Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bartusx5

obora

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Obora
bartusx5    17

Witam mam stodole ktora bd chcial przerobic na obore wolnostanowiskowa (chce sie zalapac na mlodego rolnika)

I chcialbym ja przerobic oto tak: http://www.bankfotek.pl/view/1021076

te czarne strzalki to wyciag ktory chialbym zrobic linowy ktory by obornik spychal do kanalu (niebieskie strzaliki )a z tamtad na obornik wypytchac innym typem i moje pytanie jestntakie czy na wolnostanowiskowa obore te pomiary bd dobre tzn czy nie mam zamalych wymiarow zeby np sie zmiescic ciagnikiem zeby krowy staly i wygodni chodzily? I jaka cena tej przerobki powiedzmy ze zaczynalibysmy od tego ze sciany i drzewo na dachu jest ale dach i wyposarzenie srsodka czyli posadzki ruru wyciagfi stanowiska i wszystko robic nowe jaka to by byla zblizona cena? dlugosc tej stodoly wynosi 25 m... A chyba dam rade bo wjazd na stol paszowy bylby z jednej strony ale to chyba sie cofnie nie? no jaka cena takiej obory bez hali?

yahooo777    698

W tym wieku raczej sie nie załapiesz;) druga bajka, ogólnikowe to wszystko, ile stanowisk tam ma być? Ocieplenie dachu? Okna? Drzwi? Przegrody? co to w ogóle ma być

bartusx5    17

druga bajka? czemu sie niezalapie? ma byc po 17 stanowisk po jednej stronie wiec 17x2 myslalem o przegrodach ale chyba bez przegrod tylko drabinka do stolu paszowego na dachu konstrukcja jest chcialbym zalozyc plyte obornicka swietli drzwi by bylo tak 2 male do krow gdy wychodza na poczekalnie i drugie gdy wchodza na poczekalnie + drzwi do wyciagu i jedne durze do wjazdu na stol paszowy co daje 3 male i 1 duze

Wiadomość z agroFakt.pl

tomekskw    4

Witam mam stodole ktora bd chcial przerobic na obore wolnostanowiskowa (chce sie zalapac na mlodego rolnika)

I chcialbym ja przerobic oto tak: http://www.bankfotek.pl/view/1021076

te czarne strzalki to wyciag ktory chialbym zrobic linowy ktory by obornik spychal do kanalu (niebieskie strzaliki )a z tamtad na obornik wypytchac innym typem i moje pytanie jestntakie czy na wolnostanowiskowa obore te pomiary bd dobre tzn czy nie mam zamalych wymiarow zeby np sie zmiescic ciagnikiem zeby krowy staly i wygodni chodzily? I jaka cena tej przerobki powiedzmy ze zaczynalibysmy od tego ze sciany i drzewo na dachu jest ale dach i wyposarzenie srsodka czyli posadzki ruru wyciagfi stanowiska i wszystko robic nowe jaka to by byla zblizona cena? dlugosc tej stodoly wynosi 25 m... A chyba dam rade bo wjazd na stol paszowy bylby z jednej strony ale to chyba sie cofnie nie? no jaka cena takiej obory bez hali?

przedewszystkim to zamien lokalizacje ganku gnojowego z legowiskami.

bartusx5    17

A moze byc tak jak ty mowisz? wtedy bd mialy stol passzowy kolo ganku gnojowego moze tak byc?

lukaczmarek    265

bartusx5 przede wszystkim twój plan jest kompletnie źle zrobiony. Przy stole paszowym powinien być korytarz gnojowy i dalej legowiska. pozatym jak nie chcesz robić wygrodzeń to tylko głęboka ściółka a wtedy korytarz paszowy przy ścianie, korytarz gnojowy i dalej część legowiskowa

bartusx5    17

A jak rozmawialem z zoologiem to powiedzial ze jesli ma 12 metrow to idealnie na wolnostanowiskowa po obu stronach/

Takze moze bydz tak ze na srodku stol paszowy i dalej po obu stronach korytasz gnojowuy i nastepnie legowiska po obu sytronach od scian i w legowiskach mogly by byc wtedy przegrody i nie na gleboka sciolke tylko na wyciag jak na tym filmie..;http://www.youtube.com/watch?v=Ts6p2SPGYw8 przynajmniej podobny

Edytowano przez bartusx5

tomekskw    4

A jak rozmawialem z zoologiem to powiedzial ze jesli ma 12 metrow to idealnie na wolnostanowiskowa po obu stronach/

Takze moze bydz tak ze na srodku stol paszowy i dalej po obu stronach korytasz gnojowuy i nastepnie legowiska po obu sytronach od scian i w legowiskach mogly by byc wtedy przegrody i nie na gleboka sciolke tylko na wyciag jak na tym filmie..;http://www.youtube.com/watch?v=Ts6p2SPGYw8 przynajmniej podobny

no pewnie,ze moze tak byc.powiem wiecej,,,tak powinno byc:)

tomekskw    4

i teraz pytanie czy zmieszcze sie wsamej oborze w 50 tysiacach?

Nie masz najmniejszych szans aby zmiescic sie w tej sumie.zalezy co yam chcesz miec,ale ze 150-200 tys musisz liczyc,tak,zeby to porzadnie zrobic.A cofanie z wozem w oborze to slaby pomysl.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez MateuszW1129
      Witam tak jak w tytule chciałbym poznać opinie właścicieli takich obór ponieważ przymierzam się do budowy takiej obory.
      Dziękuje za odpowiedzi 
    • Przez Mateusznow
      Witam,
      Szukam budynku na halę do produkcji pelletu ze słomy myślałem żeby postawić halę łukową stalową ocieplaną pianką natryskową 20x11m z bramą przesuwną. W hali miałbym całą linie troche miejsca na palety z pelletem i wózek widłowy. Czy taka hala wystarczy? A na słomę myślałem postawić niedaleko hale 30x10m bez żadnej bramy, sucha słoma była by w zimę ale w normalne stogi też bym układał. Hala lekka a na niej plandeka. Co myślicie o tym?
    • Przez Artaban
      Cześć! Mam do was sprawę. Chcę stary budynek (schemat na dole) przerobić na oborę dla opasów, i tu moja prośba. Podpowie mi ktoś jak najlepiej to zrobić żeby było jak najmniej roboty z byczkami przy wyrzucaniu obornika, najlepiej turem ale jeśli się nie nie da to będą widły. A może ruszta? Dodam że chcę aby była to obora wolnostanowiskowa.

Proszę nie pomijajcie tego, naprawdę zależy mi na waszych poradach.

Zbieram wszystkie wasze uwagi, piszcie co byście polecili. Pozdrawiam
      Plan.bmp
    • Przez 1994szymon
      Siema!!! Mam dwa silosy bina(30t każdy). Mam zamiar w niedługim czasie dokupić jeszcze jeden (od 45 do 60t). BIN to porządna firma z tradycjami i jestem do niej przekonany jednak ostatnio obejrzałem stronę silosów Michał. Są tam silosy z lejem. To by było dobre rozwiązanie, jednak nie podaje ona ceny(chyba że się dobrze nie przyjrzałem ). Chciałbym się dowiedzieć jak są wykonane, z jakich materiałów (chodzi mi konkretnie o opinie właścicieli bo na stronie mogą sobie pisać co chcą ).

P.S
      Jeżeli chodzi o lej to mi nie robi większej różnicy czy wewn. czy zewn.
    • Przez FajnyMarcus
      Witam chętnie wysłucham jak nie władować się w duże koszty i jak tanio wybudować. Z czego zrezygnować żeby uniknąć kosztów. Po kolei może ktoś coś dodać co się opłaca kupować z czego ściany robić, z czego dach, z czego drzwi itd. Na razie wychodzi mi tak że 1m2 wychodzi:
      cegła pełna 26zł
      pustak 22x25cm 27zł
      suporex 24x59cm 22zł
      suporex 24x39cm 19zł
      pustak żużlowy 24x49cm 20zł

Może znacie inne cenniki materiałów na ściany? Podzielcie się.
      Materiały na garaż i na rozbudowę obory. Z czego można zrobić sufit w oborze? Mamy betonowy ale za nisko jest a można podnieść nawet o 1,5m bo nad tym jest słoma. No i z czego? Na 1m2 może być obciążenia rzędu 500kg max. No nie wiem z czego bo beton ok bo na lata bo się za zbroi, jakąś belkę się zrobi i ok ale nie wyobrażam sobie jak takiej inwestycji bo trzeba tam wrzucić z 25m3 betonu. Obora 7,5mx16m. Nie przeraża mnie koszt bo on rzędu 6,5k spoko. Ale samo lanie przecież steterem (pompą) nie sięgnie do 16m. Jakiś inny pomysł? Sufit musi izolować i żeby się nie skraplała na nim para wodna. PS. nie ma szans bez sufitu bo obora jest pod jednym dachem z duużą stodołą razem ich dach wynosi z grubsza 200m2 a w najwyższym punkcje stodoła ma z 8m na oko.