Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Jacek732

Fortschritt,Bizon czy Claas

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Claas
Jacek732    0

Witam! Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu,gdyż stary Bizon Rekord się już sypie.

Mamy ok.64 ha,ok.12 ha dzierżawy i oczywiście będziemy jeździli na usługi.

Interesują nas kombajny Fortschritt E-514,E-517,Bizon Z-110 i BS-5110 oraz Claas (ale nie wiem jaki z tej marki bo nie bardzo oriętuje).

Jeśli coś doradzicie to bieżcie pod uwagę wydajność,cenę do 200tyś,dostępność części zamiennych w razie awarii.

ciastek12    32

Kolego za te pieniądze to bierz claasa mege lub john deere serie 22xx..poszukaj troszkę na allegro to coś znajdziesz:D

Wiadomość z agroFakt.pl

Dario23    0

Jeśli bym miał taki budżet to juz można się poważnie zastanawiać nad nowym kombajnem biorąc go np. na różnicowanie i wtedy takiego NH TC5050 dałbyś radę kupić. Jeśli chcesz jednak kupić stary kombajn decyzja powinna zależeć od tego, ile chcesz nim wykaszać w ciągu godziny (czy np. transport zboża Cię jakoś nie ogranicza), no i jaki z Ciebie jest mechanik ;) Jak lubisz grzebać w sprzęcie to fortschritt i bizon będą w sam raz :)

Na twoim miejscu pomyslałbym jednak o Claas'ie 98sl albo 98vx (vx to wersja z końcówki produkcji, która ma już nową kabinę), no i o większej wydajności modele 108sl, 204, 206 i 208. Wybór masz więc całkiem spory, tylko pamiętaj, że nikt nie sprzedaje sprzętu, który mu się nie psuje, a Niemcy to nie idioci, żeby pozbywali się super maszyn, bo taki mają kaprys.

JAk coś już dla siebie znajdziesz to przed zakupem napisz jeszcze do paru osób z forum, które posiadają dany model kombajnu i dowiedz się na co masz szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie, żeby Ci nie wcisnęli jakiegoś szrota. Zostaw sobie też rezerwę z tych 200 tys. na przygotowanie kombajnu do żniw (wymiana oleju, pasów itp.), bo tego się na początku nigdy nie liczy.

Edytowano przez Dario23

Jacek732    0

W poszukiwaniu ofert z mojego regionu znalazłem 3 interesujące oferty.Każda z nich to kombajn Claas.

Są to mianowicie :

-Claas Dominator Mega 203

Rok-1994-95(niepamiętam)

Heder 4.5m+ stół do rzepaku

Sieczkarnia

Wózek

Cena 155000zł.(do negocjacji).

-Claas Dominator Mega 204

Rok-2005

Heder 5.1m+ stół do rzepaku

Sieczkarnia

Wózek

Cena 203500zł.(do negocjacji)

-Claas Dominator Mega 218

Rok-1995

Heder 6m+ stół do rzepaku

Wózek

Sieczkarnia

Cena 189000zł.(do negocjacji)

Wszystkie te kombajny widziałem wczoraj osobiście,razem ze znajomym mechanikiem.Ocenił ich stan na bardzo dobry,tylko ta 203 miała coś z sieczkarnią.Teraz tylko pytanie:Który z nich jest najlepszy?

Więc prosiłbym osoby które posiadają lub miały styczność z powyższymi kombajnami o opinie.

Edytowano przez Jacek732

Rrolnik    0

bs z110 / 5110 większość użytkowników poleca i nie narzekają ale jest jedna wada bo firma bizon juz nie istnieje i czesci do bs sa trudno dostepnei na niektóre trzeba czekac nie mam czasu czekać jezeli zboże jest na polu gotowe do koszenia

ja bym odradzał kupna bs

astrzak    16

W takiej kwocie jaka ty masz to napewno nie baw sie w Bizona.

Radził bym ci cos z Claasa. Może JD 2266 tez dobre maszyny

pietluch    0

Witam! Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu,gdyż stary Bizon Rekord się już sypie.

Mamy ok.64 ha,ok.12 ha dzierżawy i oczywiście będziemy jeździli na usługi.

Interesują nas kombajny Fortschritt E-514,E-517,Bizon Z-110 i BS-5110 oraz Claas (ale nie wiem jaki z tej marki bo nie bardzo oriętuje).

Jeśli coś doradzicie to bieżcie pod uwagę wydajność,cenę do 200tyś,dostępność części zamiennych w razie awarii.

najlepszy będzie clas :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować