Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pawel74

Kursy Rolnicze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel74    0

Witam. Mam maly problem ponieważ mam skończone 20 lat jeste po Zasadniczej Szkole Zawodowej i zostało mi przepisane 46ha ziemi wraz z zabudowaniami. chciałbym w tym pracowac ale nie mam zbytnio pojecia , ani tez wiekszych środków na start. Nie wiem czy z Uni uda mi sie cos wynegocjowac bez wykształcenia technik rolnik, słyszalem o kursach 3-4 miesiecznych ale nie wiem czy po nich mozna cos zdzialac. Mam zamiar isc do ARIMR ale chcialbym najpier wzasięgnąc waszej opini na ten temat.

koniu    69

dołączam się od Pytania. Ja jestem po tech-mech (brak matury) i sam jestem ciekaw to jest potrzebne abym mógł w przyszłości korzystać z różnych pomocy unijnych itp. W moim przypadku gospodarstwo stoi na Rodziców ;)

jedrus    58

ja zasięgałem trochę opini na te tematy, póki co to wątpliwe czy jeszcze z uni do końca 2013 roku cos skapnie bo wszystkie limity na mgr i mr wykorzystane na full, do tej pory wykształcenie rolnicze było tylko do mr a jakie wymagania potem wymyslą ciężko powiedzieć. Są policealne technika dla dorosłych na rolnika ale w przypadku kolegi pawel74 nie da rady bo przyjmują tylko po liceum albo technikum - koniu - mozesz iść.

Wiadomość z agroFakt.pl

nie trzeba kończyć aż takich szkół.

ja miałem przepisane gospodarstwo na podstawie kursu na wykwalifikowanego rolnika.

dostałem potrzebne materiały i literaturę a po pewnym czasie był egzamin.

i po tym można ubiegać się o różne dofinansowania i takie sprawy, przynajmniej tak było kilka lat temu jak przepisywaliśmy gospodarstwo.

a tak jak mówił kolega wyżej, że wszystkie limity zostały wyczerpane, nieby te wnioski co przyjeli w zeszłym roku są ale jest taki przesiew że nie liczym się uda

koniu    69

słyszałem też że można zrobić tak że rodzice wezmą mnie na KRUS i przez ileś lat bedą mi opłacać wszystko i przepiszą ileś tam ha na mnie i bedzie można korzystać z dofinansowań itp. Też słyszałem że rodzice musieli by przepisać na mnie ileś tam hektarów i przez 5 lat musiałbym to uprawiać i po tym czasie dopiero mógłbym sie ubiegać o dopłaty itp. Nie wiem ile w jednym i drugim jest prawdy ale mowie tylko co słyszalem ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować