Skocz do zawartości

pługi sukov


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
no fakt DLG to już coś,ale ta naklejka swiadczy o tym że DLG go testowało, a gdzie wyniki??bo jakoś nie miałem się okazji zapoznać.. ;)

Test IBISA był kiedyś w TOP AGRAR , właśnie testowany przez DLG razem z kilkoma innymi pługami . Kiedy to nie pamiętam .

Opublikowano
no fakt DLG to już coś,ale ta naklejka swiadczy o tym że DLG go testowało, a gdzie wyniki??bo jakoś nie miałem się okazji zapoznać.. ;)

Test IBISA był kiedyś w TOP AGRAR , właśnie testowany przez DLG razem z kilkoma innymi pługami . Kiedy to nie pamiętam .

w rpt były wyniki testu.

Opublikowano

Testy DLG polegaj miedzy innymi na tym zeby sprawdzic faktyczna wytrzymałosć maszyny. zostaje ona poddana użytkowaniu w trudnych warunkach ocenia sie wszystko np jakosc orki ustawienia pługa wytrzymałość mechanizmów ruchomych itp. jeżeli zda to dostaje ta nklejke DLG. poza tym po co ci wyniki przeciez DLG to nie jest polska intytucja wiec nikt tu w kulki nie bedzie leciał.

>piootr ibisy ciężkie? a jak chcesz orac lekkim pługiem jak bedzie sucho? toprone nie wydaje mnie sie. sa duzo gorsze pługi. cięzko idzie ? nie nazekam na plug zagonowy TUR 4+1 + wał cambella 2 metry do tego 1634 i dobrze sie ora przy tak skąpej szkrzyni biegów. pewnie jak ktos chce orac 4 obrotowa 80 km traktorem to jest mu za cieżki toporny i żle idzie:)ja tam sprzedaje swoj i kupuje ibisa xxxl 4 skibowego w przyszłym roku. co prawda bedzie orał tylko ok 25 ha rocznie ale jak go wezme na zwrot to duzo nie bedzie mnie kosztował:)

Opublikowano

jak jest sucho to masa pluga nie wiele ma do rzeczy..a jeżeli nie zda DLG?? to nie ma naklejki??bez sensu..czyli np.jeżeli kupuje dany model maszyny która była testowana przez DLG i go nie przeszła to nikt(konsument) o tym nie wie??

Opublikowano

zobaczymy co napiszesz jak będziesz miał ibisa xxl , ja też mam tura 5x40 i sporo nim jest lżej orać jak ibisem 4x48 a ciężkie to są z uni i tyle jak 4x48 na śrubach waży ponad 1300 a V&N ok 1000 kg przy tej samej szerokości po co mam podnosić 300 kilo na darmo , cenowo też unia nie wypada za ciekawie w porównaniu z zachodnimi

Opublikowano

i jeszcze jedno..po co mi wyniki??dla porównania niestety niestac mnie i to nawet nie jest moja działka zeby co roku testować inny pług dlatego chciałbym porównać testy żeby wiedzieć np.jak się ma cena do jakości orki itp.a tak z ciekawości Luk2782 jakie miałes wcześnij pługi że wybrałeś unie??

Opublikowano

dlatego kupuje 4 że ostatni korpus będe odkręcał bo mam różną ziemie i do pokładania też 4 sie przyda tylko czy one są dobre nikt niema takiego pługa

Opublikowano

skoro twierdzisz ze masa pługa nie nic do rzeczy to sprubój orac 3 skibowym pługiem do 360 a wez naprzkład takiego phx i nie mów mi że oba lugi beda zagłebiac sie jednakowo i jednakowo stabilnie pracowac. porównujac proporcjonalnie to na jeden metr szerokości roboczej pługa 3 kibowego do 360 przytpada mniej masy niż np w phx czy chociaż by wspomnianym ibisem. nie chce mi sie wierzyc w ta bajke ze lżej sie ora turem 5x40 inż 4x48 ibisem. dla mnie labo nie umiałes go ustawic albo orałes na innej glebie. mniejszy opór stawiaja 4 korpusy ieksze niz 5 o łacznej tej samej szerokości pracy!!! kiedys byl o tym bardzo ciekawy artykuł w Top Agrarze ale to bedzie ze 2 lata temu. jego tutuł chyba byl "orac waskie czy szerokie skiby?'.

Najpierw poczytrajcie sobie co to jest i naczym polega test DLG http://www.dlg.org/pl/technika_rolnicza/rolnika.html

Unia to byl mój pierwszy wiekszy pług myslalem jeszcze wtedy o V&N ale padło na unie i był bym z niego w 100% zadowolony gdyby był obrotowy. jutro przyjeżdza po niego klient znajomy z wichury u którego nie raz nim orałem a jak w przyszłym roku kupie sobie obrotowego ibisa mimo ze jest cieżki i toporny:) a propo tych cen to chyba tylko V&N jest blisko Uni bo reszta bije na głowe jezeli chodzi o cene. a tak poza tym to nigdzy nie kupił bym pługa od knedli.

Opublikowano

Też czutałem ten artykół ale tam jest o tym że przy tym samym korpusie lepiej jest go najszerzej ustawiać jak to możliwe ale turem 5x40 jest lżej jak ibisem 4x48 na odładnicach xxl kumpel ma też przy 1614 i ma co robić na 1 szosowej a ten co porzyczałem to robi nim 1234 i też jest mu ciężko

 

orałem tą samą działke 2x ibisem w tym roku będe orał V&N ciekawe co on pokaże a ziemia jest czarnoziem i kleji się do odkłądnicy

 

wiesz ja też troche lat orałęm 360 + 3x30 i ostre lemiesze i nie było problemu z zagłębianiem widomo że tur orze i na grubszych lemieszach bez problemu

Opublikowano

no właśnie ja też nie miałem za dużego porównania ale jeszcze w zeszłym roku troche orałem B-200 a poźniej obrotowym.jak jest sucho a tępe lemiesze to obrotowym i tak się nieda orac, na glinie pług robi co chce.w B-200 miałem klepane to po kukurydzy takie bryły mi się waliły że ciągnikiem nie dało się ich rozjechac.a co do ibisa to już kilku użytkowników mi mówiło że ciężko idą..a swoją drogą to phx-a "knedle" zrobili

Opublikowano

1614 jezei ma skrzynie 3' to jedynka napewno jest za szybko ja oram 3 polowa turem 5x40. a 1234 ma 120 km a nie 150 (mam na mysli róznice mocy miedzy 16 a 12) wiec nie co sie dziwic ze ma ciężko moim zdaniem do 1234 to by musial miec po 40 cm na korpus. ostre lemiesze taaa... na pewno w jakims stopniu wpłyna na zagłebianie sie pługa ale nie czruj mi ze mogłes orac prawie w ekstrymalnych warunkach. A czy ja mówie ze miałem PHX?! chciałem tylko pokazac ze waga pługa tez jest ważna. Wiem dobrze ze to knedle zrobili.

"...orałem ta sama działke 2 x ibisem ciekawe co V&N pokaże..."

a spróbuj tego samego dnia tym i tym i wtedy powiedz mi ze ten idzie lżej a ten gorzej. co mi po tym ze ty orasz ta sama działke co roku innym pługiem i mowisz ze ten jest lepszy a ten gorszy. człowieku WARUNKI NA KAZDYM POLU SA INNE A CO DOPIERO W RÓZNYCH SEZONACH!

acha jeszcze jedno 360 + 3x30 to tez sie w życiu na orałem. ale miałe tez okazje spróbowac rabe werga (modelu nie pamietam jest ich troche)ale tylko troszke 5x40 w obrocie ważył 2200kg miała cylinder pamieci i zabezpieczenia non-stop i co dziwnie w rabe ... pełne odkładnice. ten pług sie fajnie zagłebiał małe kliny w wejsciu fajna była maszyna tylko ze wtedy nie mogłem znalesc kupca na tura wiec obeszłem sie smakiem. a dzis go sprzedałem i napewno kupie Ibisa xxl 4'ale to w przysżłym roku.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Konrad_Jestem
      Poszukiwana osoba lub firma, która podejmie się wyklepania takich odkładnic. Mogę przywieźć i zostawić jako formatkę. Częstochowa i okolice 


    • Przez Konrad_Jestem
      Poszukiwane informacje na temat tego pługa.
      2 obrotowa, obrót mechaniczny, na ramię wybite huard
      W zestawie do niego dostałem dużą sprężynę.


    • Przez duda
      Witam. Czy istnieje możliwość abym do swojego pługa z liniowaniem na kostce pamięci dodał Vario ? Pomijając cel Vario (zmiana punktu ciągu itp) czy da się sterować osobnymi przewodami siłownikiem od liniowania bez wchodzenia w obwód obrotu z liniowaniem.
    • Przez davidek_20
      Proszę o kontakt do osoby, która posiada Instrukcję użytkowania i obsługi oraz katalog części ze  załączonego zdjęcia. Na chomikuj.pl znalazłem jedynie strony z tej instrukcji dotyczące katalogu części - brak stron 2-37. Proszę o pomoc.

    • Przez AndrzejMikulewicz
      Witam jestem od niedawna posiadaczem używanego pługa obrotowego cztero skibowego marki kuhn. Nie mam pojęcia jak zmienić szerokość orki skiby z 35cm na 40cm. Może któryś z kolegów miał do czynienia z tym plugiem i wie jak to zrobić?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v