Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
xabi32

Sprzedaz bydła

Polecane posty

xabi32    6

Jak wy bierzecie i ładujecie bydło opasowe na przyczepki lub tiry jak to u was wyglada

wolowik    22

Do mnie przyjeżdża auto otwiera klapę wganiamy kilka (kilkanaście) sztuk na raz . zamyka klapę i jedziemy na wagę do zakładów mięsnych. Tam ważymy przedubojowo. Ale rozliczenie i tak zwykle robię po wybiciu. Także tak to wygląda w moim przypadku. ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Miras258    0

wsadza sie klucz w nos zeby nie głupiał. niektórzy znajomi stosują poskramiacze elektryczne lub zastrzyki na uspokojenie. u nas naszczescie wystarcza klucz w nos ;)

wolowik    22

Jak ja sprzedaje luzem i kilka na raz to wystarczy aby jedna sztuka weszła na samochód to reszta też pójdzie z oporami mniejszymi czy większymi ale pójdzie. A co klucza albo jak u niektorych kółka w nosie - widziałem przypadek (byc może odosobniony) jak byk rozerwał nos. niestety tak się rozjuszył że mało ludzi nie pozaduszał. oczywiście bez lekarza i zastrzyków się nie obeszło ale jazda była na maxa. Szkoda bylo zwierzęcia bo się strasznie zajuszyło i szkoda ludzi bo mocno się namęczyli... jesli już to najlepiej postronkami wiązać za rogi i glowę choć postronki także się wpijają ale moim zdaniem jest to trochę bezpieczniejsze bo w razie czego nożyk i ciach postronek przecięty. Ale ogólnie przy każdym załadunku jak to z bydlęciem - żartów nie ma. ;)

Taurus83    88

długa lina, na jej końcu pętla. pętle zarzucasz na rogi w poskromie czy co kto tam ma(ja trzymam bydlaki luzem dlatego mam pseudo poskrom).potem ze dwie osby ciągną, trzecia podgania a kolejna ogarnia żeby zawiązać końcówkę liny w bramce wagi(tylko musi być nisko zawiązana bo te wagi starego typu mają niskie furtki i nieraz chce wyskoczyć a tak jak na dole przewiążesz to mu trudniej) potem dwie osoby ściągają go na linie a trzecia podgania żeby wlazł do tej wagi. jak sprzedaje luzem to tak jak pisali wyżej. jedna szt musi wejśc a reszta za nią. nie ma żartów przy załadunku bydlaków!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez mantas
      Mam na myśli kupowanie młodych byczków, odchowywanie i sprzedawanie, jest to opłacalne czy nie?
      Jak ktoś coś wie to proszę pisać, i proszę o pomoc w rozpoczęciu takiej hodowli
    • Przez Lolek909
      Witam. 

Jestem młodym rolnikiem i posiadam w swoim gospodarstwie 10 byków . Ostatnio czytałem że chodowla byczków  do 150-350 kg jest opłacalna . I oto pytanie . Jak bym kupił np. 10 byczków po 50 kg i chował je do 150-350 kg i poił je preparatem mleko zastępczym to czy jakaś firma je odemnie kupi? Nie będą mieli jakiś problemów że mam 10 byczków i mają one 150-350 kg a nie mam  w gospodarstwie ani jednej krowy  . Prosze o odp. 
    • Przez KarolGo
      Kupię byczki jak w tytule mm mięsne i ncb 10szt Bydgoszcz Sępólno Kraj. i okolice. Rolnicy i handlarze piszcie priv 
    • Przez agroleon
      Panowie zwracam się z prośbą a natomiast chciałbym kupić bydło mięsne byczki oraz jałówki ras typowo mięsnych . Poradźcie gdzie mogę szukać może macie namiary na rzetelnego sprzedawcę lub sami sprzedajecie odsadzone sztuki. Zajmuję się hodowlą bydła na rzeź kupuje byczki i jałówki trzymam i sprzedaję duże sztuki do rzeźni. zeszło mi parę sztuk i chce dokupić. Znacie może rejony gdzie można kupić cielęta mięsne lub sprzedawców albo sami sprzedajecie to dajcie znać. Prosił bym o kontakt z takimi osobami obliguje to współpracą na dłuższą metę.
    • Przez KarolGo
      Witam. Czy stosuje ktoś Big Bull Sano dla opasów? interesuje mnie opinia tego premiksu jego skład i przyrosty. z góry dziękuje za odp.