Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
benek79

udzwig ursusa 1614

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
benek79    13

mam pytanie,jaki udzwig ma ursus 1614?mam problem z podniesieniem pługa o wadze 1.5 tony czy to normalne?

kris14    259

Nie powinien mieć problemu z tym pługiem.

Obecnie produkowany 1614 ma udźwig wynoszący 5500kg.

Wojtek    3

jak masz pompe 19stke to ma udzwik 4,5t a jak wzmocniona pompa 25 to ma 5,5 tony udzwik

Wiadomość z agroFakt.pl

zts    1

To o pompach można między bajki włożyć, 1614 ma na cięgnach ok 4 ton udźwigu. Zwiększenie udźwigu jest zasługą dodatkowych siłowników.

zetor    3

ale jak pompa słaba to i na cięgnach nikski udzwig.coś ci sie zrabało w ciągniku skoro nie moze podniesc

benek79    13

podnosi tylko strasznie powoli zaznaczam ze mam jeden siłownik pomocniczy.pompa nowa ,tłoczysko tez rozdzielacz po regeneracji.odjołem jedna skibe i wszystko jest ok. co jest grane bo sam juz nie wiem????

LowRider    33

benek79 pewnie masz utawiony podnośnik na regulację ciśnieniową i dlatego tak wolno ci podnosi ;) . Wiem bo miałem tak w U-1134

1614 zresztą tak jak inne ciężkie ursusy ma udźwig podnośnika bez siłowników wspomagających ok 3t , z 1 siłownikiem 4125kg, a z dwoma 5500kg.

Sposobem na zwiększenie udźwigu jest zastosowanie siłowników wspomagających o większej średnicy takich jak ma np. U-1734

Wydatek pompy wpływa jedynie na szybkość podnoszenia podnośnika, a na jego udźwig ciśnienie :) , ale im większy udźwig podnośnika przy tej samej pompie to tym wolniej będzie się on podnosił <_<

LowRider    33

Ursus 1614 ma regulację podnośnika pozycyjną, mieszaną, siłową i ciśnieniową i może właśnie masz ustawiony podnośnik na ciśnieniową przez co powoli ci podnosi duże ciężary. Jeśli tak to sprubuj przestawić na pozycyjną ;) i odpowiedz czy pomogło...

Balzak    2

Tak musisz przestawić na ciśnieniową wtedy napewno podniesie o ile wszystko jest w porządku z tymi regulacjami

Wojtek    3

masz taka dzwignie w kabinie przy podnosniku z tyłu i jak masz ją na samym dole ustwaioną to masz cisnieniowe jeden wyzej siłowa, potem mieszaną a jak do samej góry podniesiesz ja to bedziesz miał pozycyjną, ja urzywam tylko pozycyjnego bo na innych mi 5cm nizej podnosi

leszekd    80

Rozmawiacie Panowie o podnośnikach a ja mam problem w odwrotną stronę podnosić podnosi, ale wolno opada. Nawet na gorącym oleju wolno przy małym obciążeniu belek jest o irytujące nie wspominam zimnego oleju.

sdcrisis    0

cześć a ja mam pytanie czy w Ursusie 1614(rok 92) mozna by bylo zwiększyć udzwig do np 7 ton tak jak np w ursusie 1934??albo wlozyc caly podnosnik z 1934 do 1614? ? zalezy mi na tym bo mam ciezki agregat uprawowo-siewny (rabewerk+ amazone D7) i naprawde ma ciezko i musze wymieniac pompe co 8miesiecy...

mangusta    0

LESZEKD moim zdaniem jesli wolno ci opuszcza to mozesz miec przykrecony zawor na hydraulice.ten zawor dziala w ten sposob ze podnosisz sprzet do gory i zakrecasz zawor ktory nie pozwala tlokowi opasc i mozesz smialo robic pod podniesionym sprzetem przy zgaszonym silniku.kiedys przy u-385 mialem cos takiego i niepotrzebnie sciagalem hydraulike.

arassso    3

za siedzeniem takie pokretełko pokrec i zobaczysz w jedną strone zakrecasz i kaplica nic nie opuści w drugą odkrecasz i im bardziej odkrecisz tym szybciej opusczał bedzie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez ben73
      Witam czy ktoś posiada ursusa c-385a z agregatem talerzowym 2,7m z hydropakiem lub 3,0m  i jak daje sobie radę. Ja mam 3,4,5 klasę ziemi.
    • Przez arassso
      Co sadzicie o cięzkich ursusach 4 garowychtypu 385 902 912 itd . ja mam 385 i jestem zdowolony przydałby sie naped ale i bez tego bardzo dobrze sie sprawuje co wy o nich sadzicie??
    • Przez lajkzxc
      Witam. Ostatnim czasem zauważyłem że ursus 1634 stracił ,że tak powiem trochę na werwie. Iść idzie ale jednak to to nie co było wcześniej.  Trochę bardziej mułowaty sie zrobił. Podłączyłem  manometr aby sprawdzić ciśnienie doładowania i na postoju po dobrej przygazówce wskazówka ledwie się bujnie. Próbowałem puścić go na drogę, trójka i but to tak przy rozpędzaniu do 0,2,   może 0,3 bara wskazówka podskoczyła.    Jako takiego dymienia nie obserwuję, z odpalaniem zero problemu.   Co to może być?   Turbo,  Korektor dawki? Odłączałem korektor dawki, ten wężyk to brak zmian.  NIe chce bez potrzeby zmieniać turbiny jezeli jest ok.   Pozdrawiam i prosze o opinie. Jakie ciśnienia uzyskujecie w swoich szóstkach?
    • Przez Wojtek
      ile wam palą te ursusy na mtg i na ile godzin pracy ciezkiej lub lekkiej starcza pełen gorny zbiornik
      jak bym nie kombinował czy jezdząc na obrotach 1500-1700 w orce czyw innych pracach czy obrotach 2100-2400 zawsze mi gasnie ciagnik z braku paliwa po około 7 godzinach,( mam 1224, pzrez kilka dni chodziła w turbo ale sie zatarła i znowu jest bez turbo, pompa jest spowrotem zmieniona od bez turbo)