Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Witam

Chciałbym w przyszłości otworzyć sklep z paszą dla bydła świń i kur byłyby również nawozy i opryski.

Chciałbym dowiedzieć się jakie bym miał zyski z tego sklepu tzn. np. ile mam zysku na jednym worku paszy za 50 zł(cena hurtowa)i jakie bym mógł osiągnąć zyski przy dobrym zbycie a taki by był bo w okolicy nie ma takich sklepów najbliższy jest dopiero w odległości 15 km.Było by też dobrze bo dla mojego ojca który hoduje krowy miałby paszę po cenie hurtowej wtedy pasza wychodziła by sporo taniej a mleka było by jeszcze więcej bo można by było kupić więcej paszy.

Opublikowano

Najpierw pomyśl ile cie wyniesie projekt, pozwolenie na budowe budowa sklepu potem wyposażenie go w pasze nawozy i srodki ochrony roślin policz najpierw to a potem zyski. Jak mówisz 50zł cena hurtowa to dodaj do tego 1-2zł na worku. Duża wioska? :rolleyes:

Pozdro.

Opublikowano

budynek to postawiłbym halę z metalowych słupów i z blachy a wiosek to jest parę bo 4 i to takie po kilkunastu gospodarzy i jeszcze jest trochę dlaszych wiosek

Teraz sobie policz ilu masz mniej więcej gospodarzy w tych wioskach o których piszesz(potencjalni klienci)i mniej więcej ile czego trzymają(takie małe badanie rynku), przelicz to sobie przez swój szacowany zysk-tak jak koledzy pisali 2 może 3 złote na worku i wtedy zobaczysz mniej więcej zysku z paszy do tego oczywiście przewidywane zyski ze sprzedaży środków ochrony roślin i nawozów, od tego będziesz musiał odliczyć:koszt utrzymania hali,no oczywiście koszt jej budowy(oczywiście rozłożony w czasie)ewentualne koszta związane z zatrudnieniem pracownika/pracowników(np.sprzedawcę, jakiegoś magazyniera no i księgową naturalnie)i wtedy będziesz widział +- czy się opłaca czy nie...Nikt z nas nie może podjąć za Ciebie decyzji czy się opłaca czy nie,bo jednemu będzie się opłacało przy zysku na czysto na poziomie 2 tys., a drugiemu na poziomie 5tys. więc decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie :rolleyes:

Opublikowano

Do odważnych świat należy ;) ;)

Zrób rozeznanie bo gospodarzach bo moze do tych rolników przywożą pasze np. z sano czy nutreny i wtedy bedziesz miał mały zbyt. Chyba ze bedziesz miał bardzo niskie ceny w co wątpię. :rolleyes:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez dawidi
      Dzień dobry.
      Co myślicie o żywieniu bydła na sucho? Prowadzę hodowlę bydła mlecznego i chciałbym również rozpocząć hodowlę bydła opasowego. Zastanawiam się nad zakupem zbóż od rolników i przygotowywaniem śruty dla opasów, ponieważ ceny zbóż są obecnie dość niskie.
      Jakie są Waszym zdaniem wady i zalety takiego systemu żywienia?
      Czy byki żywione na sucho można utrzymywać na uwięzi?
      Z góry dziękuję za wszystkie opinie i doświadczenia. 😊
    • Przez MaciusN95
      Witam, czy ktoś daje bydłu mipro beef z Sano, a jeśli tak to czy można sypać to na śrutę jak posypka dla lepszego pobierania paszy czy do śrutownika
    • Przez szwagier946
      Witam 
      Zostało mi trochę pszenicy paszowej . Czy mogę ją śrutowac razem z jęczmieniem i pszenżytem dla opasów? I w jakim stosunku do pozostałych zbóż ?
    • Przez Kuczerraa
      Witam, bede mieć w przyszłym roku sporo odmian kukurydzy żeby sprawdzić jak dane odmiany wypadają i w tym celu chciałbym je przebadać pod względem parametrów. Problem w tym jest robienie kiszonki w jeden silos a odmian będzie 6, więc badanie z silosu będzie nie miarodajne. Pomysłem jak ugryźć ten temat jest popieranie próbek kukurydzy rożnych odmian do słoików i fermentacja w celu późniejszego zbadania. Więc wychodzę z pytaniem czy taki pomysł ma racje bytu, czy taka kukurydza ukiśnie, jak duży musiałby być ten słoik żeby była miarodajna próbka? Jak wy rozwiązujecie ten temat, jakie macie pomysły jak zbadać odmiany w takiej sytuacji? 
    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v