łańcuchy poczwórne zamiast potrójnych. To tyle co wiem na temat najnowszych modeli. Jestem tylko ciekaw dlaczego taka różnica w wagach pomiędzy modelami 2011 a 2012, czy ktoś potrafi powiedzieć skąd się wzięła różnica aż 3 ton w masie? Dodam że sprawdzałem już z kilka razy stary i nowy katalog i w jednym i w drugim podana jest masa samego kombajnu. Dla przykładu CR 9080 (2011) waży 15700 kg, natomiast CR 9080 (2012) waży 18400 kg. Chcę kupić taki model i nie wiem na co się zdecydować, dealer doradza mi tego starego, ale ja jestem ciekaw co zmieniono w nowym modelu i może warto kupić ten nowszy ze względu na unowocześnienia. Proszę o pomoc w tym zakresie, gdyż ta różnica 3 ton to nie tylko powiększenie zbiornika i AdBlue.

Ginterpol    17

wybrał bym 2011... do jednego grata kupować AD-blu??? co innego za parę lat jak już armia z AD będzie stała......

danield28    34

Ja znalazłem w jednym z katalogów taki zwrot dotyczący masy CR9080 "standard version on tyres, less header and less strawchopper" masa 18414 kg... Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

Adi21    0

Sprawdź dokładnie datę na tylnej części okładki. Ja dostałem od przedstawicieli dwa katalogi jeden ze starym modelem był z 2008r, a z nowym z 2012r.

danield28    34

Ściągałem ten prospekt z internetu ze strony New Holland ale jakiegoś zagranicznego przedstawiciela dlatego napisałem w języku angielskim, bo na polskiej stronie widnieje stary... Według mojego tłumaczenia wynika jednak, że ta waga jest z najmniejszym hederem ale mogą się mylić gdyż angielski nie jest moją mocną stroną... Pozdrawiam

Adi21    0

To oznacza wersja standardowa z ogumieniem, bez stołu i bez rozdrabniacza słomy. W starym katalogu jest tak samo wersja standardowa bez stołu i bez rozdrabniacza słomy tylko waga o prawie 3 tony niższa, no właśnie skąd ta różnica? Chyba że po prostu błąd.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez ruudy
      witam forumowiczów czy ktoś posiada kombajn zbożowy marki new holland model TF76 lub TF78 ELEKTRA PLUS,a może ma ktoś jakąść wiedze na ich temat ?
    • Przez gregorfik
      Witam,

Jakoś w tym roku nie mogę sobie poradzić z csxem w rzepaku.
      Plon 4-4,5t z ha i jade ok 3,5km/h czyli beznadziejnie wolno csxem 7040 z hederem 5,17m. Gdy jadę szybciej to gubi.
      Ustawienia mam takie:
      sito wstępne 3mm
      sito górne 8 to bardziej z tyłu górne 10
      sito dolne 2,5mm
      predkość wentylatora 500
      Ustawienie czujników strat mam na 80-90%? może za dużo?

Niby wg powiedzmy książki, ale nie idze tak jak powinno, dodam, że przy takich ustawieniach rzepak i tak nie jest zbyt czysty... zanieczyszczenia ok 5% co dla mnie jest dużo.
      Po zakupie i ustawieniu serwisu, latałem po rzepaku ok 7-8km/h co prawda sypał 3-3,5t... a w tym roku nic nie można szybciej uszczknąć...
      Realna moja wydajność wynosi 7-9 t/h czyli tyle co nieduży tc....

jakie Wy macie ustawienia w tym a może innych ale podobnych modelach? i jakie wydajności osiągacie przy nich?
    • Przez tvt
      TC czy CS
    • Przez Jarecki21
      Poszukuję informacji na temat kombajnów serii CSX 7000. Szczególnie interesuje mnie model 7060, ale będę wdzęczny za wszelkie informacje o tej serii. Interesuje mnie wydajność (jaki warto wybrać przodek, jak sobie poradzi/radzi ze składaną przystawaką do kukurydzy 6-cio rzędową), komfort pracy, no i cena. Byłoby super, gdyby ktoś przyrównał go do TC56 Hydro Plus. Czy model 7060 byłby odpowiedni na areał 300ha, czy też na tyle pola bardziej racjonalny byłby wybór TC5080?
    • Przez LTZ55a
      Chcę się dowiedzieć panowie jakiej szerokości pokos słomy zostaje za tym kombajnem i czy ewentualnie da się zmieniać jego szerokość.