Skocz do zawartości
Lucuti81

Dominator potrzebny silnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Silnik
Lucuti81    0

Koledzy może orientujecie gdzie mógłbym dostać silnik do dominatora 88SL? W orginale ma Perkinsa 6.3544PR. Niestety zatarł mi się a żniwa w pełni :( Orientuję się, że powinien pasować (chociaż nie sprawdzałem, jestem 4 godziny po awarii) silnik

Mercedesa OM 352 A, lub OM 366 A i OM 366 LA oraz perkins 1006.60T. Jak macie jakieś rady to bym był wdzięczny.

Przemko    20

Jeżeli miałeś perkinsa 6 120 KM bez turbo to bedzie także pasował silnik Mercedesa OM 352, na allego jest ich kilka cena jakieś 4 tyś zł

kiju221    14

Ale na pewno nie będzie pasował silnik Mercedes OM 366LA. Bo to silnik od Megi 204. Wiem bo w tamtym roku wymienialiśmy.

Wiadomość z agroFakt.pl

Lucuti81    0

Dzięki za porady odnośnie dopasowania silnika. Po porannych oględzinach okazało się że na szczęście to pompa wtryskowa padła.

A wczorajsza ocena zatarcia silnika była spowodowana poranną awarią czujnika ciśnienia oleju (wkręciłem zegar i ciśnienie 5 na wolnych obrotach i ciepłym silniku). Jak zjeżdżałem do domu to zdechł na trasie i próba odpalenia nie dawała efektu (nie kręcił rozrusznikiem). Z racji że padł na zakręcie i śpieszyłem się by go ściągnąć (no i ciemno się robiło) nie zwróciłem uwagi że dźwignia joysticka jest w pozycji do jazdy (tak jak miałem gdy zgasł) a w tej pozycji nie poda prądu na rozrusznik i myślałem że tak motor trzyma (pamiętając o awarii czujnika oleju wcześniej). Ehh mogło być gorzej. Troszkę pośpieszyłem się z wczorajszym wpisem na forum. Silnik Perkins 150km z pompą rotacyjną "zacnej" firmy Lucas ( CAV ). Normalnie bym był wściekły ale podejrzewałem gorszą sytuację więc szczęście w nieszczęściu.

dawidg2    30

Dobrze że teraz to wyszło a nie jak byś kupił silnik. Pompe do pompiarza i niech robi, chyba ze się nie da już to trzeba inną.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się