Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
acoustic

Stary rozsiewacz Amazone

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
acoustic    0

Witam. Chce kupić rozsiewacz celuję w amazonki. Mam okazję kupić taki za 1500- 1700zł typ ZA-E chyba. I tu pytanie do użytkowników tych siewek. Jak się sprawuje regulacja wysiewu przez te otwory da się to jakoś w miarę dokładnie ustawić? Zauważyłem że od tych nowszych ZA-F różnią się tylko kształtem zbiornika i sposobem regulacji reszta prawie to samo. Opłaca się brać taki rozsiewacz?

Pawel1344    0

Nie wiem czy pomogę ale ja mam ZA-U i jestem bardzo zadowolony kiedyś nawet nią wysiewałem gorczycę na poplon w ilości 7,5 kg na hektar i wyszło super!!! Ja rozsiewam na 15 metrów i na polu nie zobaczy jakiejkolwiek nierówności

lukejro    158

Daj sobie spokój z tymi rozsiewaczami regulowanymi na otwóry. Znajomy kiedyś kupił za 800zł taką starą Amazonkę(stary zbiornik i reg. na otwory) i po obsianiu 2ha wrócił do Leja... Wujaszek ma już nowszy rozsiewacz(ZA-F) ale ma stary typ regulacji(który i tak jest dokładniejszy niż w tych ze starym zbiornikiem) i też narzeka na tą regulację!

Ja jakieś 4 lata temu za 1400zł kupiłem Amazone ZA-F402 z regulacją bezstopniową i jestem z niego bardzo zadowolony. Można bardzo precyzyjnie regulować dawkę nawozu.

Także moim zdaniem nie ma sensu się pchać w bardzo stare Amazone i to jeszcze za taką kasę... Jak będziesz oglądał rozsiewacz to zwróć uwagę na łopatki wysiewające, bo jak jest coś z nimi pokombinowane to będzie wąsko sypał...

Edytowano przez lukejro

Wiadomość z agroFakt.pl

acoustic    0

Ten akurat miał wszystkie łopatki krótkie a fabrycznie powinna być jedna dłuższa. Też mi się ta regulacja nie podoba za bardzo ciekawe czy dałoby radę to przerobić na jakiś półksiężyc z podziałką.. A te nowsze, które mają z tyłu prosty zbiornik stoją po 2 razy tyle

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez waskiw18
      Potrzebuje katalog czesci i jakas tabele wysiewu badz instrukcje obsługi tego rozsieawacza. rozsiewacz jest na tasmie łańcuchowej. zdjecie pogladowe abyj ak wyglada

• Przez kaczor94
      Witam.
      Zamierzam kupić rozsiewacz nawozu Rauch AXIS z TELIMAT-EM i systemem QUANTRON-E bez wagi. Jakie są wszystkie funkcje tego systemu?? Warto go kupić z komputerem  czy lepiej w podstawowej wersji??
    • Przez luki8859
      Witam. Mam zamiar zakupić nowy rozsiewacz nawozów. Zastanawiam się nad zakupem Kuhn AXIS 20.2 W, Bogballe L2 Plus oraz Kverneland Exacta CL EW. Proszę o opinie użytkowników tych rozsiewaczy.
    • Przez sosek xu li
      Zauważyłem że przy rozsiewie nawozu na szerokość 12 metrów mam mijak czy mogę to zniwelować poprzez ustawienie łopatek?
    • Przez marcin1975
      Witam , chciałem prosić użytkowników rozsiewacza promar drn 1400 o opinie o tym rozsiewaczu.