Skocz do zawartości

nowy pług 5+1 na usługi


Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano (edytowane)

witam polecam pługi vogel&noot przeorały już u mnie 100 ha i dopiero będę zmieniał lemiesze i odkałdnie dodam ze pług mam 4 skibowy nie obracany. odólnie dobra maszyna tylko części dość drogie ale za to jakie:)

Edytowane przez kendzior15
Opublikowano (edytowane)

Witam! Jeżeli do takiego traktora to na pewno pół zawieszany gdyż ze stabilnością 6 jest nie mały problem ;) Chodzi pewnie o nowy więc radził bym poprzeglądać oferty jak i tematy na forum pługów takich jak: Gregoire Besson, Lemken, Kverneland, Vogel&Noot, Rabe Werg. Z tych pługów jestem pewien ze będziesz zadowolony, tylko dobrać sobie odpowiedni np. czy na jednym kole czy na wózku itd. Sam posiadam Kvernelandy 2x ed i em 100 (czwórka zawieszana) i Gregoire Besson 6x 54 (na wózku) jestem z nich bardzo zadowolony tylko oby dwa mają plusy jak i minusy u GB przyc niekiedy tak duży jak niektóre pole a w kvernelandzie tylne kółko które idzie w koleinie od traktora i robi bruzdę niekiedy po 40cm. Ale największą uwagę zwrócił bym na Lemkenie ;)

Edytowane przez MrValterka
Opublikowano

użytkuję kvernelanda od 2000 roku i oglądając nowe modele to zmieniło się tylko to że wieżyczka jest dużo delikatniejsza a mam pług na ful wypasie z vario... nie chcę tu nikogo obrażać ale kupując taki pług to wolał bym kupić pistolet z jednym nabojem aby strzelić sobie w łeb.. ten kto jest zadowolony z tego pługa nie ma ciężkiej ziemi albo niewiele nim orze.. gdyż mam urwany już każdy korpus mimo,że serwis sam zaproponował aby dołożyć piór resorowych aby nie wyskakiwał z ziemi.. aczkolwiek nie mogę powiedzieć, że źle orze. nawet zdarzyło się, że cała wieżyczka została rozerwana w trakcie orki...... :(

jak piszesz chciałbyś maszynę na trudne warunki więc nie polecę zaproponowanej marki. osobiście wziąłbym pod uwagę

 

GREGOIRE BESSON lub lemken.

teraz wybierając pług brał bym te marki pod uwagę..

 

 

PS testowałem pług pottingera.. też bym się zastanowił. i jeszcze kumpel rozerwał czteroletniego kvernelanda to powiedzieli, że go ciągał zbyt silnym ciągnikiem. nabąknę że miał 5 lat gwarancji na ramę a ciągał go claasem 190km i miał 5 skib. gdzie u mnie 200 km nieraz nie daje rady płynnie jechać..

 

 

 

Opublikowano
użytkuję kvernelanda od 2000 roku i oglądając nowe modele to zmieniło się tylko to że wieżyczka jest dużo delikatniejsza a mam pług na ful wypasie z vario... nie chcę tu nikogo obrażać ale kupując taki pług to wolał bym kupić pistolet z jednym nabojem aby strzelić sobie w łeb.. ten kto jest zadowolony z tego pługa nie ma ciężkiej ziemi albo niewiele nim orze.. gdyż mam urwany już każdy korpus mimo,że serwis sam zaproponował aby dołożyć piór resorowych aby nie wyskakiwał z ziemi..

też się pod tym podpiszę <_< jak idzie orać lekką w uprawie glebę to nie ma problemu, jak trafi się glina to koniec umarł w butach, w tym roku braciak usługodawcę wynajmował, żeby nam starą UG zaorał część bo Kverem LB nie szło to samo tyczy się EB Wuja :huh:

Opublikowano (edytowane)

http://allegro.pl/no...1955773416.html

myślę że ten pług powinien być dobry, na pewno jest wytrzymały na trudne warunki

 

Tak jest. Oczywiście ktoś kto na piachu robi i gliny z bliska nie widział najlepiej wie.

Jarek jak już coś piszesz to pisz z uzasadnieniem - tym bardziej jak zapewniasz, a nie na zasadzie obejrzenia i przeczytania prospektu i pisania, że to jest dobre, bo tak mi się wydaje.

 

użytkuję kvernelanda od 2000 roku i oglądając nowe modele to zmieniło się tylko to że wieżyczka jest dużo delikatniejsza a mam pług na ful wypasie z vario... nie chcę tu nikogo obrażać ale kupując taki pług to wolał bym kupić pistolet z jednym nabojem aby strzelić sobie w łeb.. ten kto jest zadowolony z tego pługa nie ma ciężkiej ziemi albo niewiele nim orze.. gdyż mam urwany już każdy korpus mimo,że serwis sam zaproponował aby dołożyć piór resorowych aby nie wyskakiwał z ziemi.. aczkolwiek nie mogę powiedzieć, że źle orze. nawet zdarzyło się, że cała wieżyczka została rozerwana w trakcie orki...... :(

jak piszesz chciałbyś maszynę na trudne warunki więc nie polecę zaproponowanej marki. osobiście wziąłbym pod uwagę

 

GREGOIRE BESSON lub lemken.

teraz wybierając pług brał bym te marki pod uwagę..

 

 

PS testowałem pług pottingera.. też bym się zastanowił. i jeszcze kumpel rozerwał czteroletniego kvernelanda to powiedzieli, że go ciągał zbyt silnym ciągnikiem. nabąknę że miał 5 lat gwarancji na ramę a ciągał go claasem 190km i miał 5 skib. gdzie u mnie 200 km nieraz nie daje rady płynnie jechać..

 

 

 

 

W końcu pisze ktoś od rzeczy, mówi jak jest - mieszkanie na Pomorzu wszytko tłumaczy :D

Na glebach, których gospodaruję spokojnie mogę znaleźć u siebie miejsce dla ciągnika 190KM z 5-skibowym pługiem gdzie będzie się skrobał 2-3km/ha, a pług będzie trzeszczał. I moc i prędkość nie będzie zbyt duża, a pług i tak z czasem pęknie. Zatem powód: opór czyli zwięzła gleba.

Edytowane przez Klos49
Opublikowano

Kolego polecam ci plug gregoire beson rw7 6 korpusow wzmacniany do 300konnych ciagnikow ja posiadam ry7 wzmacniane do 280KM 5 skibowe nie do zajechania!!!! Zaoral plug 1500hektarow i tylko spawam lemiesze i dokupuje czuby polecam szczerze niema mowy o jakis peknieciacj itp poprostu cieszka mocna maszyna

Opublikowano

Ja polecam Kvernelanda EG 100 5-tkę na głowicy 300 lub półzawieszany PG 100 6-tkę też na takiej samej głowicy. Warto też jeszcze zastanowić się nad Lemkenem VariDiamant 10 z 5+1.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v