Rolnik85

John Deere W 540 [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja gdybym dzisiaj miał kupić kombajn to bym postawił na JD w540 jest taki do nabycia po pokazowy roczny za 450 tyś netto a za te pieniążki to mogę co najwyżej TC5070RS kupić dokładnie 420 tyś netto"też roczny". Jd może nie jest idealną marką kombajnów ale ceną do siebie przekonuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Ja gdybym miał wybierać to MF/Fendt :rolleyes: tylko teraz drogo wychodzą <_<

Ten heder (Power Flow) to dla mnie genialne rozwiązanie :D I ogólnie jest to prosty kombajn, a i przekonują mnie doświadczenia moich sąsiadów (H. Stokłosa i jego spółki-córki). Oni mówią, że jedyną wadą to był układ paliwowy-jak wtrysk lał to potrafił podobno w tłoku dziurę wypalić :o ale oni teraz też biorą Lexy, ale chłopaki byli na szkoleniu i mówili że bardzo skomplikowany, że nawet olej musi być oryginalny Claasa bo otwór wlewu jest jakoś specjalnie skonstruowany pod ich bańki :lol:

A JD fajny, jedyny kombajn bez AdBlue :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Ten heder (Power Flow) to dla mnie genialne rozwiązanie :D I ogólnie jest to prosty kombajn, a i przekonują mnie doświadczenia moich sąsiadów (H. Stokłosa i jego spółki-córki). Oni mówią, że jedyną wadą to był układ paliwowy-jak wtrysk lał to potrafił podobno w tłoku dziurę wypalić :o ale oni teraz też biorą Lexy

 

A jeszcze nie dawno Korbanek robił show ze Stokłosą w roli głównej, a teraz jednak Claas?

http://www.youtube.com/watch?v=JZlHPWochEw

 

A odnośnie Power Flow - polecam zapytać o koszty eksploatacji. W firmie kolegi taśmy należy wymieniać co 2 lata i kosztuje to kilka tys.

 

ale chłopaki byli na szkoleniu i mówili że bardzo skomplikowany, że nawet olej musi być oryginalny Claasa bo otwór wlewu jest jakoś specjalnie skonstruowany pod ich bańki

 

No to rzeczywiście skomplikowany, że trzeba oryginalne oleje lać....


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

akurat heder - to patent zurna - robiony dla wielu producentów do JD też możesz zamówić - tylko JD nie udaje że to ich patent ..... tylko masakryczna jest dopłata - 30 k euro więcej. od zwykłego ze stołem . Poza tym jak taki heder będzie wyglądał po 10 latach ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Rozmawiali, handlowali i się nie dogadali :lol: Oni te Claasy bezpośrednio od Claas Polska biorą, bo serwis robią sami ;)

Z tym hederem to nie wiedziałem, że to Zurna, dzięki za info ;) Ja tam nie wiem co wy tam macie za firme, ale u nas po 8 sezonach nie wymieniali a kombajn robił około 700-800 ha na sezon zbóż :)

Obsługa mówili że jest skomplikowana, a z tym olejem o jest do d*py bo ja np. do sieczkarnii zamawiam z Totala taki jak powinien być, i mam taniej a jak tam jest wymagany od nich to napewno drożej <_<

Czyli ogólnie kombajny MF/Fendt to zły wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
A JD fajny, jedyny kombajn bez AdBlue :)

 

Do końca przyszłego roku tylko ale póki co to nie ma... ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mylisz się, John Deere zastosował w swoich maszynach filtry cząstek stałych, przez co silnik spełnia wymogi emisji spalin Stage III B. bez dodawania ulepszaczy tzw. AdBlue.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik85    13

Jestem ciekawy jak to się bedzie spisywać. W pewnym artykule w gazecie Pan Profesor zapytany co jest lepsze DPF czy SCR to odpowiedział tak: Ze jest to tak jak by zapytać dziecko czy bardziej kocha Tatuśa czy Mamusie. Podobno w 2015 normy będą jeszcze bardziej podkręcone i wtedy JD dołoży AD Blue a reszta pozakłada DPF-y. i to już będzie cyrk :D


Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Dokładnie. Przy jeszcze bardziej rygorystycznych normach emisji spalnin napewno np. JD i NH połączą systemy EGR z SCR.


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja gdybym miał wybierać to MF/Fendt :rolleyes: tylko teraz drogo wychodzą <_<

Ten heder (Power Flow) to dla mnie genialne rozwiązanie :D I ogólnie jest to prosty kombajn, a i przekonują mnie doświadczenia moich sąsiadów (H. Stokłosa i jego spółki-córki). Oni mówią, że jedyną wadą to był układ paliwowy-jak wtrysk lał to potrafił podobno w tłoku dziurę wypalić :o ale oni teraz też biorą Lexy, ale chłopaki byli na szkoleniu i mówili że bardzo skomplikowany, że nawet olej musi być oryginalny Claasa bo otwór wlewu jest jakoś specjalnie skonstruowany pod ich bańki :lol:

A JD fajny, jedyny kombajn bez AdBlue :)

 

Power Flow rewelacja ?? Zastanawiałeś się co się stanie gdy przypadkiem nabierzesz ziemi trochę ? Co się w tedy dzieje z gumami?? Nie... ?? Zapytaj dilera :) a najlepiej uzytkownika takiego hedera...diler Ci nic nie powie..

 

Stokłosa w tym roku wymienił MFy na 14 Lexionów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ciekawe jak by taki kamyk by zebrał pewnie od razu po gumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik85    13

Ja miałem do czynienia z takim hederem tylko raz w Fendzie na pokazach kosił rzepak więc jechał wysoko i było ok bardzo ładnie to się sprawowało . Nie widze tego jak by się tam kamień albo ziemia dostała mogło by być nie ciekawie .


Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Mylisz się, John Deere zastosował w swoich maszynach filtry cząstek stałych, przez co silnik spełnia wymogi emisji spalin Stage III B. bez dodawania ulepszaczy tzw. AdBlue.

 

Norma finalna Stage IV od roku 2014... Zapraszam na poniższy link...

 

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/john-deere-gotow-na-tier-4,34917.html

 

Nadal się mylę kolego...? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

To mówicie że ten cały Power Flow może okazać się klapą po zakupie??? :huh:

Heniek bierza 15 Lexionów i ktoś od was z Podlasia 13 ;)

A z tym Ad Blue to w moim przypadku to jest problem taki że ja nie mam żadnego ciągnika z tym, nie zamierzam kupować narazie i teraz specjalnie do klamota bym musiał kupować.

Z tym kombajnem pomyślimy po żniwach, a żniwa 2012 będą hardkorowe, 250 ha trzema Bizonkami :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik85    13

Jasiupila jak będzie pogoda to jeszce na usługi wyskoczysz tymi bizonami :D


Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Jak wszystko idzie to w 10 godzin 25-30 ha możemy położyć :P Plus z tych 3 kombajnów jest taki, że jak 1 się popsuje są jeszcze 2 :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik85    13

Dokładnie tak jak mówisz Ja też mialem Kiedyś 2 Claasy i zawsze pole ubywało :) Też się zastanawaiłem czy nie lepiej zamiast jedenego nowego nie kupić 2 starszych


Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

uwierz Kolego, lepiej nowego, nie zawodnego i zielonego w miarę niedrogiego B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109

Też sądzę, że lepiej jednego nowego, niż dwa stare, po pierwsze jeden będzie tańszy w utrzymaniu niż dwa, a po drugie to z używanymi jak z loterią, nigdy nie wiadomo co się trafi, a w nowym masz pewność, że nic się nie powinno psuć. Tak, wiem, nowe też się trafiają wadliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik85    13

Ja już nie mam nad czym rozkminiac pozostaje mi tylko grzecznie czekać do czerwca :D Muszę jeszcze wybrać przystawkę do rzepaku i wózek transportowy najlepej 4 lub 3 kołowy na dyszlu


Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Właśnie jestem ciekawy czy ten 3 kołowy nie jest wywrotny co na ten temat powiecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

myślę że nie, dużo bardziej zwrotniejszy się staje, ale to nie świadczy o "wywrotności" ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik85    13

Deer20 nie o zwrotnośc tu chodzi lepiej się go zaczepia do kombajnu, tyle heder też lepeij się zakłada bo oś nie jest na środku hedera tam gdzie podczepaisz tylko z tyłu. Jeśli chodzi o wywrotnoś to myślę tak- zwykły wózek na 2 kołach opiera się na zaczepie który nie trzyma na boki a 3 kołowy opiera się na kole, tyle że oś ma bardziej z tyłu co mogło by powodować jego nie stabilność tylko wydaje mi się że 3 kolowe mąja szersza oś


Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Tak jak mówisz, ten 3 lub 4 kołowy wózek jest dobry, tak jak kiedyś Fortschmitty miały ;) Tylko najlepiej jakiś sprawdzony, bo znajomy miał do CSX 7050 od jakiegoś Tucholskiego czy coś w tym stylu, to mu lampy w drodze do domu od dealera odpadły, bo miał na tych rurkach jak Bizon a do zaczepu nawet sprężyny mu nie dali, a zaczep ciężki jak cholera <_< Jedyne co fajne to miał właśnie na 3 kołach i bynajmniej nigdy gardzielą w koło nie uderzył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakie radio CB polecicie do tego typu kombajnu gdzie antenę zamontować i jaką anteną kupić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez 18bamber
      Sprzedam kombajn zbożowy Claas protector do naprawy lub na części lub zamienię.

    • Przez PRZEMOxD11
      https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z056-CID757-IDxucAD.html
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj