marcinus

Ciągnik na 8 ha

Polecane posty

Piotr1    0

Sorki że nie na temat a korzystając z tego iż to jest mały areał to podejmuje taki temat. Ma ktoś może DF agrokid mały ciągniczek typowy do prac w ograniczonych miejscach mam sporo truskawek i jeszcze dosadziłem więc zastanawiam się jak ten mały DF się spisuje tzn. czy jest awaryjny czy nie ma z nim większych problemów. W sumie najmocniejszy agrokid ma 50koni jest to lekki ciągnik więc zbytnio dużo sprzetu nie pociągnie. Za odpowiedzi z góry dziękuje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Sorki że nie na temat a korzystając z tego iż to jest mały areał to podejmuje taki temat. Ma ktoś może DF agrokid mały ciągniczek typowy do prac w ograniczonych miejscach mam sporo truskawek i jeszcze dosadziłem więc zastanawiam się jak ten mały DF się spisuje tzn. czy jest awaryjny czy nie ma z nim większych problemów. W sumie najmocniejszy agrokid ma 50koni jest to lekki ciągnik więc zbytnio dużo sprzetu nie pociągnie. Za odpowiedzi z góry dziękuje. Pozdrawiam

Ale DF produkuje też ciągniki pod nazwą "Agroclimber", które są na gąsiennicach :P a może taki by Ci pasował ;) ?


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2
Na 8 ha to coś do 50 KM, może mf 255? Większego nie ma sensu, trzeba by wymienić maszyny, a mf pracuje z tymi samymi maszynami co ciapek.

zgadzam sie z Mariuszem x mf255 będzie w sam raz <_< bo 60-tka pod wieloma względami jest gorsza i przede wszystkim wiele więcej pali, mf 255 to jest opcja na grubszy portfelik bo ponad 20 tysięcy trzeba dać ale jak chcesz taniej to zainwestuj w c-360 3p z tym samym silnikiem co ten ferdek ale ja osobiście bym wybrał opcję na grubszy portfel czyli mf-a 255 :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miser    0

W pługu trzyskibowym 360 3P idzie lepiej niż 255. 3p chyba ma lepszy uciąg niż 255, ze względu na masę i szerokość ogumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Kolego @miser, nie rozpętuj tu kolejnej wojny bo co do tych ciągniczków jest wieczny spór :)

Ja akurat się z Tobą zgodzę ale @Ferdek za chwile nas za ten post pogoni :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

tylko 30tka

nic więcej

a w ogóle po co obrabiać takie 8ha

Sprzedać i dać tym co chcą się rozwijać

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

A tam sprzedać, oddaj w dzierżawę jak już nie chciałbyś tego sam obrabiać :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2
tylko 30tka

nic więcej

a w ogóle po co obrabiać takie 8ha

Sprzedać i dać tym co chcą się rozwijać

człowieku !! nie wtrącaj się!!!!!! bo nie pytałem cię o rade czy sprzedać !!

 

Trochę spokojniej koleżko! - Mod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
tylko 30tka

nic więcej

a w ogóle po co obrabiać takie 8ha

Sprzedać i dać tym co chcą się rozwijać

 

może on tez sie chce rozwijać? jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to sie nie wypowiadaj

a co do tematu to w mojej wsi 4512 i 2812 śmigają na 5 ha troszke hardcorowa sytuacja ale nadrabia usługami :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

to u mnie jeszcze lepiej gosc ma 4,5 ha i ma zetora 5211 i u 3512 i mial jeszcze t-25 ale sprzedal


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2
może on tez sie chce rozwijać? jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to sie nie wypowiadaj

a co do tematu to w mojej wsi 4512 i 2812 śmigają na 5 ha troszke hardcorowa sytuacja ale nadrabia usługami :)

pewnie że chce się rozwijać, a co do tematu to chyba wezmę c 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bob123    0

Według mnie ursus c-360 dobry wybór jak bym ja miał kupował to też bym go kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

Po ostatniej wymianie akumulatorów w C-360 chyba zacznę rozglądać się za zetorem :P . Ten ciągnik ma tak zawiłą budowę żę szok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj