Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Witam mam takie pytanie czy u was też odwiedza was kominiarz co kwartał i czy czyści komin czy nie to kasę bierze? Mówi że to za sprawdzenie przewodów kominowych jak on wo gule ich nie sprawdza!

Opublikowano

Do nas także i przyjeżdża i jak mu się powie to przeczyści co trzeba, a jak nie to tylko wypisze kwit skasuje i tyle. A u ciebie jeśli bierze pieniądze to jest zobowiązany do wykonanie tego za co mu płacisz i musi to wykonać.

Opublikowano

w razie jakiegoś pożaru ubezpieczyciel ma prawo odmówić odszkodowania,jeśli nie będziesz miał odwiedzin kominiarza-jeśli nawet zgubisz kwit,kopia jest u kominiarza.przepisy przeciw pożarowe też wymagają usług kominiarskich w okresie grzewczym.

kominiarz wypisując kwit bierze częściową odpowiedzialność za stan kominów(zimowe zaczadzenia-za d*pę brali najpierw kominiarza).

czy czyścisz sam czy kominiarz-twoja sprawa.

czyszczę też sam(kiedy mi pasuję),kominiarz kasuje chyba 11 zł-prawnie mam kominy sprawne.

"oszczędnych" we wsi paru było-mieli kontrole ze straży,pozapłacali mandaty,teraz kominiarza wpuszczają-ja kontroli nie miałem-mandaty wyszły drożej jak usługi kominiarza.a przy kontroli parę rzeczy jeszcze straż znajdzie-bo to nie byli z ochotniczej ze wsi-podchodzili bardzo służbowo.

Opublikowano

No dobra wszystko pięknie jest kominiarz jest papierek ale co to da? Mię chodzi o własne bezpieczeństwo jak już a nie o papierek! Ktoś pisał wyżej że czad i inne rzeczy a ja się pytam a czy kominiarz ma taki sprzęt żeby sprawdzić szczelność komina? On ma szczotkę kulę i linkę i to wszystko.

Opublikowano

żebyś się nie zdziwił-dobry mistrz kominiarski ma takie urządzonko-jeśli nie ma to przynajmniej wie jak sprawdzić,gdzie zajrzeć.

jak mu powiesz to sprawdzi-w końcu to do niego należy-ja jak poprosiłem o szczotkę to mi po kilku dniach taką fajną przywiózł-takiej w żadnym żelaznym nie kupisz.

Opublikowano

tak wyszło-kominiarza zaczęto traktować jak domokrążcę-a to właśnie każdemu właścicielowi domu powinno zależeć na sprawnych przewodach(po odbiorze już nie potrzebny).

jak zaczęły się dopłaty onw to każdy jakoś jedną beczkę szamba wylewał na kwit w roku.kominiarze też powinni w ten sposób zadbać o swoje interesy :lol:

nikogo nie krytykuję-tak mi przyszło do głowy.

Opublikowano

żebyś się nie zdziwił-dobry mistrz kominiarski ma takie urządzonko-jeśli nie ma to przynajmniej wie jak sprawdzić,gdzie zajrzeć.jak mu powiesz to sprawdzi-w końcu to do niego należy-ja jak poprosiłem o szczotkę to mi po kilku dniach taką fajną przywiózł-takiej w żadnym żelaznym nie kupisz.

 

Co Ty bredzisz? Jak nie kupisz? Bez problemu, sam kupuje co jakiś czas :)

Opublikowano (edytowane)

właśnie-kupujesz co jakiś czas-takich to i u mnie pełne regały.tą co dostałem od niego-w żadnym sklepie nie zobaczysz-myślisz że nigdy szczotki nie widziałem-różnica kolosalna-może nie na pierwszy rzut oka,ale w rodzaju użytego drutu na pewno.

taka szczotka to narzędzie-i jak z każdym kluczem,są po to żeby je mieć ,lub są takie żeby nimi pracować,jak i również z widłami czy z siekierami-spróbuj popracować tylko raz tymi za 100 parę złotych-zmęczenie zupełnie inne.

nie o tym temat-moja szczotka i moja sprawa.

Edytowane przez wiesmag

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiekc2
      Witam
       
      Od niedawna jestem użytkownikiem AF. Mam prośbę do osób, które są w temacie koparek. Posiadam cyklop(ładowacz) używam go do prac ziemnych w obejściu, sprzedaży żwiru, piachu czasami idzię na usługi. Jestem zainteresowany wymiana go na koparko- ładowarkę, cena do 40 tys. Proszę o porady, co polecacie, jakie macie koparki, jak je oceniacie. Bedę wdzięczny za odpowiedź. Temat napewno przyda się innym bo na forum bieda z takim tematem.
    • Przez Pavel
      Ciekawi mnie jaki wydajnosci osiagacie swoim sprzetem i na jakich glebach?
    • Przez Raf12345
      Dzień dobry,
      chciałbym kupić nową ładowarkę przegubową do wywożenia obornika oraz przewożenia balotów czy możecie mi jakąś polecić za ok. 80000zl? 
    • Przez Andrzej94
      Witam. Mam dwa pytania:
      1. Jak rozróżnić lewy talerz od prawego w rozsiewaczu Amazone ZAF 1003?
      2. Jaka może być przyczyna, że za ciągnikiem rozsiewa więcej niż po bokach. Trzy lata temu była wymiana talerzy oraz główek mieszadeł i od tego momentu nie rozsiewa prawidłowo.
    • Przez bamberszol
      jak w tytule jaka oczyszczarke do nasion polecacie do lnu i ostropestu? szukam czegoś do 10 tysięcy złotych.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v