Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
junior2000    0

witam jestem własnie przed kupnem mtz 820 i chciał bym odrazu kupic do niego pług moze ktoś doradzi jaki pług(zagonówka) kupić i gdzie mozna to kupic za wmiare rozsadne pieniadze z góry dzieki

piotrb14    188

najtaniej to chyba z akpilu albo na jarmarkach gdzieś u prywaciarzy kupić. ja do swojego 1025 kupiłem 4x40cm zagonówkę za 3,5 tys u handlarza

Wiadomość z agroFakt.pl

piotrb14    188

według mnie to wrzucanie pieniędzy w błoto

yahooo777    757

Staltech albo agromasz, jak dla mnie świetne pługi

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

tomal17    0

wejdz na strone premium trade mi oferowali plug 4. 35 cm z zabezpieczeniami za 3.600zł

Określ się czy ma to byc nowy czy używany bo jak używany to polecam coś z zagranicy np overum, lemkem

junior2000    0

wolał bym nowy tylko zeby późnie ekspoatacja była tez nie za droga zeby tańsze zamienniki tez pasowały do niego bo wiadomo jak jest kazdy grosz sie liczy

Murphys    4

wg mnie staltech / agromasz albo unia z 80-90 roku :)

Zbyszek1962    0

kolego kup używany zachodni a będziesz zadowolony naszej produkcji ni polecam.Mam lemkena opala 090 3x40 obrotowy+wał cambella podwójny 120cm.Pole po orce równe,resztki dokładnie przykryte

crvx40    7

staltecha odradzam mial znajomy to mowil ze nigdy wiecej takiego pluga ja proponuje cos zagranicznego np kverneland , vogel&noot sam posiadam kvernelanda na resorze bo mam sporo kamieni orze pieknie i bardzo lekko

BAD80    2

Witam.

mam podobny problem jak założyciel tematu - nie wiem jaki wybrać pług zagonowy do mtz-82. Zastanawiam się czy 5x30cm skiba czy 4x35 lub 4x40? zwykły czy podwyższany, co polecacie? dodatkowo chciałbym jakos tak wybrać by tym pługiem było dobrze wyorać od miedzy, czyli najlepiej żeby zabierał równo z kołem ciągnika. Bo taki 4x35 to chyba max do pół koła zabierze? Jak najlepiej rozwiązać ten problem? Używał ktoś pługów poniższych?

http://demarol.pl/index.php?option=com_joomgallery&func=detail&id=100&Itemid=16

widzę są to bodajże najtańsze aktualnie pługi jeśli chodzi o cenę. Przy szerokości opon 38 cm i szerokości ciągnika 197cm to potrzeba pewnie pługa, który będzie miał szerokość roboczą 160cm, więc albo 5x30 i przesuwać na śrubie, albo 4x40, ale pytanie czy da radę pociągnąć takowy? ewentualnie 4x30 i jechać kołem po miedzy tak jak to się kiedyś w C-360 robiło.

Z góry dziękuję za porady

pozdrawiam:)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja ciągałem mtz 82 pług zagonowy Vogel & Noot ustawiony na 4x40 i szedł bez problemu więc twój też powinien sobie poradzić z takim pługiem tylko, że ja mam zmienną szerokość roboczą pługa to zawszę mogłem zmienić.

piotrb14    188

a mój 1025 belarus w pługu 4x40 ma co robić na zimę na ciężkich ziemiach...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Zibo123123
      Witam! Chciałbym prosić o dobrą radę.
    • Przez mieszko12k
      Witam. Chciałbym kupić pług obrotowy do Renault 103-14 4cyl 90km. Posiadam ziemię klasy 3. Jaką szerokość lemieszy, ile sztuk korpusów? O co chodzi z obrotem na dwa węże? Żeby odorać od miedzy potrzebna jest zmienna szerokość? Proszę o dobre rady oraz o pomoc w wyjaśnieniu co musi mieć pług żeby później nie żałować.
    • Przez Ares1x
      Witam posiada ktoś z was pług agromasz po3 z dokręconym 4 korpusem? 
      Zastanawiamy się nad dokupieniem 4 korpusu ale boimy się, że nie będzie się dało go przewrócić przez brak kostki pamięci. 
      Posiada ktoś taki pług 3+1 bez kostki pamięci? 
    • Przez KrychxU
      Witam, interesuje mnie wasza opinia na temat wałów przyłączanych do pługa.
      Mam zamiar zainwestować w packomat, pług 4 skibowy a ciągnik 1614. Na spokojnie da sobię radę.
      Tylko sęk w tym że mam większą część pól w kształcie klinów, czytałem opinie że packomat na takie pola wmiarę daje radę bo najlepszy jest ten na przedni TUZ.
      Ale nie posiadam Tuz'a, ani nie planuję zakupu to interesują mnie dwa typy wałów, packomat lub ciągany.
      "Ciągany" z tego co wyczytałem lepiej uprawia glebę , poprzez to że ma większą średnice pierścieni oraz dwa rzędy tych pierścieni, ale packomat łatwiej przetransportować.
      I tu mam dwa pytania, czy np. podczas orki gdy na torze jazdy mam przeszkodę to czy mogę złożyć, przestawić ten packomat bez żadnych konsekwencji?
      I druga kwestia, Schemat wygląda tak: Orka(1614),nawozy(30),uprawa agregatem(1614),siew(30),bronowanie(30) czy to by mi się opłaciło ?
      Co z tego schematu mógłbym wykreślić po zakupie wału, bo zaprezentowałem schemat uprawy wiosennej, pożniwna różni się tym że po orce bronuję 30.
      Liczę na pomoc 😉
      PS. Gleby mam lekkie i średnie, ale większość lekkie 3,4,5 klasa. 

• Przez eddi87
      Witam, Panowie czy ktoś jest w stanie rozpoznać producenta lub model prezentowanego pługa? Oraz może ktoś wie jak wygląda dostępność części?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.