Skocz do zawartości

tuz przedni


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
CZYLI TO TWÓJ TRAKTOR POWIEDZ JAK TO ZROBILES

Na forum zabrania się pisania całych zdań z włączonym Caps-Lockiem / pisanie całych postów wielkimi literami (z wyjątkiem części zdań, w których jednoznacznie można określić, że autor miał na celu podkreślenia ważności danego zwrotu).

Opublikowano

witam chciałbym odgrzać ten temat nie co. jestem w posiadaniu New Holland Ford 8260. chciałbym zrobić do niego przedni tuz bo z kupnem są spore problemy, gdyż 8260 jest odpowiednikiem a zarazem przejściówką do nowszego TM120 z tą różnicą ze ma inne mocowania tuza. dzwoniłem do dilerów ale otrzymane odpowiedzi były zawsze takie same. taki tuz jest tylko na zamówienie i z datkiem przedniego WOM. taki komplet kosztuje około 20tys netto. dlatego chce robić go samemu jak ma ktoś jakieś doświadczenia z budowa tuza to niech da jakieś fotki lub możne jakieś rysunki z etapu planowania

Opublikowano

witam wszystkich widzę że nie są wam obce tuzy na przodzie mam pytania czy ktoś z was zakładł taki tuz do C-330?

1 jak rozwiązal mocowanie do ciągnika czy na samym przodku czy dawał wsporniki do środkowej części

2 jakie siłowniki dać dwa od przechyłu wózka widlowego skok 10cm i dzwignia lub jeden od T-25

3 rama do ciągnika płaskownik 100x8

4 ramiona na stałe czy regulowane mam parę wynalazków gdzie belka nie jest standardowej szerokości

5 jaki materiał na ramiona

6 jaki udzwig będzie bezpieczny dla ciągnika

 

będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi związane z tematem rzecz jasna :P

Opublikowano

witam ten temat jest już zapomniany przez założycieli. proponuje przede wszystkim przekopać allegro i szukać pług do śniegu z podnośnikiem do twojego traktora i na podstawie tego zrobić plagiat bo nic innego nie zostało. ja mam dokładnie ten sam problem tylko większy. niewiem czy cie to zaciekawi ale to jest jakiś pomysł

Mój odnośnik

a jeśli dalej chcesz robić to sam to je siłowniki os widlaka są za krótkie. jeżeli dobrze pamiętam to powinien być taki temat o c330 lub jakieś zdjęcia. w razie pytań pisz na forum to postaram się pomóż jak moge. pozdriawiam

Opublikowano (edytowane)

ok dzięki a do jakiego ciągnika zamierzasz robić tuz i jaki siłownik zamierzasz dać

Edytowane przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta
Opublikowano (edytowane)

ja mam zamiar robić to do new holland 8260 to jest odpowiednik tm120 6 cyl i w tym momencie mam problem bo żaden z nie oryginalnych podnośników mi nie pasuje ze względu na szerokość ramy. ja mam swoje 2 siłowniki ze starej prasy Z230 te od podnoszenia tylnej klapy. one maja 30 cm długości skoku co jest w sam raz bo po przeliczeniu na skok ramienia daje około 80 cm. jak chcesz to mogę podać link do nich

 

a ramiona proponuje ci stałe wiem że to jest problematyczne ale jest dużo bezpieczniejsze dla ciebie i traktora.

na ramiona nadaje sie najlepiej płaskownik o grubości co najmniej 10mm ale nie wiem czy to nie jest trochę za mało. bezpieczny udźwig dla 30stki to jakieś 500-800 kg

Edytowane przez egonnikodem
Opublikowano

a te silowniki od prasy dajesz dwustronne czy jednostronne a co do płaskownika to się z Tobą zgodze dobrze było by dać 20x70 tak jest z tylu c-330

i z mocowaniem siłownika łamane tak jak to jest przy tuzach orginalnych

Opublikowano

ja daje 2 stronne bo chce żeby w razie w mógłbym docisnąć lub podnieść przód traktora żeby kolo zrobić. ale 30stka ma za słabą hydraulikę żeby takie coś robić, ja radze ci dać siłowniki 2 stronnego działania podpiąć hydraulikę do podnoszenia a do drugiego gniazda w siłowniku dać odpowietrzniki to będzie lepiej pracować jako pływąjcy.

Opublikowano

Panowie , planuję zrobić tuza do U-1012, byłem na złomowisku materiał już jest, lecz mam parę pytań, mianowicie:

- jaka powinna być długość ramion - tego pionowego (tuz taki jak na pierwszym zdjęciu w drugim rzędzie http://allegro.pl/tuz-do-mtz-i-nie-tylko-udzwig-2t-i1267675106.html )

- na jaką szerokość powinny być rozgięte lasze z hakami CBM i jaka ich długość

Tuz ma pracować głównie przy noszeniu obciążenia i odśnieżaniu, może jakiś wałek doprawiający.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v