Skocz do zawartości
garek

Manipulacja testami ciągników

Polecane posty

garek    67

Przeczytałem artykuł w Top Technika na temat systemu EGR I DPF odniosłem wrażenie że jest to manipulacja danymi liczyłem że uzyskam porównanie spalania obu systemów z artykułu wynika jednak tylko to że silnik z dpf nie spala wiecej paliwa podczas czyszczenia filtra cząstek stałych. A w założeniach artykułu pisze że zbadano czy silnik z z DPF zużywa więcej paliwa od technologii SCR. Niestety redaktor jakiś napisał ze obie technologie maja porównywalne spalanie bez testowania technologii SCR. Jeśli nie mam racji i czegoś nie doczytałem w tej gazecie to niech ktoś mi to udowodni

bobytempelton    158

Prenumeruje top agrar i tam raz na kwartał przychodzi ta top technika, gdy ją niekiedy czytam to nie wiem czy się śmiać czy to pomyłka w druku... niepoważny dodatek, a raczej krótko pisząc dużo bredni tam pisze, np. w teście kombajnów młócono rzepak o wydajności o ile pamiętam 14t/ha, czy inne śmieszne rzeczy... w agromechanice też niekiedy czytałem niekiedy niezłe wymysły...

kamin60    1
Napisano (edytowany)

No 14 t/h ja bym się zadowolił nawet 10 tonami hahaha

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej2110    529

Prenumeruje top agrar i tam raz na kwartał przychodzi ta top technika, gdy ją niekiedy czytam to nie wiem czy się śmiać czy to pomyłka w druku... niepoważny dodatek, a raczej krótko pisząc dużo bredni tam pisze, np. w teście kombajnów młócono rzepak o wydajności o ile pamiętam 14t/ha, czy inne śmieszne rzeczy... w agromechanice też niekiedy czytałem niekiedy niezłe wymysły...

Zapewne autor zapominał postawić przecinka.

janusz20    105

garek posądzasz TopAgrar o krypto reklamę czy o brak wiedzy fachowej?

garek    67

o to że pomylili tytuł i założenia artykułu . I o to że za kasę każdy coś może udowodnić tym bardziej jeśli trzeba coś udowodnić na korzyść jd

brzozak2    236

wg mojej wiedzy nie ma mozliwosci by rozwiazanie proponowane przez dps bylo w stanie dorownac pod wzgledem zuzycia samego paliwa z SCRem.

przyczynia sie do tego znacznie (sztucznie) opozniony kat wtrysku (to samo co w normie tier IIIa) oraz cala ta machina ktora trzeba napedzic przy redukowaniu szkodliwych czastek.

w rozwiazaniu proponowanym przy uzyciu SCR silnik i jego nastawy technologicznie przypominaja silniki z norma Tier II, czyli znacznie oszczedniejsze od obecnych, gdzie jeszcze nastawy w miare optymalizowano pod wzgledem uzyskania jak najwiekszej mocy przy zachowaniu jak najmniejszego jednostkowego zuzycia paliwa, a nie jak najmniejszej liczby wytworzonych Nox i innych badziewi.

oczywiscie, ze my jako maluczcy jestesmy niezle dymani przez wszystkich, od ustawodawcow, poprzez producentow, az na pismakach konczac.

przeciez juz w tier III mozna bylo zastosowac katalizator, scr i inne systemy, ale po co jak najtaniej jest wpisac program w kompa, a zuzyciem paliwa kto sie bedzie martwil oprocz rolnika?

przeciez nie panstwo, ktore bierze podatek z paliwa, nie stacja paliw czy rafineria i nie producent, ktory moze zaoferowac towar konkurencyjny.

wystarczy by kropke nad i postawili pismaki, wychwalajac jakie to nowe cudowne traktory produkuja.

pioter    44

@gary a czytałeś opis JD 7R w RPT??? z tymi artykułami to tak już jest, jak ktoś pisze a nie ma o tym pojęcia, także wydaje mi się, że robią to za darmo :D najwięcej wpadek miał RPT, ale od kiedy są w nim artykuły kolegi z AF trochę się poprawiło ;)

garek    67

ALe nie można bardziej zmanipulować tekstu niż ten tytułowy Politycy to pikusie w czarowaniu przy takich redaktorach

garek    67

ona tej stronie chociaż jest podpisane że to jd a w Polsce podane już bez tego masakra na polagrze ich zbrechtam

jaro    163

Garek-podrzuć ten tekst z Top Techniki-porównam z oryginałem i zobaczymy co namieszano.

rafalkom555    13

W styczniowym rpt było porównanie kosztów uprawy pasowej buraków cukrowych z mulczem, wszystko ładnie wypisane, w sumowaniu wychodzi że pasowa dużo tańsza a jak policzyć te koszty co napisali to wyniki zupełnie inne wychodzą :D

garek    67

nie mam tego tekstu w cyfrze a nie chce mi się przepisywać manualnie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez patryk165
      Słyszeliście możne że ktoś komuś wsypał cukier do baku w traktorze lub maszynie napędzanej na ropę. Słyszałem ze traktory stawały, a ciekawi mnie jak było naprawdę?  
    • Przez AdrianFanDeutz
      Gdzie mozna kupic ile kosztuje obciaznik do ciagnika na przedni tuz waga jaka mnie interesuje to ok 800kg
    • Przez michal_xs
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez endrju00711
      Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery
      Dokładnie to ta oferta :
      http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99711

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH "

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy ale nam przeszło na szczęście

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja )
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html