deer20

Automat do pobierania próbek glebowych

Polecane posty

deer20    120

Witam Serdecznie, chcąc iść w przyszłość postanowiliśmy zainwestować w taki sprzęt jak Automaty do pobierania prób glebowych. Chciałem się dowiedzieć czy ktoś takie coś użytkuje, jaka cena całego zestawu (Automat i DGPS, komputer pokładowy)? Mamy zamiar kupić do tego, quada yamaha grizzly 700, I jak pobiorę próbki glebowe to wysyłam je do Stacji Chemiczno-Rolniczej? i tam tworzą mi cyfrowe mapy zasobności do automatycznego sterowania rozsiewaczem, bo tylko w tym celu mi jest to potrzebne? Proszę się rozpisać i polecić coś :)

Przepiorek    17

Witam Serdecznie, chcąc iść w przyszłość postanowiliśmy zainwestować w taki sprzęt jak Automaty do pobierania prób glebowych. Chciałem się dowiedzieć czy ktoś takie coś użytkuje, jaka cena całego zestawu (Automat i DGPS, komputer pokładowy)? Mamy zamiar kupić do tego, quada yamaha grizzly 700, I jak pobiorę próbki glebowe to wysyłam je do Stacji Chemiczno-Rolniczej? i tam tworzą mi cyfrowe mapy zasobności do automatycznego sterowania rozsiewaczem, bo tylko w tym celu mi jest to potrzebne? Proszę się rozpisać i polecić coś :)

Jakie duże masz gospodarstwo?

Jeżeli w okolicach 1500 - 2000 ha i masz kogoś, kto będzie to robił to może i się opłaci.

Stacja zrobi Ci tylko analizy.

Ty musisz wykonać mapy zasobności, na podstawie których wykonasz mapy aplikacji. Można uwzględnic ewentualnie mapy plonu, dzięki którym można aplikować nawozy nie tylko uwzględniając zasobność ale i zejście składników z plonem.

Koszty: automat do prób około 50000zł, oprogramowanie na PC (bez szkolenia: około 1350 Euro), oprogramowanie na porządnym palmtopie Recon około 3200 Euro.

Opcja druga: Niektóre firmy pobierają próby glebowe, i jeżeli kupisz u nich system GPS do zmiennego dawkowania, mapy aplikacji opracują Ci gratis. Przy zmiennym dawkowaniu pobieranie powinno wykonywać się co 2 lata. I myślę, że lepiej wejść w taki układ, niż męczyć się i uczyć wszystkiego od podstaw. Dodatkowo następnym razem otrzymasz mapy różnicowe, które potwierdzą lub obalą założenia odnośnie przyjętej polityki nawożenia.

W tym roku zakładam monitor plonu do kombajnu, żeby otrzymać więcej informacji dotyczącej nawożenia pól.

Pozdrawiam,

Syty    0

Są firmy które zbudują ci system i cię przygotują do poboru prób, Cały system powinien się zamknąć w ok 30 tyś przy własnej budowie maszyny lub 50 tyś przy maszynach typu neidfeld czy wintex. Przeszkolenie nie jest drogie. Specjalizują się w tym. Firmy takie to ACTRA Leżajsk, Pawrol koło Lublina, Kamrol koło warszawy., polecam tą pierwszą ale możesz z każdą się skontaktować

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kristofus
      Są może w Polsce użytkownicy/majsterkowicze korzystający z systemu CEREA autorstwa pewnego Hiszpana: https://www.cereagps.com ?
      W skrócie: z komponentów i oprogramowania kosztujących ok. 1000€ plus trochę własnej inwencji (mocno przydatna drukarka 3D) można zbudować system prowadzenia równoległego z centymetrową dokładnością RTK. Nie tylko wizualnego (tu koszty istotnie mniejsze, odpadają elementy wykonawcze) ale także "za kierownicę". I to działa, jest sporo filmów, polecam wrzucić hasło w YT, moje doświadczenia też już są bardzo pozytywne. Jak się jeszcze dorzuci trochę dodatkowej elektroniki (Arduino ) można system rozbudować do naprawdę ciekawych funkcjonalności (sterowanie sekcjami czy nawet mapowanie plonu) za naprawdę śmieszne pieniądze.
      Poza Hiszpanią temat wyraźnie się rozwija u Niemców, istnieje dość prężne niemieckie forum: http://cerea-forum.de/ gdzie można znaleźć wiele ciekawych pomysłów na wykonanie i rozbudowę systemu. Ogólnie bariera językowa jest pewnym problemem (angielski/hiszpański/niemiecki) ale w dobie google translatora...
    • Przez Andrz_
      Witam
      Mam problem z sygnałem GSM , próbowałem już kilku operatorów tel, ale bez większej różnicy , Myślę zmienić antenkę ( sam bat )  , da to jakiś efekt czy nie liczyć na cuda ?
      Może ktoś poleci dobry maszt na złącze TNC  do modemu  RTK  Topcon  ,
      Teraz mam takie coś jak na foto

• Przez johndeeree7820
      Witam, mam problem z nawigacją starfire 3000, otoz gdy wyznacze sciezke prosta AB nie moge wlaczyc nawigacji, poniewaz wyskakuje komunikat "nieprawidlowy sygnal GPS" w czym może tkwić problem?
    • Przez jony62
      witam
      jaką nawigację kupić do oprysków i nawozów tak żeby nie robić ścieżek technologicznych siewnikiem pola mam bardzo nie regularne kształtem (od trójkątów po klepsydry) czy dokładność rzędu ok +- 20cm + dobry refleks dadzą rade czy od razu muszę wejść w prowadzenie np: kierownica elektryczna + wyższa dokładność

• Przez zf11441
      Witam. Mam pytanie odnośnie nawigacji z tytułu. Posiadam opryskiwacz z belka 15m i po ustawieniu wszystkich ustawień nawigacja nie zalacza od razu sekcji po minimalnym ruszeniu oraz pokazuje na ekranie nie dopryskany element oraz na poprzeczniakach po wjezdzie w ścieżkę jest to samo. Opóźnienie wlaczania mam ustawione na 0s. Czy ktos potrafi mi pomoc jak ustawic to aby wszystko ladnie smigalo? Instrukcje tez czytalem i nie ma tego co szukam
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj