Skocz do zawartości
gospodarny1992

Miekka oś-czy warto dopłacić ?

Polecane posty

Witam, chciałbym poruszyć kwestię przedniej miękkiej osi w Valtrze. Przybliżcie swoją wiedzę na ten temat. Mam wątpliwości jutro zamawiam Ciagnik N121H z podstawą do tura. Dealer mówił że miękkiej osi używa się tylko w transporcie, z kolei w internecie czytałem że stosują się ją w również w uprawie poprawiając tym samym uciąg i kontakt kół z podłożem. Czy warto ją kupić i może ktoś z doświadczenia zna jej zalety i wady??

keeway1911    52

Witam.

Może nie mam Valtry ale NH i miękką oś.

W transporcie sprawdza się oczywiście dobrze, a jeżeli chodzi o uprawę i orkę i inne prace polowe to też jej używamy ponieważ tak jak już wspomniałeś poprawia uciąg i kontakt kół z podłożem.Mój dealer kazał używać amortyzacji w pracy ze względu na w/w zalety.

Oczywiście mówimy o dwóch różnych markach lecz wnioskuję że jeżeli w jednym traktorze można to i w drugim tez.

Pozdrawiam.

rolstudent    98

do orki nie jest ona może aż tak bardzo potrzebna ale w innych szybkich pracach przydaje się na pewno,

pozwala podnieść prędkość i komfort pracy ja polecam jak najbardziej, też nie mam valtry za to nie wyobrażam sobie mojego fendta 716 bez osi,

Wiadomość z agroFakt.pl

Dlugi666    0

A ja mam pytanie czy tam są moze jakaieś elementy które sie szybko zużywają ? tzn chodzi mi tez oto, jak sprawdzić w starszych traktorach czy tam jest wszystko w dobrym stanie ?

Edytowano przez Dlugi666

Michufarmer    21

Ja na Twoim miejscu bym się nie zastanawiał tylko brał miękką oś. Wiadomo trzeba za nią dopłacić, ale przyjmując, że kosztuje ona 18tyś zł, a ciągnik będziesz użytkował przez 10 lat to jest to 1800zł rocznie, więc tragedii nie ma. Mam znajomego, ma dwa John Deere, jeden starszy ze sztywną osia a drugi z miękka i powiedział, że gdyby była możliwość dokupienia przedniej osi amortyzowanej to bez wahania by ją zakupił i założył.

W transporcie i szybkich uprawach w pozytywny sposób miękka oś da o sobie znać podnosząc komfort jazdy to jedno, poprawi kontakt przednich kół z podłożem zwiększając tym samym siłę uciągu i to nawet w orce.

Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Dzięki za przydatne wypowiedzi, niestety zamówienie już poszło i będzie bez miękkiej osi no cóż będzie przyczyna do zakupu kolejnego ciągnika:)Chciałbym jeszcze zapytać o kwestię pługa mam 5 klasy ziemie i zastanawiam się nad liczbą korpusów pługa...różnica cen jest dość duża miedzy 4 a 5-korpusowymi. Myślicie że piątka obrotowa będzie rentownym rozwiązaniem czy lepiej "pomęczyć" się czwórką?? Rolstudent, jeśli możesz..to ile zapłaciłeś za 716??

Michufarmer    21

Weź dużą 4kę np. Ibisa XXL, Akpila KM180. Chyba, że chcesz coś "zagramanicznego" ;]

Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

kony111    2

Dzięki za przydatne wypowiedzi, niestety zamówienie już poszło i będzie bez miękkiej osi no cóż będzie przyczyna do zakupu kolejnego ciągnika:)Chciałbym jeszcze zapytać o kwestię pługa mam 5 klasy ziemie i zastanawiam się nad liczbą korpusów pługa...różnica cen jest dość duża miedzy 4 a 5-korpusowymi. Myślicie że piątka obrotowa będzie rentownym rozwiązaniem czy lepiej "pomęczyć" się czwórką?? Rolstudent, jeśli możesz..to ile zapłaciłeś za 716??

Gdzie bierzesz Valtrę, jeżeli można wiedzieć? Jakiej marki chcesz pług?

"AGRONOM" k/Parczewa pług planuje vogol&noot w sumie na najszerszym rozstawie będzie miał 192cm. Przy moich ziemiach myślę że Valtra by 2,20-2.30 pociągnęła...

rolstudent    98

ja za swojego fendta zapłaciłem 102 tyś euro brutto ale to było bardzo dawno

co do pługa ja orzę overumem 5 skibek fotki w galerii powiem szczerze ma deko ciężej nic w podobnym krevelandzie ale za to orka ładniej wygląda i pług był tańszy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kony88
      Witam mam pytanie ;] Mam zamiar kupic kombajn New Holland sprowadzony z Francji wszystko jest ok rok 1985 , kabina z klimatyzacja, sieczkarnia do słomy rura wysowana hydraulicznie , ale jest mały problem widac ze kombajn kosił kukurydze byl on do tego przystosowany ponieważ nie ma szczelin miedzy cepami no i widac jeszcze ziarna kukurydzy a słyszalem ze kombajn ktory kosil kukurydze jest z lekka zajechany... czy to prawda? prosze o wasze opinnie ;] pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez tnaglak
      Witam, od dłuższego czasu mam problem z wyrabiającymi się przegubami w zo-56. Z racji tego że mam powyrabiane bagnety i jeszcze co jeden to innego typu (część ze stalką, część bez), postanowiłem je wymienić na nowe. Cena w sklepach ok 20pln, na OLX.pl znalazłem bagnety za 11pln:
      http://olx.pl/oferta/bagnet-bizon-bezstalkowy-nowy-CID757-ID5IURT.html#9ff2ffdf39
      Są to baagnety polskiej produkcji. Czy warto je kupić?
    • Przez anidos
      Witam.. mam pytanie warto kupić ciągnik Massey Ferguson 3065 S ?? co o nim myślicie ?
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      mam ostatnio możliwość dorwać trochę ziemi od dwóch właścicieli, ale w wątpliwość wprowadzają mnie albo ich warunki, albo klasa ziemi.

Pole nr 1 to piaszczysta gleba V i VI klasy o powierzchni 2,5 ha. Właściciel nie chce opłaty, ale stawia taki warunek, że umowa będzie maksymalnie na 3 lata. Zaznacza, że po tych 3 latach będzie możliwość przedłużenia umowy, ale więcej niż na 3 lata nie chce dać. W sumie poszedłbym na to, gdyby nie to, że jest to piach. Co prawda rosły tam kiedyś różne rośliny, jak ziemniaki, żyto, pszenżyto, no ale jednak jest to piach.

Pole nr 2 to gleba klasy IV i V o powierzchni 3,5 ha. Kwestia finansowa nie została jeszcze dogadana, ale nie będą to zbyt duże pieniądze, na pewno dużo niższe niż dopłaty. Tu niestety właściciel proponuje jeszcze krótszy okres czasu umowy - 1 rok. Mówi on, że możemy podpisywać umowę co roku, ale nie chce podpisywać jednorazowo na dłużej niż rok. Zaznaczył, że chce się w ten sposób ustrzec przed niby cwaniactwem z mojej strony. Trochę mnie to ubodło, bo uważam się za człowieka uczciwego no ale mniejsza o to. W tej sytuacji jak zwykle najwięcej bólu wywołuje kwestia dofinansowań unijnych. Właściciel mówił, że ja chce pewnie łatwą kasę robić na dopłatach i że dlatego nie chce dać na dłużej umowy i tak dalej i tak dalej. Mi to wszystko pachnie cwaniactwem właśnie z jego strony, bo ja mu tą ziemie doprowadzę do kultury i po roku już nie będzie chciał na dłużej podpisać.

Jak radzicie postępować w tej sytuacji? Brać te ziemię na takich warunkach?
      Zaznaczam, że obydwa te pola to ugory nieuprawiane przez ileś lat.
      Do tych pól mam bardzo blisko, więc nie będzie dodatkowych nakładów na dojazdy.

A jako, że są to ugory, to tak czy siak chciałem na wiosnę 2015 roku obsiać te pola łubinem w plonie głównym w celu poprawienia struktury gleby. Mają być dość wysokie dopłaty do strączkowych, więc może nawet w przypadku nieprzedłużenia umowy wyszłoby mi na plus?