Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Jozek11

Informator pokładowy - karta programowa

Polecane posty

Gość Jozek11   
Gość Jozek11

Witam, mam problem z informatorem pokładowym w moim kombajnie Claas Mega 360, a dokładnie z kartą programowania.

Muszę zmienić współczynnik dystansu oraz szerokość pracy. W instrukcji obsługi napisane jest, aby zmienić te parametry należy założyć na informator pokładowy kartę programowania, po czym powinny pokazać się wartości tych parametrów, w zależności od ustawień pokrętła. W moim przypadku nałożenie karty nie przynosi skutku. Komputer nie pokazuje innych wartości. Wydaje mi się że moja karta programowania jest niekompletna, gdyż jakiego można się spodziewać efektu w układnie elektronicznym do którego przyłoży się kawałek plastiku? Gdyby ta karta po założeniu wciskała jakiś przycisk, to tak. W karcie tej jest okrągły otwór i wydaje mi się, że w niej powinno się coś znajdować, być może magnes lub coś innego. Jeśli ktoś wie czego brakuje lub co jest nie tak proszę o odpowiedź.

Chciałem jeszcze zaznaczyć, że kuzyn ma identyczny informator pokładowy i kartę w sieczkarni Claas Jaguar 840 i również nie może zmieniać parametrów w komputerze.

Dołączam zdjęcia informatora pokładowego oraz karty.

img0101ts.th.jpg img0106t.th.jpg img0112d.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

kondziuxx    0

Witam, w zwiazku z tym iz od niedawna posiadam takie urzadzenie mam prosbe o to jak to urzadzenie wogóle włączyć? Z katalogu czesci wywnioskowalem ze jest jedna wiazka laczaca INFORMATOR do calego ukladu bezpiecznikow itp. "URZADZENIE WOGOLE SIE NIE WLACZA" druga kwestia gdzie moge dostac takie karty programujace. Pozdrawiam

arturs860    0

w tym otworze powinnien byc magnes

bordinformator włącza sie po włączeniu zapłonu

Wiadomość z agroFakt.pl

MariuszE38    19

Jest szansa zaprogramować jakoś bez tej karty? Bo w serwisie to pewnie cena oszałamiająca.

Gość Jozek11   
Gość Jozek11

Tak, rzeczywiście potrzebny jest magnes. Byli niedawno u mnie serwisanci i powiedzieli ze spróbują mi załatwić magnes lub nową kartę programowania.

@MariuszE38 Mój kuzyn zaprogramował w swoim Jaguarze przykładając duży magnes od koguta/lampy ostrzegawczej. Tylko że musiał go trzymać ręką przy informatorze pokładowym.

BaKoS    0

Witam. mam pytanie do posiadaczy owych informatorów pokładowych w kombajnach claas mega 204-218. A dokładnie chodzi mi o to że nie pokazuje mi z jaką prędkością jadę km/h (koszę) wiem ze tę prędkość pobiera z prawej ośki między skrzynią a zwolnicą, jest tak jakiś czujnik (i powinien być magnez tylko jaki)??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Marecki2922
      Witam , mam pytanie do posiadaczy claasa mega otóż mój egzemplarz ma problem z pobieraniem materiału , kosa tnie ładnie ślimak w hederze też ładnie przemieszcza słomę i dalej zaczyna się problem  , podajnik pobiera słomę ale większość materiału wraca górą podajnika , wygląda to tak jak gdyby pierwszy bęben młócący nie pobierał słomy  dzieje się to szczególnie w niskim i słabym zbożu którego w tym sezonie raczej nie zabraknie 
    • Przez BaRtEk7710
      Wiatam.Chciał bym się zapytać o czujnik wysokości cięcia w claas mega bez poziomowania hederu .Gdzie on się znajduje , jak wygląda ,jaka jest jego cena , jak działa .Jeśli można prosił bym o jego zdjęcia .
    • Przez Pozytwnie_zakręcony
      Witam, jestem posiadaczem claasa tucano 430. Mam go od nowości i już ma 7 lat.Przez ostatnie lata kombajn w żniwa zbożowe bardzo się grzeje :( tzn. w dobrej pszenicy 9-10 t/ha i przy dużej temperaturze otoczenia czyli ok.36°C. W takim zbożu osiąga on ponad 100°C(przy 105° włącza się sygnał). Aby utrzymać temperaturę między 90° a 100° obciążenie silnika nie może być większe niż 50% lub kosić pszenicę 6t/ha i wtedy nie ma problemu :/ Dodam że w kukurydzy nie ma problemu i kombajn ma normalnie ok 86°C. Tak więc co wy na to?
    • Przez BaRtEk7710
      Witam czy wie ktoś od czego są te dwie kontrolki stop w claasie mega 204 ponieważ po naprawie płytki diodowej pod pulpitem po odpaleniu silnika mryga ta po prawej i piszczy sygnał dźwiękowy.Oraz czy jest w tym modelu wejście OBD a jeśli to gdzie się znajduje

• Przez mix
      Dziś zobaczyłem nowy kombajn na stronie www.claas.de.

Słyszał ktoś o nim już?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.