marcin2057

biała plama na oku

Polecane posty

marcin2057    21

Witam ostatnio oglądałem jałówkę która miałem zamiar kupić i zauważyłem że na jednym oku ma białą plamę a na drugim białą mgłę Czy jest to jakiś poważny problem z oczami czy tak po porostu niektóre sztuki tak mają?

Ma ktoś sprawdzony sposób na muchy w oborze tak aby "nie gryzły " krów?

pawel85    0

Białe naloty na oczach często są przypisywane chorobie BVD/MD

u mnie sztuki które zarażły inne też miały białe naloty na oczach.

to samo było u cieląt które padły .

Ale w twoim przypadku nie musi to byc akurat oznaką bvd

Wiadomość z agroFakt.pl

Mati10    9

Czy ta sztuka którą chcesz/chciałeś kupić dobrze widziała?? U mnie zamglone oko zdarz się gdy zwierzę o coś uderzy i traci wzrok, najczęściej po jakimś czasie on wraca i jest ok.

marcin2057    21

Zakupiłem ta jałówkę i za dobrze nie widzi bo jak chodziła po pastwisku to czasem zdarzało się jej iść prosto na ścianę lecz w ostatniej chwili skręcała, więc trochę widzi, a już się ocieliła i ciele zdrowe i trzymam je na remont stada wiec raczej nie jest to bvd

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez nowakm6
      Witam skoro pisze nie w tym temacie proszę o przeniesienie. Otóż tak, mam problem z cielakiem ok 1.5mc do wiadra z mlekomiksem jest pierwszy zapalenia płuc nie ma gorączki nie ma biegunki również nie ma. Siano żre tylko może nie pelnym pyskiem ale żre mlekomiks jak dopadnie to mi wiadro wyrwać chce a została z niego tzw. skora i kości coraz ciężej wstaje i oczy mu się zapadly jak przy odwodnieniu uszy na dol ogon niedzy nogami. Weterynarz byl odrobaczyl podal witaminy ma wszelki wypadek na pluca tez dal. Wiec pomóżcie co to może być bojak to jakies dziadostwo żeby mi innych nie zarazielo a juz widzę ze jeszcze jeden zaczyna tak robic. Wiec proszę o pomoc i z góry dziekuje za pomoc. Pozdrawiam
    • Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez Oskar123
      Witam.
      Mam pytanie poszukuje w internecie żeby kupić lekarstwo na odrobaczenie i na biegunkę,  nazwy paramectin 1% i enrocin 5 inj , chciałbym na  swoją mała chodowle kupić, z góry dziękuję.
    • Przez darek16
      Witam mam problem a mianowicie byk ma rozerwany worek na jajka nie wiem jak się to stało nie pytaje. Został oddzielony od reszty ma ma ok 700kg stało się to wczoraj pytałem wet co robić to mówił żeby sprzedawać ale wiadomo sobota niedziela dopiero w poniedziałek będe chyba dzwonił a może wy mieliście taki przypadek jak działaliście? 
    • Przez Magda2202
      Witam mam problem z cielakiem 4msc od tygodnia gorączkuje temperatura utrzymywała się od39.3 do 39.5 piła I jadła normalnie wczoraj nazwaliśmy weterynarza podał jej biovetalgin na gorączkę ii powiedział że powinno przejść wieczorem temperatura wzrosła do 39.8 A rano miała już 40.1 dzwonilismy do weterynarza I powiedział że ciężko stwierdzić co by jej dolegało i zaproponował żeby po nowym roku podać jej aspiryne  2g Na dobę przez tydzień aa narazie czekać dodam jeszcze że miesiąc temu starsze jalowki też gorączkowaly przez 3-4 dni miały 39.4 i po tym czasie temperatura sama spadla może ktoś spotkał się już z podobnym przypadkiem
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj