Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
DanielFarmer

MX T8 czy QUICKE Q46

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Quicke
DanielFarmer    108

Witam, muszę podjąć decyzję czy quicke q46 czy mx t8 zamontować na Claasie Axosie 320.MX przemawia mniejszą ilością sworzni z tytułu hydraulicznego poziomowania za to quicke chyba ma masywniejszą ramkę do narzędzi ,za to poziomowanie jedynie mechaniczne.Który byście wy wybrali????

rolnik23    2

Osobiście wybrał bym Quicke Q46 wygląda masywniej , a mechaniczne poziomowanie jest niezawodne, a przede wszytkim dużo lepiej wygląda.

Pawel1344    0

Ja jestem posiadaczem quicka oprócz tego co napisałeś quicke posiada własną ramę pod ciągnikiem i jest zajebi... wyprofilowany przez co nie obciąża tak konstrukcji ciągnika. A jak cenowo wypadają teraz te ładowacze? Mx według mnie wzoruje się na quicku

Wiadomość z agroFakt.pl

kris14    259

Nie wiem w którym miejscu MX wzoruje się na Quicku, ale dobra...

Obie firmy od niedawna należą do wspólnego koncernu Alo.

Plusem Quicka jest duża siła wyrywająca łyżki.

DFkujawy    0

Pawel1344- Gdzie wg Ciebie MX wzoruje się na quicke?

DanielFarmer- Ile ważą te ładowacze?

DanielFarmer    108

mx 480kg a quicke 585kg, dopiero to znalazłem na francuskiej stronie mx-a. Wychodzi na to ze quicke masywniejszy jesta może dlatego że odchodzi masa poziomowania mechanicznego no ale za to są siłowniki, czyli co jednak polecacie quicke?? tyle ze nie wiem czy cena nie będzie o wiele wyższa od mx-a bo muszę go brać u dealera claasa a on ma dobre ceny na mx-y bo one są fabrycznie montowane w claasach a quicke pewnie będzie droższy ;/

DFkujawy    0

Moim zdaniem ta sama liga, także wybór zależy od tego czy chcesz poziomowanie mechaniczne czy hydrauliczne.

renault    2

ja mam u siebie mx i jestem bardzo zadowolony nie zamienił bym się na quicka w mx masz na każdej wysokości maksymalny przechył łyżki a w quicku nie a przydaje się to na przykład przy chwytaku do bel i każdej innej sytuacji. ja bym się nie zastanawiał tylko mx

deer    176

Zdecydowanie mx góruje rozwiązaniami technicznymi :). Tylko nie wiem czy mi się wydaje ale q 46 jest większy od T 8.

Sama mam q 65 już ze 7 lat i kompletnie nie mam mu nic do zarzucenia ale dziś wybrał bym mx ze względu na rozwiązania techniczne - poziomowanie hydrauliczne.

DanielFarmer    108

no zauważyłem że koniec ramienia w mx-ie jest wyprofilowany , taki jakby zagięty i te wychylenia łyżki są inne no ale jak widac po wadze chyba jest delikatniejszy , jeśli zaś ta sama wytrzymałośc to mniejsza waga jest + ;)

jak dla mnie zdecydowanie poziomowanie hydrauliczne, mniejsza waga nie znaczy mniej wytrzymały ładowacz, wybór należy oczywiście do Ciebie ale ja stawiał bym na mx'a

DFkujawy    0

Widzę, że mocno przejmujesz się wagą, a ładowacze polskiej produkcji są jeszcze cięższe niż Quicke co nie oznacza, że są wytrzymalsze.

I tak go nie złamiesz chyba, że jesteś bardzo zdolny :D

Edytowano przez DFkujawy

kapsel1m    6

Sąsiad ma Quicka 45 w Axsos 330 sprawuje się rewelacyjnie. Jednak MX to odpowiednik orginalnego ładowacza Claasa i też będzie super, mniej delikatna rama ale lepsza widoczność. Napewno pełne zadowolenie .

kris14    259

Co do kątów załadunku i wyładunku w tych ładowaczach to:

Quicke Q46 min. kąt załadunku to 43°, min. kąt wyładunku to 60°

MX T8 kąt załadunku przy ziemi to 52°, a kąt wyładunku przy maksymalnej wysokości wynosi 55°

Żeby nie było nieścisłości :)

samex69    31

Ja mam Quicke i myślę że nie jest gorszy od MX a mechaniczne poziomowanie jest jednak prostsze i skuteczniejsze od hydraulicznego no i nie ma możliwości przecieku.

Ostatnio w Zambrowie u Sobola widziałem Quicke na Classie malowane pod kolor ciągnika.

Edytowano przez samex69

DanielFarmer    108

ciężki wybór, kryterium decydującym chyba będzie cena bo kompletnie nie wiem na co sie zdecydować, podejrzewam ze to będzie mx gdyż sobol własnie z racji ze są to fabryczne ładowacze ma lepsze ceny na nie od quicke,i tak zdrowo mnie porypało żeby za ramę ładowacza pakować tyle kasy ale sprzęt ma robić codziennie przy zadawniu paszy to nie może byc lipy,jutro się wszystko wyjaśni ;)

Edytowano przez DanielFarmer

ladowaczeMX    0

Jeżeli wybierasz MX hydraulicznie poziomowany to masz nieporównywalne pole widzenia na boki (Quicke ma poziomowanie mechaniczne które przeszkadza). Zwróć uwagę że wszystkie połączenia przegubowe (oprócz poziomowania PCH System) są poszerzone i tulejowane. Zaczepianie i odczepianie ładowacza od ciągnika w MX tylko przy jednym wyjściu z kabiny i ok. 1 minuty. MX T8 3,60 do łyżki poziomo, Quicke 3,45 m.

Wybierz MX - bo jest najlepszy.

DanielFarmer    108

wybór padł na mx-a T8 a raczej claasa fl80 czyli będę miał ładowacz w kolorze claasa , amortyzacja,3 sekcja,pilot na linki, mach-system (szybkie połączenie hydrauliki) i fit lock więc ładowacz podobno minutkę się podczepia,poziomowanie hydrauliczne,i całe podłączenie oryginalne z fabryki claasa (podstawka pod joystick,rama) cena wyższa tylko 1000zł od quicke ale quicke bez mach systemu, poziomowanie zwykłe i co ma najmniejsze znaczenie ale jednak-nie pod kolor ;D

samex69    31

Widziałem u sobola quicke malowane w kolorze clasa

Edytowano przez samex69

DanielFarmer    108

tez widzialem takie cus ale to kosztuje ok 1000zł co zrówna cenę a tu jest i mach system i poziomowanie lepsze i fitlock :) i dopasowanie idealne rownież

Jesli chcesz zapłacić za ładowacz tyle kasy to nie baw się w sterowanie na linkę, dopłata do chociaż flex pilot(sterowanie hydrauliczne) to coś w granicach 2tyś, a co do wygody nie ma porównania. Osobiście wziąłem na linkach, ale pokazach chwilę bawiłem się niskociśnieniowym sterowaniem na mx'e i elektrycznym przy stollu i teraz wiele bym dał żeby swoje sterowanie wymienić na coś takiego ;)

Edytowano przez AdrianFanDeutz

F1traktors    0

@AdrianFanDeutz Mam elektryczny joy Eco-pro przy stollu i szczerze boje się go mieć. Pierwsze co się stało to po 1 tygodniu od zakupu ciągnik nie odpalił. Może 2 dni nie chodził. Tata podłączył akumulator by naładować to jak już odpalił to ładowaczem nie szło ruszyć i ten cały niby komputer co tymi ledami świeci czy coś tak jakoś się spieprzył. Gwarancja była ale 4 tyś takie coś kosztuje. Co najmniej miesiąc musieliśmy ciągle ładować ciągnik gdyż te ledy w tym komputerze wykańczały akumulator. Ostatecznie korbanek zmienił zasilanie tego nie z pod akumulatora lecz pod stacyjke i narazie jest ok :P Potem gdy tata orał na polu ten cały rozdzielacz spadł na ziemie. Na szczęście udało się zahamować bo inaczej całe te węże i elektronika by się rozerwało. Okazało się że te całe śrubki są tak słabe a tulejki w dodatku przetłoczone nie wytrzymały. Są to takie same 2 śrubki jak przy rozdzielaczu na linki. Tylko na linki rozdzielacz waży może 15 kg a rozdzielacz z wszystkimi elektrozaworami, tym komputerem waży co najmniej 30 kg. U wujka chyba 2 raz wymieniali rozdzielacz (też joy elektryczny) powodem było dziwne zachowywanie się ładowacza, nie wiem o co dokładnie chodziło. Z tego co wiem to ja razem z wujkiem mieliśmy jedni z pierwszych joyów elektrycznych w polsce sprzedanych u korbanka, ale teraz mi w lutym gaśnie gwarancja i boję się tego mieć :/

No być może tobie trafił się jakiś felerny egzemplarz, na forum kamieniak89 ma też przy stollu eco-pro, ciągnikiem z ładowaczem robi ponad 1000h rocznie i chwali to rozwiązanie. Co do rozładowywania akumulatora, nie wiem jak w korbankowie mogli podpiąć Ci joya bezpośrednio pod akumulator :blink:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez adamek1942
      Witam mam pytanie dlaczego są 2 rożne ceny tego ładowacza 15.500 i 12.500 brutto i pisze w obu przypadkach ze jest to cena razem z ramą górną  i dolną, kompletny bez żadnych dodatków.
    • Przez FAGROSsc
      Założyłem nowy temat w którym chętnie pomogę każdemu w doborze ładowacza czołowego do ciągnika nowego na gwarancji jak i też tych najstarszych, mniejszych i większych. Jeśli ktoś ma wątpliwości chętnie pomogę w wyborze producenta jak i też w doborze osprzętu. 
    • Przez boskipl
      Witam poszukuje opinii o ładowaczach firmy sigma4. Posiada ktoś takiego? Najlepiej model chrome i czy  18000 netto z wyposażeniem i montażem za model chrome m30 z 2015r to dobra cena?
    • Przez michal_xs
      Witam. Sprawa ma sie tak planuje kupić jd 5100r. Chciałem M(cena) ale ludzie maja rozne opinie i biore R. Chce do niego założyć tez ladowacz i dillerzy mowia i zachwalaja od jd ale ta cena z adaptacja bez wyposazenia wolaja 34tys gdzie polski z agrimetu cx 16 18tys. Teraz pytanie do was jesli Polski to jaki? Wedlug mnie hydramet-agrimet ma dobre opinie? 
    • Przez mlody456
      Chce zamontować tur na 80-tke, wiadomo krajowego producenta, tutaj zastanawiam się nad inter-tech it 1600, metal-technik mt02, hydromet xtreme-1, metal-fach t229 czy coś innego? Na olx kosztują ok. 12 500zł bez osprzętu a nawet taniej Poza tym w inter techu są różne malowania/nalepki i to jest też różnica w jakości? Prosiłbym o szybką pomoc bo chce jeszcze przed 1 pokosem zakupić