Skocz do zawartości
Jarpo16x

Prasa John Deere vs Claas vs Lely którą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Claas
Jarpo16x    2

Witam. Do tej pory mam prasę Metal fachu stałokomorową, lecz posiadam prawie 50 ha , a więc 1000 bel słomy rocznie + powyżej 350 kiszonki , no i na młodego rolnika zamierzam kupić prasę. Tak więc nie wiem na którą się zdecydować, bo nie interesowałem się tematem prasy , i nie znam dokładnie wszystkich modeli . Mam Deutz fahra k110 i same roller 70w . W 2007 wziąłem dużo maszyn w tym traktory na zwrot. Prasa miała by być do Deutza. Musi być :

- zmienna komora

- siatka

- podbieracz hydrauliczny najlepiej

- reszta to za bardzo nie wiem

- pasowa

Bardzo spodobała mi się Lely Welger 445 , ale nie wiem czy nie lepszy byłby claas , ale zupełnie nie znam cen . Temat na forum dotyczacy cen jest strasznie uwalony i nie wiadomo jak dojść do prawdziwej ceny. Na jednej stronie na www przeczytałem , że Lely kosztuje 188tysięcy brutto a na forum , że 122 netto . Do tego wpadłem na pomysł aby sprawdzić Metal fach zmiennokomorową, może ktoś miał z nią do czynienia??Kosztuje 78 tysięcy netto . Więc proszę doradźcie jaką najlepiej prasę powinienem wybrać. Dokładnie modele , i jak co to jaka jest ich cena .

Edytowano przez Jarpo16x

Lely rp 445 z 17 nożami około 130 netto. Podbieracz hydrauliczny to teraz standard. Class ma spore zapotrzebowanie ja bym się zastanowił nad tą lely albo Jd 864 ( cena chyba podobna no może trochę mniej).

zobacz na allegro ceny belarek ja bym polecil lely pasowa ostatnio przez 3 lata zajmuje 1 miejsca na zielonych galach pod wzgledem zageszczenia beli ale i troche kosztuje ale te 3 marki beda zblizone do siebie cenowo i ja jak bym kupywal to wybralbym lely zdecydowanie

Wiadomość z agroFakt.pl

ursus1991    9

u nas gośc ma claasa pasową, to jak ustawi duży zgniot to belki twarde jak klocek drzewa, tylko że targa ją valtrą 180KM

Lely będzie tańsze jak Claas w tym samym wyposażeniu i w Claasie rotor wchodzi w balota co daje większy opór i trzeba więcej koni. Ja bym proponował właśnie Lely RP 445, ja taką mam od tego roku ponad 200 bel nakręciłem, chodzi świetnie z Zetorem 10641 Forterra i z włączonymi 9 nożami na 17 możliwych. Dałem za nią ok.135 tys. netto. Wyposażenie: szerokie opony(opcja), kółka wychylne w podbieraczu(opcja), rotor i 17 noży(opcja), opuszczana podłoga(opcja), sterownik prostszy Balercontrol E(standard), wałek szerokokątny Walterschield(standard), wałek nad podbieraczem(opcja), bezkrzywkowy podbieracz(standard), centralne smarowanie łańcuchów(standard, bezszwowe pasy(standard), siatka(standard), odrzutnik bel(chyba jest w standardzie, pytaj się dilera bo nie pamiętam). Lely przoduje pod względem zgniotu. U mnie belki sianokiszonki ważą ok. 700 kg (z wysokim stopniem zgniotu, 9 nożami włączonymi, zgrabiane polską beznapędówką Z-211, a prasowane Forterrą 100 konną na 2-3 polowej, w zależności od potrzeb z półbiegami). Belki są jak kamienie, muszę wolno jeździć z owijarką bo ją połamę na tych belkach (jak mam blisko łąki to woże owijarką przyczepianą po 2 belki.

Edytowano przez sebekwolkasos

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez x_adi_x
      Prasa john deere 590 na sterowniku ustawiam gęstość sznurka, a urządzenie od podawania sznurka cały czas chodzi tak samo za szybko i nie idzie tego zmienić. W czym może być problem? 
    • Przez domel27
      mam prase john deere 592 owijenie sznurkiem. bede nia pracowal drugi sezon teraz. w zeszlym roku przy owijeniu sznurkiem mialem taki  problem ze sznurek nie rowno mi owiajla po calej szerokosci beli a mianowicie na bokach lewa i prawa strona bylo duzo sznurka i ok bo mozna to 0sterowac z komputera pracy a problem jest taki ze przez srodek  idzie bardzo malo sznurka i nie rownomiernie przez cala  bele ladnie prosto tylko  po skosie w odleglosci sznurek od sznurka ok 20cm i nie wyglada to najlepiej i gdzym nie ustawil owijania bokow na wiecej to pewnia bylby problem z transportem beli . moje pytanie czy jest jakas opcja na prasie zeby to ustawic zeby sznurek szedl ro nwo po caej szerokosci w mniej wiecej rownych odstepach? pozdrawiam 
    • Przez 12345678
      Mam problem z prasą John Deere 550. Prasa podczas pracy podała sznurek ale ramie już nie wróciło. Pompa nie podaje oleju. Po jej wymontowaniu i sprawdzeniu okazuje się że wszystko jest ok. ale jednak pompa nadal nie podaje oleju. W czym może tkwić przyczyna?? Filtr jest nowy, a olej czerwony, hydrauliczny, samochodowy.
    • Przez mustafakali
      Mam kilka problemów z tą prasą po pierwsze to nie chce automatycznie owijać bel dopiero owija jak ruszę prętem który zmienia kierunek ruchu siłownika
      Drugi problem to po założeni siatki jest ona tylko po środku beli a po krańcach już nie
      I ostatni problem nie ucina siatki chociaż noż jest bardzo ostry
    • Przez robertszejk
      chciałbym sie dowiedziec czegos na temat tej maszyny od uzytkowników, jak narazie wiem od posiadajacych ze na inne by nie zmienili, a od innych ze drogie częsci i ryzyko. ogladałem prase jd590cc z 1998r- szeroki podbieracz(2,1M), siatka, sznurek, rotor, noze(14SZT), centralne smarowanie, komputer, oświetlenie,-lakier orginał bez sladów korozji, gosc chce zania 25000ZŁ. za porady z góry dziekuje

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.