Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jakiś czas nim robiłem to w miarę lapały, ogólnie dobrze się wycenia, tylko wiadomo to jest genom, wiarygodność niższa. Wszystko zależy po ile go kupisz.

Opublikowano

Supergenem robiłem w okresie zimowym jak miał gPF148 teraz trochę spadł. Brak upałów i to że stosowałem go na jałówki dało w miarę dobre efekty ale co tak naprawdę z tego bedzię to sie okaże... W sumie jak ze wszystkim Teraz z Wielkopolski męczę niemców Jaguar odległy rodowód i Tracer mleko.

Opublikowano

Jaki koszt takiej wyceny jeśli można wiedzieć?

310zl brutto
Opublikowano

Koledzy jakiego buhaja polecacie bo jestem nowy z łódzkiego i chciały poprawić genetyke mam do wyboru Splendor, Arizon, Stok-Debo, Astor. I na jalowki Gandang KZ lub Sudapom które polecacie? Lub macie jakieś inne lepsze biorę z Mchirz

Opublikowano

Koledzy jakiego buhaja polecacie bo jestem nowy z łódzkiego i chciały poprawić genetyke mam do wyboru Splendor, Arizon, Stok-Debo, Astor. I na jalowki Gandang KZ lub Sudapom które polecacie? Lub macie jakieś inne lepsze biorę z Mchirz

Jeśli chcesz poprawić pokrój to kryj Laimer KZ, Lombarden, Juropp KZ, James, Magic, Alkarn produkcje poprawiają Simon, Sudel, Calypso, Master, Sabroso ST,

Opublikowano

Podzielę się z wami jak u mnie powychodziło.

Brałem w tamtym roku Snowrusha z HG w sexie 10 porcji, załapała połowa, szedł głównie na jałówki, były powtórki, jestem w stanie wybaczyć bo był to okres upałów. Wycieliły się już 3 jałówki i jedna krowa. Wyszły oczywiście cielinie, piękne, bardzo wysokie, cienkie nogi... ale duże, za duże po 45 kg z jałówek, Jedna trochę popękała. (z żywieniem nie przesadzone). Nie polecam kryć nim jałówek.

W tym roku zacielałem Partem. Z 4 porcji załapała 1. Jeszcze jedną mam do wykorzystania. Brałem go jak był na niego ten boom. Rozczarowanie spore. Więcej go nie wezme. Sadzę że go nieźle eksploatowali w tym okresie i nasienie słabiutkie. 

Z Krasnego wziąłem Haboro w sexie i dobrałem Oresta też w sexie. Zużyłem odpowiednio 6 i 5 porcji, Jak narazie tylko jedna powtórka po Orest, ale poczekam jeszcze z opiniami bo dopiero około 1,5mc od krycia. Haboro bym polecił. Dobre indeksy, skład mleka, pomimo niby słabej płodności nawet krowy połapały.

Opublikowano

Koledzy jakiego buhaja polecacie bo jestem nowy z łódzkiego i chciały poprawić genetyke mam do wyboru Splendor, Arizon, Stok-Debo, Astor. I na jalowki Gandang KZ lub Sudapom które polecacie? Lub macie jakieś inne lepsze biorę z Mchirz

Kolego podaj ceny za jakie masz do kupienia wymienione buhaje.

Opublikowano

Cenny netto
Splendor 56 zł
Astor 50 zł
Sudapom 44 zł
Narazie znam te ceny na jalowki napisze jak się dowiem. A stok debo nie dostępny i nie wiadomo jak będzie z zalapywaniem po nim i nie wiem czym za zamówić

Opublikowano

kryjecie cos z top genu?ostatnio wziąłem aftershocka hospadora i masseya.Staram się mieszac partiami nasienie raz z wws raz z hg a to Konrad a teraz wlasnie top gen w zależności jak byk podpasuje.Robi ktos dobór buhajow? jak tak to przez kogo lub jaki program?

Opublikowano

No to kolego czekamy na informacje o takiej firmie...

Opublikowano

Cenny netto

Splendor 56 zł

Astor 50 zł

Sudapom 44 zł

Narazie znam te ceny na jalowki napisze jak się dowiem. A stok debo nie dostępny i nie wiadomo jak będzie z zalapywaniem po nim i nie wiem czym za zamówić

 

Jeśli chodzi o buhaja Stok-Debo, lepiej poczekać z nim do sierpniowej wyceny

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Jasiupila
      Co myślicie o tej rasie? Czy byście ja polecali? Czy widzieliście gdzieś takie bydło?
    • Przez soltys48
      Witam. Zakładam ten temat ponieważ chciałbym zasięgnąć od Was paru informacji na temat rasy CHIANINA. Ostatnio przeglądając internet natknąłem się na tą rasę(http://www.zootechnik.com/czyt_rasy.php?rasy_id=3) i bardzo mnie zaciekawiła-ale żadnych innych informacji o niej nie znalazłem.Dlatego zwracam się z prośbą może ktoś z Was miał do czynienia z tą rasą albo coś więcej o niej słyszał-nie ukrywam,że jeżeli byłaby taka szansa(jeżeli znalazłbym gdzieś nasienie) to bym zacielił jedną lub dwie swoje mamki bykiem tej rasy tak na próbę :rolleyes:
    • Przez franec
      Witam. Czy ktoś z was ma krowy tej rasy? Lub mieszańce z HF? Co sądzicie o zacielani HF nasieniem NRF? Gdzie w woj. mazowieckim mógłbym takową zakupić i jaki byłby koszt 1 porcji. Z tego co się zorientowałem na stronie http://www.phkonrad.com.pl/www/pl/pokaz-34-rasa-czerwona-norweska-nrf-do-nbsp-krzyzowania.html jest to rasa znacznie odporniejsza na choroby niż hf a także ma niezłą wydajność przy założeniu że w Norwegi nie zadaje się kiszonki z kukurydzy.
    • Przez Pawel12241
      Witam
      Jakie są najbardziej wydajne rasy mleczne zaraz po HF?
      Poza HF są w ogóle rasy które dobijają do 9-10 tys?
    • Przez rolnik~99
      Dzień dobry. Nawiąże stałą współpracę z hodowcą krów rasy ZB czyli polska czarno biała na odbiór małych byczków do dalszej hodowli na opasy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v