Polecane posty

rafalkom555    13

a ze 2złote :lol: Aleś napisał, gdzie dach chcesz wymieniać, policz sobie ile metrów i sprawdź ceny za metr blachy i już masz! :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

i powiedz czy materiał (drewno na krokwie, łaty, kontrłaty,) sam z lasu weźmiesz czy kupujesz i czy dachówka czy blachodachówka, do tego dolicz sobie folię paroprzepuszczalną, wełnę docieplającą między krokwie, gąsiory itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2095    0

Dach na stodole chce wymienić 250 metrów blacha trapezowa no i ze 100 łat!!!

Edytowano przez Karol2095

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

przelicz sobie średnio ile trzeba krokwi ( daje się je co metr) na to łąty, kontłaty itp. przykładowo powiem ci że na dom 120m2 o powierzchni dachu 170m2 poszło około 16 klocków sosny. Więc nie wiem czy ci 20 hojaków wystarczy na konstrukcję

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

10z metra za pokrycie, 10 za obróbki, zdjęcie pokrycia po 3 zł za metr, więźba dachowa 12 zł za metr, blacha trapezowa najtańsza teraz po 22 zł za metr efektywny, rynny ok 30zł za metr, drewno po 750 za metr sześcienny, takie są ceny mojej firmy


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

jeżeli samo przykrycie i troche łat to prosto to policzyć. Blacha250m po około 20 -25 zł za metr kwadratowy (zależy czy ocynkowana czy kolor) czyli ok 6tyś zł łaty 600zł ,blacha na obróbki i gąsiory ok 1tys zł .plus koszt robocizny max. 3tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Zależy co on dokładnie tam chce robić na niej, ale za trzy tysie na pewno kogoś znajdzie jak faktura mu nie jest potrzebna


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2095    0

Faktura mi nie potrzebna ja chce aby wymienić dach na nowy bo ten stary ciecze krokwie i tamta reszta jest ok aby ze 100 łat będzie trzeba wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arektom    0

Karol2095 wymiana dachu to nie tylko krokwie łaty i blacha do tego dochodza jeszcze blachy na wiatrownice, pasy nadrynnowe, gąsiory, uszczelki pod gasiory,wkręty, rynny, haki rynnowe, rury spustowe itp. A wez sobie pod uwage że własnie te najdrobniejsze pierdoły nabijają sume. Ps. mi dzis robili wycene blachy na dach 280 metrów kwadratowych efektywnego krycia to ze wszystkimi pierdołami prawie 12tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Na stodołe 260 kw pokrycia, 50m rynien, 20 arkuszy płaskiej blachy musze wydać 7200 dokładnie, taka jest cena za same materiały


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj