Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KACZOR12    0

Kosztuje podobno nie całe 4 tys.Też bym był zainteresowany kupnem tego aparatu tylko nie wiem jak się on zachowuje podczas pracy,dobrze by było jakby wypowiedzieli się posiadacze warfamy z siatką,

Wiadomość z agroFakt.pl

Lukasz12a    2

Jak na razie jestem zadowolony z aparatu belki są owinięte prawie na całej szerokości beli http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/290399-bela/ warto jest też pomyśleć nad zamontowaniem wałka ze spiralnie nawiniętym drutem, który będzie tą siatkę rozprowadzał po całej szerokości beli. Co do ilości owiniętych bel jedną rolką siatki to nie wiem gdyż sam zrobiłem dopiero ok 100 bel. Dużo zależy od tego ile ustawi się owinięć.

scanman    0

Zakładać i nie zastanawiać się. Jeśli prasa to tylko z siatką. Sznurek to dziadostwo i złudne oszczędności, sam się męczyłem trzy lata ze sznurkiem. Teraz już piąty sezon śmigam z siatką. Po kilku przeróbkach moja Warfama fajnie owija baloty - szczególnie siano i słomę. Z doświadczenia wiem że 2,5 obrotu siatką wystarczy by balot był pewnie i ekonomicznie owinięty. Przy takim ustawieniu 2000m wystarczy na ponad 200 bali. Dodam że w ostatnim sezonie "wymotałem" 12 rolek siatki.

Edytowano przez scanman

atomik    145

czy ktoś z was prostował pręty od łańcucha co rolują belkę ? jak to się robi bo ma skrzywione

nuszka007    64

Jestem posiadaczem Warfamy z obwiązywaczem siatką. Wszystko fajnie jeśli nie ma wiatru. Planuję małe przeróbki w tym roku, by wyeliminować ten problem ;)

Znajomy kiedyś prostował pręty z łańcucha i robił to na czuja- młotem. Wszystko dobrze mu wyszło.

Mam pytanie do posiadaczy takowych pras. Z jaką prędkością OBROTOWĄ silnika prasujecie?

Maarrek    1

Ja prostowałem te pręty, z jednej strony klocek z drugiej najeżdżałem kołem ciągnika i po sprawie!

Zrobiłem warfamą ok 6000 bel bez awarii, nie licząc prostowania prętów oczywiście :D

Jak czesto prostujecie prety w swoich prasach. Ja mialem trzy zgiete, wyprostowalem i teraz tak co 50 balotow sie wyginaja. Nie wiem czy meterial byl zahartowany i stracil wlasciwosci bo ciagle te same sie wyginaja.

mustang1000    0

witam,

może wiecie gdzie szukac problemu bo ja juz nie mam wizji, mianowicie gdy podaje siatkę - sama lekko siaga się do środka i pozniej z lewej strony ok 10-15cm balot jest niedowiniety. masa podawana jest moziliwe na calej szerokosci. ma ktos jakis pomysl?? kiedys było ok, a teraz ten problem wystepuje gdzies w 1/4 wykonywanych balotów. warfama z543/ pozdr

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kamilrolnik18
      witam. zastanawiam się nad kupnem prasy ursus 594 , nie interesują mnie zachodnie prasy na mój mały areał . chciałbym wiedzieć jakie opinię macie na temat wyłącznie tej prasy jak się sprawuje w słomie oraz sianokiszonce itd. pozdrawiam.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      witam mam zamiar zakupić prase warfama z 543 możecie mi coś powiedzieć coś o tej prasie czy robi dobre belki czy jest trwała i a i jak jest z częściami
    • Przez knur
      Witam, mam problem z prasą jak już napełnie komorę i podaje siatkę to ściąga ją na jedną stronę i później pół snopka jest tylko owinięte i co jest nie tak???? 
    • Przez PrzemekL
      <p>Czy jest możliwość wyregulowania lub naostrzenia noża tnącego siatke? (Nie do końca docina siatke) Warfama z-543 r.2000</p>
    • Przez darkoe
      Witam. Mam takie pytanie. W mojej prasie maksymalnie można owijać bel siatką 3 raz. Tak jest farbtycznie. Jest czterostopniowa regulacja i maksymalnie można ustawić na 3. Chciałbym to przerobić żeby można było owijać na 4 lub 4 i pół. Chodzi o to że przy mocno kruchej słomie siatka pęka lub ją ściąga na boki. Kumpel ma new hollanda prase i on kruchą słome owija 4 i pół raz i nie ma tego problemu.
      Przesyłam zdjęcie regulacji owinięć siatką
      Myślałem o przedłużeniu tego płaskownika z 4 otworami. Co wy o tym sadzicie? To dobry pomysł?