Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marekfarmer
Opublikowano

Ja tam  biore  mokre  w pryzmę  jak się  dobrze  okryje  to  straty  = 0,1%

Opublikowano

Kupione kilka aut. 1700 zł brutto z transportem. Cukrownia Nakło.

Opublikowano (edytowane)

Normy żywienia mówią że wysłodki mają więcej białka i energii w kg sm. Ostatnio mokre nie prasowane wysłodki to widziałem parenaście lat temu. Chyba że chodziło o prasowane. U mnie zdarza się trzymać kilka jałówek mm na opas i przy dawce na kukurydzy i wysłodkach pięknie rosną.

Edytowane przez Gość
Opublikowano

orientuje się ktoś gdzie dostanę w miarę przyzwoitej cenie wysłodki toffi i melasę? na północnym mazowszu wołają po 1000 zł za wysłodki i 800 zł za melasę 

Opublikowano

trochę to czasu zajmie, ale praktycznie zero odpadu. zależy jakie duże big bagi, wiadomo im większe tym szybciej, trzeba jednak trochę "udeptać"

Opublikowano

Jest to czasochłonne, jeżeli masz czas i chęć to jak najbardziej. Nie w tym dużo strat ale się zdarzają. Jest też specjalna maszyna co pakuje w baloty (koszt 1200000 zł) Chyba jeden balot zapakuje za 40 zł = 1 tona. Tylko zależy czy jest ona w twojej okolicy (7 maszyn w Polsce) W takim balocie nie ma strat - 0%. Chyba że folia porwana. Możesz też kupić gotowy balot z wysłodkami za 200 zł. Najbardziej oszczędną rzeczą (jeżeli masz mało wysłodek)  jest zapakowanie w big bagi. Tą maszynę stosują duże obory bo nikt nie przyjedzie kilka set km z nią na parę balotów. Albo małe gosp z wioski gdzie koleś ma tą maszynę :D

Opublikowano

mozesz na drugi dzień skarmiać. To nie kukurydza. Ja przywożę co dwa tygodnie 5 ton i skarmiam na bierząco. po trzech dniach przestają sie psuć i się zakiszają.

Opublikowano

Mokre skład 25t 1900zł jak wiem to całe województwo lubelskie bo z Lublina może i dalej jeżdżą tego nie wiem Ale dodałem do menu krów wydajność o 20% większa zamierzam kupić 4 skład w tym roku :-)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Fugeo
      Cześć 
      Co polecicie jako bufor dla opasów? Kwaśny węglan sodu czy tlenek magnezu? 
    • Przez krystek44
      Witam, przychodzę z zapytaniem odnośnie zawartości białka ogólnego w paszy treściwej która przygotowuje z komponentów takich jak 
      1000 kg śruty zbożowej składającej się pół na pół z pszenżyta oraz owsa 
      175 kg poekstrakcyjnej śruty sojowej 
      175 kg suchej kukurydzy mielonej 
    • Przez Buba1995
      Witam serdecznie. Z jakich zbóż i w jakich proporcjach przygotowujecie w swoich gospodarstwach pasze treściwe dla opasów? Wzrost hodowli i kosztów produkcji skłania mnie do zaprzestania kupna gotowej paszy i rozpoczęcia produkcji własnej. Potrzebuję porady jakie zboża i dodatki stosujecie przy swoich paszach i w jakich proporcjach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v