Skocz do zawartości
maras

Władymirec T 25 TUR

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Władymirec
maras    0

Witam mam pytanie może ma ktoś chudraulczny wywrot łychy jeśli tak to prosze o pomoc w wykonaniu czegoś takiego ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Kamyk514    0

Nie Nie T25 będzie sobie radzić z turem ale ja bym nie zakładał tura do T25 za lekki mała moc wąskie koła znajomy T25 ładuje baloty kiszonkę od kilku lat i jakoś wytrzymuje

MarcinPykuS    62
Dzięki ;) to mój sprzęcior ;):)

To napisz jak sobie radzi z turem, jak się nim pracuje, ile Ci podniesie...??? :) :)

Waldekps2    2

Jak na moje potrzeby to radzi sobie świetnie. Niewiem ile dokładnie podniesie ale szufle ziemi czy bele słomy to spokojnie na wolnych obrotach podnosi. Kierownica co prawda troche ciężko chodzi, ale tylko jak w lewo skręcam. W prawo sam skręca ;) Ktoś wcześniej napisał ze to sie może przewrócić czy cos takiego. Ja na to powiem tak: Jak sie nie umie pracowac z turem i przewozi na maxymalnej wysokości duży ciężar po dołach to każdy traktor można wtedy przewrócić.

MarcinPykuS    62
Jak na moje potrzeby to radzi sobie świetnie. Niewiem ile dokładnie podniesie ale szufle ziemi czy bele słomy to spokojnie na wolnych obrotach podnosi. Kierownica co prawda troche ciężko chodzi, ale tylko jak w lewo skręcam. W prawo sam skręca ;) Ktoś wcześniej napisał ze to sie może przewrócić czy cos takiego. Ja na to powiem tak: Jak sie nie umie pracowac z turem i przewozi na maxymalnej wysokości duży ciężar po dołach to każdy traktor można wtedy przewrócić.

Nie myślałeś o zrobieniu wspomagania...?? ;)

http://www.agrofoto.pl/forum/Wspomaganie-w-t25-t5660.html

Waldekps2    2

Widziałem ten temat i sam kiedys myslałem o wspomaganiu ale zawsze brakowało czasu. Mam zamiar poszukać troche po złomowiskach zimą. Może sie trafi coś ciekawego to bym założył wiosną.

A co do tematu to widziałem rozdzielacz identyczny jak ten od władka tylko że na 3 sekcje. To by było najprostsze rozwiązanie jeślichodzi o siłownik do łyżki bo wystarczy tylko przewody podłączyć. Trzeba zapytać w slepie o takie coś. Nawet jak niemają to w hurtowni mogą sie dopytać.

Pozdrawiam i życze WESOLYCH SWIĄT ;)

kamil14    1

Mój sąsiad ma takiego przy t25 i jak on sam go założył to nie musi to być trudne większości rzeczy sam nie robi bo popsuje zaraz ;):) a tak to tur dobry przez 2 lata żadnej awari

Waldekps2    2

Ja zalożyłem sam tura a zajeło mi to około 3 godzin. Najtrudniej jest założyć samemu rame bo troche ona waży. Nie dokręcaj na maxa słupków nośnych. Zostaw im troche luzu a jak założysz już rame to wtedy dopiero podociskaj wszystkie śróby.

kamil555    2

Ja mam ruska z turem i śmiga jak na razie bardzo dobrze. Mam przy nim takiego samego tura jak MarcinPykuS.

POZDRO

MFJD    1

Mi przód pada sam od siebie mam władka z 1995r i już remontowałem go 3 raz to co mówić z turem

I ile wam ten tur się podnosi??

bartus16    8

z tego co widze to posty nabijasz jak szalony a juz regulaminu nie czytasz wiesz do czego jest opcja EDYTUJ!!!!!!!!!?????????

Waldekps2    2
Mi przód pada sam od siebie mam władka z 1995r i już remontowałem go 3 raz to co mówić z turem

I ile wam ten tur się podnosi??

Ja mam Władka z '79 roku i dopiero w zeszłym roku był przód robiony przy przebiegu 5500mth. Ale te stare (robione jeszcze za komuny) były jakościowo nieporównywalnie lepsze od tych nowszych.

Jak robie turem to może sie wtedy i więcej wszystko zużywa ale jak na codzień jeżdże z samą ramą to jest tak jakby obciążniki poprostu były a nawet lżej bo ciężar jest w większości na środku traktoru a nie na samym przodku wisi.

Bele siana, słomy , łyche piachu czy widły pełne obornika podnosi na wolnych obrotach bez problemu. Z tyłu też ma udźwig na tyle duży,że jak nie może czegoś podnieść na TUZie to podniesie pszodek. Takrze ja niewiem o co ci chodzi kolego. Zmień pompe hydrauliki jak masz słabą i ci bedzie podnosił.

Waldekps2    2

Wątpie. On trenuje pewnie codziennie a ja tura urzywam kilka dni w roku. Pozatym nie jest ażtak tragicznie. Mam cały układ kierowniczy nowy, regularnie go smaruje wiec nie jest źle.

GoRAL1    63

Sory ..... Władka mam 23lata ,hydraulika napewno poradzi ,ale zużycie mechaniczne osi i układu będzie ogromne

Waldekps2    2

Czy ogromne to bym nie powiedział. Napewno bedzie troche większe. Nie ma sie co sugerować tym, że kierownica ciężko chodzi. Trzeba wziąść coś na łyżke i spojżeć na opony. Jak są placki to normalne że bedzie ciężko chodzić a jak bedzie ciężko chodzić to sie bedzie też zużywać. Ja jak turem pracuje to wbijam conajmniej 3 atmosfery w przednie koła i problem z glowy. Jak skończe robote to upuszczam powietrza. Różnica w ciężkości kierowania między dwoma a trzema atmosferami jest taka że przy 2 musze kręcić dwoma rękami a przy 3 atmosferach spokojnie kręce jedną ręką.

Waldekps2    2

Miałem rozwalony układ kierowniczy więc i tak musiałem wszystko rozbierać i kupować nowe części. Niestety żeby zrobić jakieś wspomaganie trzeba wyłożyć około 1500zł i to przy użyciu urzywanych niektorych części. Stary układ kierowniczy zrobiłem za około 300zł. Wymieniłem wszystkie bebechy w kolumnie, nowe zwrotnice, tulejki, końcówki drążków. Teraz lekko chodzi a rachunek jest prosty. Jakbym nim codzienie robił to bym wybrał wspomaganie a jak w sumie rocznie robie 10mth turem to czy warto sie grzebać w tym?

GoRAL1    63

Zawsze można założyć przekładnie od c 360,będzie jak ze wspomaganiem .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez adi972
      dlaczego w ruskim jak wrzucam wsteczny i na 1 to coś huczy
    • Przez Kondzik100
      Mój władek ma za małą dawke paliwa i sie zastanawiam gdzie mu sie ja podkreca . I tu mam do was pytanie gdzie i czym sie podkręca ??
    • Przez Eliasz
      Witam
      Ostatnio jadąc sobie drogą zauważyłem że na kopalni w dzrzewkach robi t-25 tylko z przednim napędem gdy zajechałem do domu sprawdziłem w swoim Władku czy posiada jakieś wyjście jest tam coś takiego chyba to czyli taka pokrywka z boku skrzyni tylko nie wiem co jest pod nią bo nie miałem czasu rozbierać
      i moje pytanie brzmi następująco ile może kosztować napęd i gdzie mógłbym go dostać oraz najważniejsze czy będzie on pasował
      Z góry wielkie dzięki
    • Przez wladek_t25
      Witam
      Po odpaleniu na jałowym bietu gdybdodaje gazu to z 700 obr. na 1800 zbiera się elegancko, lecz sprawa się typie gdy chwilę pojeżdze. Pod lekkim oporem wejście z 900 obr. na 1500-1600 to zajmuje z 10 sekund!! Nie wiem w czym rzecz, od średnich do max obr. wkręca się tak jak powinien. Pompa po regeneracji, nowa sekcja. Próbowałem delikatnie podregulować dawkę paliwa na większą, i to też nic nie dało. Kąt wtrysku idealny, co do mm. Co robić Panowie? Mam drugą pompę Ale w niej trzeba by było ustawić poprawną dawkę paliwa na stole probierczym. Jest może ktoś z okolic Elbląga i mógł polecić dobrego pompiarza? Ja zawiozłem do niby specjalistycznego zakładu to zmienili sekcję i mi ją oddali, nawet na stole jej nie regulawali bo założyłem ją to musiałem obroty regulawać i ten wkręt stop od gaszenia bo wykręcili. Zawiozłem drugiego zakładu w okolicy to opowiedzieli że pomp od ruskich nie przyjmują...