Skocz do zawartości
pati

Roboty do karmienia krów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
krow
pati    10

W wrześniowej Agro Mechanice (str. 36-37. "Moje krowy karmi robot") pisało o... robotach do zadawania pasz treściwych dla bydła mlecznego. 3 rolników zapytanych o to jak urządzenie się sprawuje, było bardzo zadowolonych. Roboty te były fińskiej firmy Pellon. (Przedstawiciel jest w Żyrardowie.)

Co więcej wiecie o tych robotach, czy ktoś je użytkuje, a może zamierza takie coś kupić.

Mnie osobiście szczęka opadła, że krowy można karmić robotem. Ceny to chyba ok. 30-40tys.zł. :)

pati    10

No o robotach udojowych to ja też dość dawno słyszałam. :) Nawet teraz nie dawno jak była w TV relacja z FARMY 2007 to pokazywali dojarkę, która wysyła SMSa ile zostało nadojone. :)

Wiadomość z agroFakt.pl

abuk14    1

Heh, czego to ludzie nie wymyslą, chociaż oba te rozwiazania nie są popularne w Polsce, nawet w dużych gospodarstwach.

1rajdzik    14

w powiecie koneckim (świętokrzyskie) taki robot obsługuje około 200 krów... jeśli ktoś chce mogę przepisać parę rzeczy z regionalnej gazety Ośrodka Doradztwa Rolniczego...

Widzę temat dawny. Miał ktoś styczność z robotami Pellon lub De Laval? Jeśli obora jest przejazdowa i ma 2 rzędy to czy obsłuży je 1 robot?

TheCinek    3

A co nikt nie użytkuje takiego robota?? :huh: Bo tez chętnie coś bym się dowiedział ;)

darek1972    45

Dużą zaletą robotów żywieniowych jest to że wystarczy im korytarz paszowy o szerokości około metra. Więc mniejsze adaptowane obory gdzie nieraz konstrukcja budynku nie pozwoli na tak szeroki przejazd dla wozu paszowe robot jest jak najbardziej na miejscu.

@TheCinek widziałem jak dziś ekipa przy oborze się uwijała, co montują?

TheCinek    3

No tak ale robot tez tylko zadaje pasze treściwą ;) Mnie to najbardziej ciekawi to czy jeden robot zada na dwie strony? czy dalej będzie możliwy przejazd paszowozem. Na razie nic nie montują, nadal trwają prace wykończeniowe.

darek1972    45

Są też roboty karmiące TMR które wyglądają jak mały paszowóz z pionowym ślimakiem podwieszone na szynie

Fajna sprawa z takim robotem tylko cena na pewno kosmos. Nie widziałem by jakiś robot rozwalał belkę kiszonki, konieczność robienia w pryzmy <_<

darek1972    45

Nie mogę odszukać linku do tego wozu podwieszanego, mego dało by się podwiesić i rozwala nawet dwie bele:)

Duzy1    8

Są różne wersje robota to TMR może również całe bele rozdrabniać

http://www.pellon.pl/

OFERTA ROBOTA TMR

Robot TMR

- elementy mocujące- wystarczająca ilość

- transport

- montaż

31000 EURO

Łuk + 60 m szyny

- transport

-montaż

5000 EURO

Urządzenie załadowcze 8 m3

- transport

- montaż

14500 EURO

Dwie spirale do paszy treściwej o łącznej długości do 30 m ze skrzynką sterującą

3500 EURO

Edytowano przez Duzy1

O matko to 54 tyś, euro netto :o Za tą kasę kupił by nowy wóz i ciągnik do niego :D

Edytowano przez farmersNHtd95d

Duzy1    8

Ale to jest robot zasypujesz raz dziennie i starczy na cało dobę i rozdaję kilka razy na bobę co zwiększa pobranie paszy.

Może obsłużyć kilka grup mniejszy jest na 250szt większy na 350szt

TheCinek    3

Ale ja chcę tylko do treściwego zadawania, dodatkowo do paszowozu... Na razie to tylko ciekawi mnie cena i sposób pracy

Edytowano przez TheCinek

Ale to jest robot zasypujesz raz dziennie i starczy na cało dobę i rozdaję kilka razy na bobę co zwiększa pobranie paszy.

Może obsłużyć kilka grup mniejszy jest na 250szt większy na 350szt

No to jak na 250 sztuk to co innego ale i tak cena powala.

Duzy1    8

Wejdź na link co podałem jest też tam wersja do paszy treściwej ceny niestety nie znam ale wystarczy meila napisać i bendziesz miał oferte

darek1972    45

Nie no mówisz ze dwie bele a moje 8m3 z dwiema nie da rady więcej wywali <_<

Szczerze to raz tego próbowałem już na elektryce, pierwsza była suchsza druga dość wilgotna, nie zeszło bardzo długo ale byłem zaskoczony że 5-metrówka dała radę. Na przyszły rok będą bele po rotorze więc problemu być nie powinno

Duzy1    8

No to jak na 250 sztuk to co innego ale i tak cena powala.

Jak na 250szt to cena jest nie zła a na 350szt to całkiem całkiem bo tylko sam robot trochę droższy

Mi w Szepietowie powiedzieli 35tys brutto, wersja dla 35krów w 2 rzędach.

@Duzy1 zamierzasz kupić takiego robota? Urządzenie załadowcze to tam gdzie wstawia się np kostki wyciętych kiszonek? Myślałem, że to będzie więcej kosztować. http://www.agrosukces.pl/upload/artykuly/4591cf61571a95e15a0db6b1ca8ee556.jpg tu są 2 wielkości zasobników.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.

Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.

1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .

Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/

Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR

2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca

Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.

Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez kaczorek
      Ciekawi mnie jakie preparaty mlekozastępcze stosujecie w odchowie cieląt?

Ja stosuje FE-Trank z Josery, bardzo dobre "mleko", cielaki z chęcią piją
    • Przez archi106
      Brak zbóż w zywieniu opasow ... czym zastąpić 
    • Przez AtosPro
      Witam. Chciałem zacząć hodowle bydła mięsnego (tylko buhaje) w systemie pół intensywnym na początek . Mam stajnie z 6 stanowiskami reszata chlywki dla świń , wiatę połączoną z stodołą przy pastwinku więcej niż hektar . Chciałem się spytać jaką rasę wybrać najlepiej na początek pod względem spokojności rasy i jak najmniejszym zawartości tuszczu w tuszy . Wytypowałem takie rasy jak limouse,simental m. ,hereford charolaise czy angusy mięsne ? Jestem bardzo otwarty na nowe propozycje . Tylko w systemie pół intensywnym. I co podawać w SYSTEMIE PÓŁ  INTENSYWNYM?? Dziękuję z góry za wszystki za odpowiedzi .
    • Przez marekfarmer
      Z jakich zbóż robicie pasze treściwa dla byczków. Jakie proporcje ustalacie. Ja stosuje:
      Śruta jęczmienna 40% Śruta Pszenżytnia 40% i 20% Koncentratu Farmer.