Skocz do zawartości
miszczu

Zakup ciągnika - dylematy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miszczu    0

Witam! Planuję zakup ciągnika, bo już najwyższa pora ;) obejrzałem wiele modeli i nasłuchałem się wielu opinii... ogólnie posiadam obecnie 44ha, wszystko pod uprawę(pszenica,rzepak,buraki,ziemniaki). Po wielu namysłach zatrzymałem się na sprzęcie Case... moc jaka mnie zainteresowała to 140km myślę, że to nie za dużo i nie za mało, tak na te planowane 50ha powinno wystarczyć. Ciągnik głównie do podorywki, orki i uprawy. Teraz cenniki i wyposażenie. Dealer namawia mnie (a to niespodzianka) na model CVX, w dobrym wyposażeniu za jakieś 260tyś netto, ja bym oponował za modelem Maxxum 140, zastanawiam się, czy mi taki model nie wystarczy? czy oszczędzać na pompie i brać zwykłą? dla mnie to i tak kosmos do tej pory służył mi U-912 i wszystko zrobione miałem na czas. A może wybrać NH? widziałem model 140km ze zwykłą pompą w okolicy 200netto, sam nie wiem... wpłacam z 80tyś gotówki reszta w kredyt, może warto kupić coś lepszego? jak myślicie?

ciastek12    33

Kolego a może jakaś używka?? Za te pieniądze możesz zakupić ciągnik jak i jakiś sprzęt...polecam John Deera np.:4255 lub może coś nowszego np.: 6900 lub 7600??

piotrb14    187

nie bierz john deerów bo duzo więcej ci spali niż case a po 2 case to to samo co new holland tylko z inną maską :) a nie myślałeś może nad deutz fahrem?

Edytowano przez piotrb14

Wiadomość z agroFakt.pl

Rolnik2601    2

A może Landini on ma silnik perkinsa a one są oszczedne :P sam mam Landini Visona i spalanie na hektar głebokiej orki to około 8 litrow

miszczu    0

Case mi się zwyczajnie podoba, poza tym nie chcę nic używanego, widziałem jak u niektórych "dba" się o sprzęt to ja dziękuję za niespodzianki. Co do Deutz-Fahra też się zastanawiałem szczególnie nad M610 to już 145koni, ale nawet M600 by starczył... za M600 przy pierwszym spotkaniu padła cena 240tyś, ale z miękkim przodem, a to mi nie jest potrzebne. Za 2 tyg pojadę na plac i przetestuję wszystkie modele, najwyżej odpuszczę Case'a.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a może valtre podobno są wytrzymałe i mało palą ;)

miszczu    0

Wiadomo, że każdy ma swoje zdanie, i nawet najlepszy sprzęt może się psuć. Wiem też, że nawet 100km mogłoby wystarczyć na mój areał, ale zakup ciągnika planuję na kilka lat, a i ha może przybyć, poza tym nie mam trochę miejsc, gdzie i moc się przydaje. Muszę jeszcze porozmawiać o cenach bo teraz i NH i Deutz mnie jakoś zaczęły mocniej interesować..... ;) rozmawiałem z właścicielem M610 i mówi, że to maszyna stworzona do cięzkiej pracy....

John6930P    0

@ piotrb14 masz JD ze tak piszesz z tym spalaniem ?? <_<

@ miszczu na taki areał to by ci starczył 120 kucyków (ale to jest twój wybór i zrobisz jak uważasz) na twoim miejscu zastanowił bym sie tez nad Steyr, ten sam koncern moim zdaniem lepsze wykonanie (w końcu to Case i NH weszli do spółki ze Steyr a nie odwrotnie)

piotrb14    187

a co nie przyznasz że lubią sobie pociągnąć?? tak jest prawda bo miałem styczność z ciągnikiem JD i miałem zaszczyt nim pracować, wykonanie solidne ale spala to sporo

MDSikor    6

A może Landini on ma silnik perkinsa a one są oszczedne :P sam mam Landini Visona i spalanie na hektar głebokiej orki to około 8 litrow

No z tymi ośmioma litrami to chyba trochę przegiąłeś :lol:

Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MateuszTeam
      Witam, sorry jezeli taki temat był ale nie znalazłem. Mamy zamiar kupic drugi ciągnik tylko nie wiemy jaki czy 4011, 355 czy 360 Ja wiem ze patrząc po mocy to 360 ale chodzi mi o inne informacje na ich tematy, wypowiadajcie się . Co wybrać? 4011 podobno jest szybszy od c-360.? 
      Ciągnik ma służyć do tzw cięższych robót orka, uprawa, rotacyjna itp.
    • Przez Jaro2018
      Witam wszystkich użytkowników ciągników.Potrzebuje waszej opini na temat:
      John Deere 5090M z turem
      Zetor Proxima 90 premium
      Niewiem który wybrać.Nie interesuje mnie kolor czy inne pierdoły.Chodzi mi o awaryjność,spalanie.Pozdrawiam
    • Przez rafix255
      Wtajcie forumowicz nie wiem dokładnie czy jest taki temat ale dokładnie chodzi mi o Deutz Fahra serii 4E następcę Agroluxa. Chodzi mi po głowie zakup tego ciagnika bez kabiny z ładowaczem czołowym. Mam wszystkiego lekko ponad 30ha Case 4220 z ładowaczem i New Hollanda TD5 105 i taki mały zwinny ciagnik do kosiarki zgrabarki siewnika by mi podpasował i pytanie czy warto pchać sie w taka inwestycję. Nieraz jest tak ze 1 ciągnika mi brakuje a ten byłby też cały czas to pykania w obejsciu kiszonki itp. Czy sobie odpuscic i isć w New Holland T4S/Farmalla A. Wszystko są 3 cyl a te 3 (2) marki są najuczciwsze cenowo. W deutzu nie chce kabiny bo widzaiłem ta Naglaka w kielcach to wręcz odstrasza do zakupu bynajmniej mnie. Co sądzicie. Za porady będę wdzieczny
    • Przez Piotrass
      Wiitam zastanwiam sie nad tymi dwoma ciagnikami  bylem zdecydowany na new hollanda ale teraz jest promocja na john deera i sam niewiem. Ciagnik mialby  byc do tura ale glownie chodzilby w transporcie  i w polu jako pomocnik. New holland kosztuje 235 tys netto jest na oponach 420przod 520 tyl, obciazniki w cenie zaczep automatyczny skrzynia 17/16, a  JOHN Deere w promocji od 250 tys z skrzynia AutoQuad plus ECo 24/24, i tls. wiec roznica wynosi okolo 20 tys bo z new hollanda moze sie urwie kilka tys bo stoi na placu a diler do  konca roku musi sprzedac albo rejestrowac na siebie bo od nowego  roku jakies nowe wymogi sa, Co polecacie?
    • Przez jacentop
      Witam wszystkich użytkowników forum mam zamiar kupić nowy ciągnik zastanawiam sie nad steyr 4120 albo john deere 6120m co byscie wybrali ,pomocy bo mi głowa już pęka. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.