Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
marcin974

wysłodki w balotach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcin974    25

czy ktoś z Was juz to paktykowal a moze posiada taką ,,prasę"?

jezeli to kogos interesuje to moge nie co to przyblizyc - interesuje mnie jak to jest ,,popularne" :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    259

Widziałem coś takiego (jeżeli się nie mylę) w Tygodniku Rolniczym, tylko że nie mogę go teraz znaleź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

w curkowni mówili ze chyba od przyszłego roku będzie można zamawiac wysłotki w balotach właśnie. ja jak nrazie tradycyjnie luzem mam. w tamtym tygodniu przyjechały 2 tiry:)

 

podobno strasznie ciężkie są te baloty. w curkowi fadroma ledwo podiosła je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

Miki7211    5

U nas w cukrowni robili juz to drugi raz. W tym roku zrobili 2tys tych balotów. Koszt jednego balota to 30zł ( samo owinięcie ) + swoje wysłodki. Każdy balot wazy około 1.2t.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MACGYVER    0

Witam:D

Ja mam wysłodki w balotach kupiłem ostatnio u mnie w cukrowni kilka sztuk na próbę i powiem że jest super tylko że zero różnicy pomiędzy wysłodkami w balocie a rękawie. U mnie robi to cukronia oni kupili sprzęt do tego typu zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Moim zdaniem nie jest to najlepsze rozwiązanie. Może się jedynie sprawdzić w przypadku sprzedaży wysłodków przez cukrownię małym gopsodarstwo. Ale tu mamy pewien paradokś, gdyż balot waży 1200kg a przeważnie małe gospodarstwa nie dysponują ładowaczami o takim udźwigu. Takie ładowacze mają duże gopsodarstwa,ale z kolei im nie opłaca się kupować Maszyny za 200 000 EURO, bo za sporo mniej kupią sobie prasę silosującą i będą mieć dobrze zakonserwowane wysłodki a jednocześnie poniosą mniejsze koszty.

Jak dla mnie ten sposób przechowywania wysłodków jest nieopłacalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    5

Buchaj ale jak na razie to do cukrowni w mojej okolicy przy jeżdza specjalna firma ( prasa + dwie ładowarki teleskopowe ) która wykonuje te bele dla cukrowni a dopiero rolnicy je od cukrowni odkupują. Cena owinięcia to 30zł + cena wysłodków. Chcieliśmy z ojcem kupic na próbę 3 takie bele. Ale tak jak mówisz nie mam sprzętu zeby to jakoś załadować i rozładować ::dry


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

3 znajomych wzieli w tym roku te baloty i sobie je chwalą. mówią ze nic sie nie psuje i są lepsze niz z kopca. powiedzieli ze w przyszłym roku wezmą więcej balotów.

a z rozładunkiem było tak że zamówili na jeden dzien ładowarke teleskopową i jak im przywiezli to u każdego rozładowała a później jeden z nich swoim NH tez spokojnie podnosił te baloty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    1127
3 znajomych wzieli w tym roku te baloty i sobie je chwalą. mówią ze nic sie nie psuje i są lepsze niz z kopca. powiedzieli ze w przyszłym roku wezmą więcej balotów.

a z rozładunkiem było tak że zamówili na jeden dzien ładowarke teleskopową i jak im przywiezli to u każdego rozładowała a później jeden z nich swoim NH tez spokojnie podnosił te baloty.

jest to nawet ciekawe rozwiązanie a ile w przybliżeniu kosztuje cała belka tych wysłotek?


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony z tych balotów. w Tym roku wzielismy 30 sztuk i żałujemy bo moglismy wziąśc więcej. nic nie psuje wszystko jest wykorzystane a z kopca prawie połowa do wywalenia jest. W przyszłym roku chcemy wziąc wszystko w balotach jesli sie da.


NEW HOLLAND !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0
z kopca prawie połowa do wywalenia jest

POŁOWĘ?! :( To jak wy te kopce robicie? Zgodzę się, że są lata kiedy moze się dużo zepsuć (dużo, czyli pow. 10%). Ale zwykle aż tyl eiś nie psuje. Np. u mnie w tym roku to moze udrzucam taczkę z każdych 10ton...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no połowe moze nie ale w tamtym roku to strasznie duzo było do wywalenia w tym roku jakos mnie jale i tak troche tego jest. Ale i tak nie bawie sie zeby każdą niedobrą grudke wywalic bo jak torem biore to nie da sie dokładnie wyczysc. I zresztą 5 tirów mam przebierac ....


NEW HOLLAND !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

No u nas w tym roku przywieźliśmy100 ton wysłodków. Ale my dajemy ręcznie tak, że każde zanieczyszczenie da się usunąć. Poza tym my kładziemy obok pryzmy z kukurydzą a z drugiej strony zastawiamy deskami. W ten spsób tylko góra się psuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    64

My mamy specjalne silosy na wytłoki, silosy są betonowe, ale i tak już nie będą używane bo fabryki już nie będzie... :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

A co cukrownie wam zmykają?

@NewHollandowiec - Te tiry to są z cukrowni czy sam organizujesz transport? Ile płacisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    265

ja zawsze zakiszan w silosie i jest całkiem dobrze. Psuje się wylko może górna warstwa ( ze 3-5 cm) jeśli chodzi o transport przywożą nam praktycznie za darmo kierowcy którzy zabieraja od nas buraki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez AtosPro
      Witam. Chciałem zacząć hodowle bydła mięsnego (tylko chów byków) oczywiście zacząć od krzyżówek . Z moich obliczeń opartych z jednego pliku . 
      Dawki w przyrostach 1200 g dziennie.
      WSZYSTKO jest podane w kilogramach, dawki na jeden dzień .
      150-200 kg 
      Kiszonki qq - 3 
      Śruta - 5,8 
      P.Ś.sojowa - 1,5 
      Kreda pastewna - 0,16
      200-250 kg
      Kiszonka qq - 9 
      Śruta - 5,5
      P.Ś. sojowa - 1,1
      Kreda pastewna - 0,07
      250-300 kg 
      Kiszonka qq - 15,6
      P.Ś. sojowa - 1,1
      Kreda pastewna - 0,05 
      300-350 kg 
      Kiszonka - 16,8 
      P.Ś. sojowa - 1
      Kreda pastewna - 0,08 
      350-400 kg 
      Kiszonka qq - 18
      P.Ś. sojowa - 1
      Kreda pastewna 0,1
      400-450 kg 
      Kiszonka qq - 18
      P.Ś. sojowa - 1,1 
      Kreda pastewna - 0,095
      450-500 kg 
      Kiszonka qq - 18
      P.Ś. sojowa - 1,1 
       Kreda pastewna - 0,09 
      500-550 kg 
      Kiszonka qq - 20 
      P.Ś. sojowa - 1
      Kreda pastewna - 0,09
      550-600 kg 
      Kiszonka qq - 22
      P.Ś. sojowa - 1
      Kreda pastewna - 0,09
      SIANA DO OPORU 
      Podsumowanie :
      Kiszonka qq - 5841,8~5900=885 zł
      Śruta - 452~460=322zł
      P.Ś. sojowa - 412,4~420=695zł
      Kreda pastewna - 34,14~35=15zł
      Lizawka = 15 zł
      Cielak =1700zł
      Słoma =400zł
      Wszystko wyszło 4032 zł od tego sprzedaż byka 4800-5000 
      Wyszło 375 chowu.
      Ceny są z województwa Małopolskiego.
      Czy to jest realne że tyle byk zje i kosztuje wychodowanie .
       
    • Przez Arturo1610
      Witam. Trochę czytałem o tym fortisorb delacon i podobno daje to efekty w produkcji mleka. Chciałbym to gdzieś kupić na próbe ale nigdzie nie moge znaleźć, mogłby ktoś podpowiedzieć gdzie to kupić ? i czy sa naprawde po tym przyrosty mleka ?  
       
      Jesli jest cos takiego ale z innych firm to też prosze o opinie które lepsze  ogolnie mam pasze z sano i nutreny. Ale mam niedaleko tez sprzedawców piasta i josery a tego fortisorb delacon nigdzie nie ma
    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
×