Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukas15    0

Koledzy, może ktoś z Was wie jaka to choroba no i jak ją leczyć. Padły mi na nią już 2 sztuki. Podaję objawy:

Prosię ma duszności, nie może chodzić na przednie nogi, nie może przełykać, język wywieszony, zgon następuje po 1 do 8 godzin od zauważenia pierwszych objawów. Sekcja wykazała zalane płuca, żółć w jelitach i skurczone komory serca.

Z góry dzięki za pomoc

Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

blacha    26

W jakim wieku są chorujące padłe prosięta, ilu % prosiąt tyczy się choroba, no i czy prosięta są, karmione paszą(jeżeli tak to jaką - gotowa mieszanka czy robiona we własnym zakresie), no i czy mają dostęp do świeżej czystej wody?

Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

lukas15    0

mają ok 2 miesiące, pasza własna mają dostęp do wody

Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Wiadomość z agroFakt.pl

rafik256    19

Być może masz problem ze streptokokozą np. streptococcus suis daje podobne objawy przy zakażeniu. Sama sekcja tu nic nie da. Oddaj jaka sztukę do laboratorium tam zarobią posiewy z narządów, wyizolują bakterię, która to powoduje. No i co najważniejsze będziesz miał wykaz antybiotyków, które działają na wyizolowane drobnoustroje.

Nie masz moze problemów z rozrodem, ronieniami??? Badałeś stado w kierunku PRRS??

piter85    0

Być może masz problem ze streptokokozą np. streptococcus suis daje podobne objawy przy zakażeniu. Sama sekcja tu nic nie da. Oddaj jaka sztukę do laboratorium tam zarobią posiewy z narządów, wyizolują bakterię, która to powoduje. No i co najważniejsze będziesz miał wykaz antybiotyków, które działają na wyizolowane drobnoustroje.

Nie masz moze problemów z rozrodem, ronieniami??? Badałeś stado w kierunku PRRS??

jest jakas strona internetowa gdzie mozna dac takie padle stuki w celu przebadania np. gdzie w jakich województwach i ile kosztuje badanie za jedną sztuke

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zacier123
      Proponuję aby wypowiadali się tu rolnicy którzy mieli te śmieszne kontrole odnośnie bioasekuracji. Co tam sprawdzali, co wymagali i jakie ewentualnie kary... Jeśli temat podobny istnieje to, proszę o link bo nic podobnego nie mogłem znaleźć.
    • Przez katopo
      Wczoraj ruszyło przyjęcie wniosków na refundację do 75% wydatków poniesionych przez producenta rolnego, który prowadzi gospodarstwo, w którym utrzymywane są świnie.
      Składał już ktoś? Na co konkretnie można składać faktury? Rozumiem że maty dezynfekcyjne i środki do nich ale czy jak pokaże fakturę na siatkę do zabezpieczenia okien (jako zabezpieczenie budynków, w których utrzymywane są świnie, przed dostępem zwierząt domowych) to czy mi to przyjmą?

• Przez jaceko
      Proszę o opinię na temat loszek a AgroSokołowa ponieważ chciałbym od nich je zakupić, a nie wiem co one są warte...

• Przez Elrond
      Niestety mamy przypadek ASF na wstawce warchlaka. W gospodarstwie było ok 600 warchlaków które przyjechały miesiąc temu, Gospodarz twierdzi że musiał kupić już chore ...
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.