Skocz do zawartości
michal3333

Kombajn na 100ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal3333    0

Witam

Proszę o opinie

Szukam kombajnu na 100ha jestem tutaj nowy i ogladalem JD1470 z 2010r Tucano 320 tez z 2010r oraz Lexion 510 z 2007r mial 1000mtg

Najtanszy to JD1470 a Tucano 320 i Lexion 510 to ta sama cena tylko ze lexion 3 lata starszy

Arni    1

Po co Ci taki duży kombajn jak Lexion 510 na 100 ha? :)

17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

dawid0605    22

Ja bym wybierał miedzy Claasem tucano a JD tego lexiona bym sobie odpuścił...

Bo chyba lepiej wziąć coś mniejszego ale nowe niż pokusić sie na duże używane (pomimo tej samej ceny )

:rolleyes: To tylko moje zdanie wybór należy do Cb..

Wiadomość z agroFakt.pl

Pawel1344    0

Ten lexion na pewno już swoje przepracował na zachodzie nie biorą takich kombajnów na 100 ha one tam muszą na siebie zapracować więc daruj go sobie.

xsysiek    4

1000 mtg to już całkiem sporo. Pamiętaj, że nowe to zawsze nowe (ach ten zapach tapicerki i blask lakieru) i posłuży ci dłużej niż używany. A co do JD i Claasa - zobacz jak jest z serwisem, gdzie jest bliżej i czy jest łatwo dostępny. A reszta to kwestia koloru lakieru :P

brzozak2    237

powiem szczerze, ze moze chlopaki serwisujacy claasa wciaz sie ucza, ake ogolne ceny serwisu sa duzo nizsze niz w porownaniu do korbanka (szczegolnie jak podliczyl dojazd :D ), ale mechanikow generalnie mial dobrych, choc nie nieomylnych.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PiotrUrbaniak
      Witam we wtorek jadę oglądać dominatora 76 z 1988 z silnikiem mercedesa kombajn stoi na dworze po plandeką od tira. Na co zwrócić uwagę przy oględzinach , ile powinien mieć godzin na liczniku żeby ten sprzęt pochodził jeszcze z 4 lata na gospodarstwie o pow 60ha Był by to mój pierwszy kombajn 
    • Przez Michu6630
      Witam planujemy kupić drugi kombajn jesteśmy już zdecydowani na 5 klawiszowego claasa maxi i tu zadaje pytanie do znawców 😂 czym różni się claas maxi 88 od 98 wiem ze claas 98 ma silnik Mercedesa a 88 jest ciężko znaleźć z mercedesem niestety na tym moja wiedza się kończy xd.Proszę o pomoc jakiego claasa wybrać
      PS.mam jeszcze jedno pytanie czy lepszy będzie claas na szarym podwoziu czy na zielonym.
    • Przez kaczmi
      Witam, nie mogę nigdzie znaleźć porównania tych dwóch maszyn a sprawa pilna bo czas się kończy co sądzicie co wybrać mowa o nowym sprzęcie marzy mi się lexion ale cenowo nie dam rady. 
    • Przez damiandg
      Tak przeglądam sobie i nigdzie nie znalazłem tematu o wydajnościach kombajnów. Może napiszecie ile wasze kombajny mogą skosić na godzinę w jakim zbożu itd. Prosił bym o napisanie jaki model kombajnu i jaka szerokość hedera.
    • Przez kot003
      Witam,
      Od jakiegoś czasu nosze się z zamianą mojego Dominatora 88 na coś większego/nowszego. Myślałem o Lexionach 405-430 ewentualnie Mega 204-208 z kabiną lexiona, ewentualnie 88vx, 108vx. Ceny Lexionów jak i Megi podobne. Ja wolałbym Lexiona gdyż dużo dobrego o nich słyszałem jednak tata odradza je bo ktoś mu mówił że są duże problemy z płytkami układów scalonych które bardzo często siadają, ile w tym jest prawdy? A może lepszym rozwiązaniem będzie lexion sprzed 98 roku który ma te układy na kablach? Kombaj miałby pracować na około 150ha rocznie, nie kosiłby kukurydzy. Heder jaki miałby z tym kombajnem współpracować to składany 5,4m lub klasyczny 5,1m

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.