Zaloguj się, aby obserwować  
marek911

Pompka sprzegla john deere 1640

Polecane posty

marek911    0

nie wiem czego ale nie chce mi sie wyswietlic to zdjecie a katalog znam tylko nie moglem jej znalezc bo nie za bardzo znam jezyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek911    0

ok otworzylo sie ale chodzi mi jeszcze o dokladniejsze bo to od strony sprezyny ma jeszcze jeden oring i jakas podkladka i nie wiem jak to zlozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Z tymi pompkami to jest dość duży problem. W moim JD3350 jest taka sama. W 2007 roku ciągnik przestał mi wysprzęglać. Wtedy na allegro nie było jeszcze nowych pompek ani kompletów naprawczych. Teraz widzę, że są komplety naprawcze ale ich cena przewyższa kilkunastokrotnie wartość ( kilka gumek i sprężynka). Kombinowałem na wszystkie sposoby, próbowałem zakładać pompki od MF i od ursusów ale nie skutkowało to powodzeniem. Problemem oczywiście było wyszczerbienie się gumek uszczelniających w środku pompki. Były one o tak nietypowych rozmiarach, że w żadnym sklepie z częściami rolniczymi ani w żadnym motoryzacyjnym nie dało sie ich dostać. Już miałem zamawiać w serwisie całą oryginalna pompkę(ceny nie pamiętam ale wiem, że była przerażająca). Jednak zdecydowałem się udać do hurtowni uszczelnień gumowych, która reklamowała, iz posiada wszystkie możliwe gumki, uszczelki itp. Tam dopiero dostałem to, czego szukałem. Zapłaciłem za te gumeczki jakies niezwykle śmieszne pieniądze. Dodam że ta hurtownia znajduje się w Warszawie, przy ul. Panoramy. Dojazd Wałem Miedzeszyńskim w kierunku Falenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys5932    0

Witam . Przyłączam sie do tematu mam inny problem poszedł mi wysprzęglik i musze rozpoławiać ubywa mi plyn i sprzęglo sie slizga bo plyn leci na tarczę . Jest opcja , żeby to jakoś zreperować np wymienić oringi ? Robił ktos to już ?? dodam , że mam jd3350.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

Również miałem i mam dalej problemy ze sprzęgłem w 1640. Wymieniłem najpierw gumki w pompce na oryginały, następnie poszły uszczelnienia w wysprzęgliku, kupiłem jakieś zamienniki za 100, niby wysprzęgla, ale jak wcisnę sprzęgło i wsadze bieg to po chwili trzymając sprzęgło ciągnik zaczyna lekko szarpać do przodu. Niby wszystko szczelne, odpowietrzone, wysprzęglik się nie cofa. Myślę jeszcze zaślepić rureczkę od wysprzęglika, która idzie na skrzynię (tam jest siłowniczek blokujący zmiane półbiegu przy wciśniętym sprzęgle).

 

Jeżeli chodzi o odpowietrzanie to ciężko się to robi. Przed włożeniem zalej pompkę płynem, no a potem odpowietrznikami. Tam jest trochę wada, bo wężyk od zbiorniczka do pompki, przy pompce idzie praktycznie w poziomie i w plastikowym kącie przy pompce lubi zostawać banieczka powietrza bo nie ma jak ujść do zbiornika. W serii xx50 zbiornik zdaje się jest razem z pompką.

Edytowano przez glwoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy86    9

Dlatego przy odpowietrzaniu dobrze jest odkręcić zbiorniczek, odłączyć od niego wężyk, wyciągnąć wężyk z otworu przez który przechodzi, podłączyć go z powrotem, podnieść do góry i dopiero odpowietrzać. Inaczej powietrze cały czas będzie w wężyku i tym kolanku o którym mówi glwoj.

Ja nie zalewałem pompki, odpowietrzałem ją luzując wąż z tyłu. Trzeba się zaopatrzyć w szmaty bo sporo płynu się rozlewa ale efekt był dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Mam pytanie odnośnie JD2850

Wie ktoś czym zalać układ sprzęgła? Niby na dekielku pompki pisze DOT4 ale facet w serwisie JD w lublinie powiedział mi że trzeba wlać olej HY GUARD i taki wlałem. Wszystko było ok dopuki nie zaczeły się mrozy i pedał sprzęgła zaczął chodzić bardzo cięzko i w końcu pękł tłoczek w pompce.

Jeśli ktoś wie co tam wlać to prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony1640    0

Ja w jd1640 najpierw odpowietrzyłem wysprzęglik odpowietrznikiem a póżniej pompowałem pedałem dotąd aż powietrze przestało się cofać z pompy. Długi czas był spokój aż poszły uszczelniacze w pompie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pikus86    0

Panowie, najlepiej jest odpowietrzać przy pomocy sprężarki. Sam męczyłem się parę godzin, aż pomogłem sobię sprężonym powietrzem. Po prostu dmuchamy w dziurkę na wieczku od zbiorniczka na płyn (oczywiście odpowietrznik na wysprzęgliku musi być popuszczony) i w sekundę mamy odpowietrzony układ. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimcio    2

Widzę że nie tylko ja miałem problem z pompką. Ja poradziłem sobie inaczej kupiłem pompkę hamulcową od 60-ki (krótszą) i działa bez problemu już 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarooo3013    1

troszke odkurze. kolego @mimcio jaki masz model J.D bo moze io ja skorzystam z twojego patentu z ta pompka,bo i mi cos pompka szwankuje? Moj 2650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaryciak    0

Witam.

Niedawno nabylem John Deere 1640 i nan kilka pytań.

- problemy z załączaniem WOM tzn. wciśnięcie sprzęgła do oporu nie rozłącza wałka, natomiat jeśli chodzi o skrzynie biegów to bierze gdzieś w połowie, i jest ok, nie ma poślizgu, nie ciągnie na sprzęgle. jest ok.

- problem z odłączaniem przedniego napędu ( załączany elektrohydraulicznie) po wyłączeniu jeszcze przez kilka minyt jest załączony.

- dymi na niebiesko jak jest zimny, wg. mnie to pięrścionki, albo wtryski - tak myślę.

 

Z góry dziękuje z podpowiedzi i Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dwaa9
      Część. Nagle przestała mi działać hydraulika. Po zgaszeniu i opuszczeniu podnośnika i tura. Teraz nic nie działa. Nie podnosi ani nie działa wspomaganie. Wom działa. Gdzie moze być przyczyna?
      Dodam jeszcze że olej jest, filtry wymieniane w tamtym roku. Myślę że to może być przednia pompa bo wcześniej stukała a teraz ucichło 
    • Przez TOMASZ22
      Jestem po wymianie obu pomp w moim jelonku, wymieniłem oraz filtr oleju, a ciągnik nadal kiepsko podnosi
       
      Caps Lock!
    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj