Skocz do zawartości
stasiex

Nośniki narzędzi

Polecane posty

stasiex    23

Mamy RSa 09 i kiedyś pryskaliśmy nim wysokie zboże (duży prześwit i wąskie koła - pracował z Termitem 303).

Od dłuższego czasu stoi nieużywany, ale właśnie kompletuję do niego obsypnik (na ramę z przodu) - chcę go wypróbować w uprawie międzyrzędowej.

Czy spotkaliście się kiedykolwiek z maszynami tego typu? Co o nich sądzicie?

MECHANIZATOR    156

Jest to niewątpliwie ciekawa konstrukcja - ale niestety na niską moc no i koniecznośc zastosowania specjalnych maszyn nie cieszy sie zainteresowaniem - ale posiada kilka pozytywnych cech w porównaniu do zwykłego ciagnika

saymon    0

jak przeczytałem nośnik narzędzi to pomyślałem sobie Terragator(nie wiem jak się top pisze) a tu RSa-09 :P RSa-09 to chyba są dosc dobre i siewki i opryskiwacza bo dosc lekkie

Wiadomość z agroFakt.pl

samo    3

do uprawy miedzy rzędowej jest jak najbardziej wskazany lecz minusem jest jego mała moc.

stasiex    23

RSa 09 to jest w dopełniaczu! Tak naprawdę to RS 09.

Faktycznie ma małą moc (16,5 km, a taki TZ4K-14 ma 14 km) - ale na You Tube widziałem jednego z agregatem 2,1 z podwójnym wałem (!), a pług 2. skibowy też uciągnie.

Suchy    0

U mnie na wiosce koleś ma 2,w tym jeden bez silnika.Tym sprawnym orze pługiem dwuskibowym, ale bardzo powoli i źle to wygląda. A tak poza tym używa go do uprawy drzewek w szkółce.

karuś    4

Sąsiad miał kilka lat temu RS 09 z turem. Ciągnik był trochę skrócony. Jak na tak mały ciągnik to z turem radził sobie bardzo dobrze. Na cały dzień pracy ok 5 litrów benzyny :P

Ja kiedyś spotkałem sie z nośnikiem zrobionym z ursusa 360 czy dało by sie coś takiego zrobić?

No skoro go widziałeś to da się coś takiego zrobić :P Ja widziałem kiedyś"60" przerobiona ma opryskiwacz do oprysków kukurydzy, więc taka przeróbka na pewno jest możliwa :D

ciagnikfan    3

Kiedyś widziałem takiego na sprzedaż z zamontowaną z przodu kosiarką. Nie mogłem ze sprzedającego jak opowiadał że tym nie można tylko trawę kosić i w ogóle że to jest kosiarka samojezdna.

Kamyk514    0
W tych RSach musi być fajne uczucie siedząc nad silnikiem jak się jeżdzi.

Grzeje w D*** do silnika :P

Za bardzo nie wiem bo jeszcze nigdy oryginalnym RS nie jeździłem

Czy są RS-sy z kabinami?

stasiex    23

Oryginalne kabiny były, ale wtedy to nośnik wyglądał... dziwnie, a nawet bardzo dziwnie.

Jeździ się śmiesznie - nie mam oryginalnego siedzenia (jest nieco niżej) więc kolana mam pod kierownicą :D A tak poza tym to ma malutki promień zawracania, reduktor włącza się dźwignią zmiany biegów - jest tam, gdzie w C360 4. i 5.

bolid20    35

Dziś zakupiłem za okazyjną cenę RS-09 w nawet niezłym stanie. Ale Pan od którego kupowałem wogóle nie ma pojęcia gdzie co się załącza i po godzinie doszliśmy do czego służą wszystki dźwignie.

A mam pytanie do posiadaczy. Czy da się w jakiś sposób regulować pompę wtryskową?? Bo trochę kopci ale to też napewno wina 2 letniego paliwa jakie jest w nim wlane. I ile wchodzi oleju do układu hydraulicznego??

stasiex    23

Kopić będzie zawsze, a za regulacje pompy wtryskowej lepiej się samemu nie brać. Hydraulika mieści ok. 10 l (mam słabą pompę hydrauliczną, więc stosuję hipol).

bolid20    35

Wszystko było ładnie aż do wczoraj. Bo odpaliłem go nalałem nowego paliwka opanowałem dźwignie i biegi. Jade sobie na przejażdżke i w czasie jazdy zgasł i nie odpalił. Jak myslicie co to może być??? Sprawdziałem wtryskiwacze i dają paliwo, zawory się otwierają i zamykają. Więc co się mogło stać?? Kręci rozrusznikiem ale nie zapala dodam że kopci podczas kręcenia??

kissmy...    57

wskażcie mi proszę jaki ma udźwig ładowacz czoławy przy rs? oraz jaką mocą dysponuje RS z silnikiem 4 cylindrowym?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Piasek186
      Witam ! dałem do regeneracji pompę wtryskową perkinsa 4cyl , kiedy ją przywiozłem i podłączyłem ciągnik nie chciał odpalić tak jakby nie dostawał paliwa ale czasami ruszy tzn nie odpali ale słychać jakby dostał paliwo. Wszystko odpowietrzone i przedtem była podłączona w ten sposób że 4 i 3 przewód był zamieniony ale chodził normalnie od początku ... zadzwoniłem więc do takiego majstra i powiedział żeby założyć je normalnie . Ale cały czas jest to samo nie chce odpalić . proszę o pomoc
    • Przez MiRol
      Piszcie wszystko co wiecie o tych ciągnikach
    • Przez Dori
      Hej, 
      Może wy się orientujecie, czym można pociągnąć przyczepę ważącą koło 8 ton? Czy to musi być ciągnik rolniczy? 
      Wiecie jakie przepisy to regulują?
      Być może to banalne pytanie, ale nie mam na ten temat pojęcia, przyda się każda wskazówka gdzie szukać informacji.
    • Przez tomaszek_135
      Co myślicie na temat ciągników international. Zamierzam kupic jakiś ciągnik w przedziale od 70 do 90KM a ostanio wpadło mi takie ogłoszenie :http://otomoto.pl/international-886-A260838.html . Co myslicie na ich temat? Jak z awaryjnością, spalaniem i dostępem do części?
    • Przez benio1967
      Witam,kupiłem taki ciągnik 1694 i potrzebuję informacji o tych ciągnikach