Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
przemek11441

Zetor 7211 [buja na boki]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
przemek11441    132

Witam wszystkich,

Jakiś czas temu wuja kupił zetora 7211 z 1989 roku po okazyjnej cenie lecz do remontu kapitalnego, wymienione zostały już tłoki , tuleje i pierścienie czeka jeszcze na wał i dużo drobnych części jednak najgorzej wyglądają blachy. Trzeba kupić nową maskę bo wogóle jej nie posiada tylnie błotniki są całe pogięte i zardzewiałe również trzeba wymienić na nowe.

Podczas jazdy na zimnym silniku kabiną trzęsie na lewo i prawo ale po przejechaniu ok. dwóch kilometrów ten problem ustaje niewiecie może dlaczego tak się robi ? I wie ktoś z was gdzie i za ile moge dostać nową maskę tylnie błotniki , tunel środkowy w kabinie , nową skrzynkę na akumulator i górny zaczep automatyczny ? Większość części została już zakupiona lecz tych nie moge dostać . Proszę o odpowiedz :) Pozdrawiam :D

kamilo285    3
Napisano (edytowany)

maska jakieś 2 lata temu kosztowała 1500zl, tunel http://allegro.pl/po...2070678600.html, a skrzynkę proponuję samemu zrobić bo kosztuje chyba 250zł bez schodka i tej blachy co się ja zamyka. A te części ja dostałem w Agromie Kutno

Edytowano przez kamilo285

lopol92    0

ja części do zetorka kupuje w czechach. w opavie. ceny sączasem o połowę niższe jak w polsce

nie wiem skąd jesteś i nie wiem co ci polecić

Wiadomość z agroFakt.pl

mtracz    71

A trzęsie kabiną także na postoju? Te wibracje to od silnika? Po tych 2 kilometrach pracuje jakoś inaczej?

Może to koła?

luki17    0

jesli trzesie podczas jazdy to wina opon u mnie jest tak samo kiedyś tego niebyło a po wymienie opon tak właśnie sie dzieje trzesie kabina jesli jedziesz z opciążeniem na podnośniku jest ok ?

przemek11441    132

A trzęsie kabiną także na postoju? Te wibracje to od silnika? Po tych 2 kilometrach pracuje jakoś inaczej?

Może to koła?

No właśnie na postoju nie kołysze wszystko jest ok. Gdy traktor (opony) są zimne podczas jazdy niewiem mniej więcej 2 km kabina trzęsie się na prawo i lewo tak jak by prawe koło miało jakiegoś "guza" ale opony są nowe 16.9 28 BKT . A po przejechaniu ok 2 km wszystko jest w porządku nic nie trzęsie jedzie się płynnie. Co może być winne, jeśli koła trzęsło by przez całą jazdę lecz tak nie jest.

AREK5211    0

Wszystkie części dostaniesz w Kaliszu na zachodniej , ja tam kupowałem do swojego mają dosłownie wszystko :rolleyes:

zorzyk2    50

No właśnie na postoju nie kołysze wszystko jest ok. Gdy traktor (opony) są zimne podczas jazdy niewiem mniej więcej 2 km kabina trzęsie się na prawo i lewo tak jak by prawe koło miało jakiegoś "guza" ale opony są nowe 16.9 28 BKT . A po przejechaniu ok 2 km wszystko jest w porządku nic nie trzęsie jedzie się płynnie. Co może być winne, jeśli koła trzęsło by przez całą jazdę lecz tak nie jest.

Opony zastygają z odkształceniem z czasu postoju. Kiedyś tak bywało w ciężarówkach na diagonalnych oponach, a trzęsło niemiłosiernie zanim się trochę nie rozruszały. Latem nie będzie trzęsło.

Edytowano przez zorzyk2

przemek11441    132

Czyli problem z trzęsieniem kabiny rozwiązany :) A wie może ktoś z was ile kosztuje jeden tylni błotnik do zetora ? Pozdrawiam i dzięki za odpowiedz

Yaro1976    11

Witam wszystkich,

Jakiś czas temu wuja kupił zetora 7211 z 1989 roku po okazyjnej cenie lecz do remontu kapitalnego, wymienione zostały już tłoki , tuleje i pierścienie czeka jeszcze na wał i dużo drobnych części jednak najgorzej wyglądają blachy. Trzeba kupić nową maskę bo wogóle jej nie posiada tylnie błotniki są całe pogięte i zardzewiałe również trzeba wymienić na nowe.

Podczas jazdy na zimnym silniku kabiną trzęsie na lewo i prawo ale po przejechaniu ok. dwóch kilometrów ten problem ustaje niewiecie może dlaczego tak się robi ? I wie ktoś z was gdzie i za ile moge dostać nową maskę tylnie błotniki , tunel środkowy w kabinie , nową skrzynkę na akumulator i górny zaczep automatyczny ? Większość części została już zakupiona lecz tych nie moge dostać . Proszę o odpowiedz :) Pozdrawiam :D

Mam do sprzedania podłogę do zetora.

przemek11441    132

co do kabiny można też wymienić silent bloki i może będzie lepiej wtedy

Silent bloki co to takiego ? Opony nie są nalewane.

zorzyk2    50

Silentblock to nie to samo co poduszka zawieszenia(kabiny).

Edytowano przez zorzyk2

cropper11    0

Ja też mam problem z trzęsieniem kabiny w 7711. ale u mnie trzesie tylko w czasie jazdy w zakresie obr. 800 - 1000. Na wyższych obrotach przestaje. Na postoju nic się nie trzęsie. Czym to może być zpowodowane?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować