Skocz do zawartości
Maxer

Feraboli Entry 120 VS Krone Roud Pack 1250

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Krone
Maxer    1

Witam

Mam pytanie czy opłaca się kupić Feraboli Entry 120 nową za 53tyś czy Krone Roud Pack 1250 używaną za ok. 45tyś?

Czy te prasy krone po 10 latach użytkowania nie są awaryjne? (poprostu zużycie części) i czy podoła jej zetor 5320 64 KM? bo tej Feraboli da rade.

Na twoim miejscu wolałbym używaną Krone niż Feraboli ponieważ jest różnica w jakości na korzyść Krone, Feraboli jest porównywalne jakością z Sipmą (czyli nie bardzo) jak trafisz jakąś nie zajechaną Krone'a to ją bierz. Trochę Krone w moich okolicach chodzi, nikt na nie narzeka są lekkie na ciągnik, także Twój Zetor da radę napędzać Krone'a. Z nożami prasę kupujesz czy bez? Pod względem zużycia musisz dokładnie tą prasę obejrzeć, nie kupuj z malowanymi podbieraczami, zwracaj uwagę na łożyska, łańcuchy i podbieracz. Życzę udanych i bezawaryjnych zakupów.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Maxer    1

Kupuje bez noży ponieważ pierwszy pokos robie w pryzmę.

Edytowano przez Maxer

Wiadomość z agroFakt.pl

Aha ja mam z nożami to inna firma i pewnie nie o takiej prasie myślisz, bo ja 100% kiszonki robię w pryzmach i zetor 64 km nie da rady z nożami mój 100 konny zetor w takiej trochę ma co robić przy dużych prędkościach.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Ja też Zetora z turem mam ale belki wożę owijarką bo mam blisko. Ja decyzji za Ciebie nie podejmę, działaj sam to Twój zakup, mogę Ci tylko doradzić.

Dobry wybór, mój sąsiad ma taką od 5 lat kupił ją nową, jest z niej zadowolony, nie ma z nią problemów.

Maxer    1

Przeprowadziłem testy i mój Zetor daje rade z nią zwijać bele ale jest jeden problem musi być twardo i równo bo jak trafi jakaś górka albo jakiś mniejszy dołek do od razu zdycha i trzeba ostro redukować biegi. A jak jest mokrzejsza łąka bądź pole to jest pewne że będzie siedział po ramę.

Maxer    1

Zetorem to nie wiem bo nie mam wskaźnika prędkości, a Fendtem to 10-15km/h zależy od wałka. Dałem za nią 41tyś zł jest ona z 2001r.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Jacmajster
      Wie ktoś może jak ustawić ciśnienie zgniotu w Krone round pack 1250?
    • Przez BartoszWitusik
      Mam pytanie jak zmniejszyć liczbę owinięć bali siatką w balarce krone kr130 na sterowniku krone komfort ponieważ podczas przyciśnięcia przycisku odpowiedzialnego za owijanie owija mi 5 razy bale a chciałbym ustawić na 3 owinięcia. Proszę o pomoc z góry dziękuję 
    • Przez maciej2013
      witam chciałbym zapytać jakich używacie siatek do owijania sianokiszonki i słomy tymi prasami? bo kronoskie to cena 600 zl za szpule , czy na tych tańszych też dają radę? dopiero zakupiłem tą prasę i jestem ciemny w tych sprawach za wszystkie odpowiedzi dziękuję i pozdrawiam
    • Przez Zbych6622
      Witam, 
      Mam problem ze swoją prasą krone 10-16s. Przy zluzowaniu ciśnienia w prasie ( łańcuchów), manometr ciągle pokazuje ciśnienie, pozostaje na nim okolo 60 bar. Przy ustawieniu ciśnienia do prasowania np. Sianokiszonki wskazuje ciśnienie początkowo 160 bar a pod koniec prasowania  belki wchodzi nawet powyżej 200 bar. Co może być tego przyczyną? Dodatkowo jest problem z łańcuchem po lewej stronie prasy. Gdy belka z sianokiszonką zaczyna być widoczna na komputerze, to wtedy łańcuch 20B wchodzi na zębatkę 2 (zdjęcie w załączniku)  i przeskakuje, dodam, że zębatki  1, 2 i 3 wraz z  łańcuchem  je łączący były wymienione przed sezonem , lecz to nie pomogo.;( czy ktoś kiedyś miał podobną sytuację i ją rozwiązał? 

• Przez Piotr1711
      Witam. Posiadam od niedawna VarioPack 1500 zmiennokomorową. Podczas ustawienia ciśnienia na 100 bar, otwierając komorę i zamykając po dwóch razach, ciśnienie zwiększa sie stopniowo na maksa. Czy tak powinno być? Jeśli nie to co to może byc za przyczyna?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.