Skocz do zawartości
ltz55aluki

siewnik samorobka do QQ

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ltz55aluki    0

witam panowie;)

chcialbym wykonac dla sb siewnik do QQ wiec tak kupilbym 4x siewnik reczny tarczykowy troche zela no i wykonal taki siewnik ;)

czyli tak w granicy 800zl do 1000zl powinienem sie zmiescic;)

a teraz pytanie czy bd to dobre rozwiazanie i czy bd mogł siac punktowo?? czy moze szkoda sie wogole za to zabierac??

prosze o jakies podpowiedzi i odpowiedzi z gory dzieki za wszystko:)

pozdrawiam;)

SZYMANOX    376

no tak ,on kombinuje w granicach 800-1000zł a ty mu z sekcjami wyjechałeś za 4000 zł ,a poza tym do tych sekcji trzeba jeszcze sprąrzarkę ,czyli +100zł ;) :lol: :lol: :blink: Wg mnie nie opłaca się bawić w takie rzeczy skoro trafiają się siewniki po 2000-2500 zł ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

ozon87    29

A sorki niedoczytałem :D myslałem że za komplet 1200zł Za 4tys to można już dobry siewnik punktowy kupić :P

prometeusz    2

jak chcesz tanio to kup sobie siewnik do buraków gamma i przerób tarcze, widziałem w top agrar, że koleś sobie tak zrobił, może można kupić gotowe tarcze

a ręczny to nie wiem czy może siać punktowo, ja kiedyś miałem pożyczony taki stary ale on nie mógł siać punktowo, jak nowsze to nie wiem

ltz55aluki    0

aha aha:)

czy moze lepiej wogole nie robic ani nie kupowac siewnika gdyz przyjedzie gosc place 100zl za ha i dziekuje do widzenia nic mnie nie obchodzi oprocz ziarna QQ:)

ale....

moze i oplacaloby sie wykonac jednak siewnik tylko nie wiem czy ziarno znajdowaloby sie w jednakowych odleglosciach od siebie i na jaka glebokosc by to sialo:) rama na te siewniczki nie musibyc przeciez kto wie jaka troche materialu mam i troche dokupilbym a te siewniki to max 450;)

tu panowie macie goscia ktory robi takie cos i pisze ze do QQ tez sie nadaje:)

http://allegro.pl/siewnik-do-warzyw-kukurydzy-ziol-zobacz-i1610957110.html

cena 3800 :blink: chyba go pogielo :lol:

ZYBI55    0

Jeżeli ktoś się orientuję jak to zrobić to proszę mi odpisać, ale tak bardziej rzeczowo, jeśli można.

Edytowano przez ZYBI55

tomacha001    4

chcesz to ci powiem jak zrobić z gammy bo ja mam taki zrobiony i mi sieje ładnie mam juz go 5 sezon i jestem zadowolony

ZYBI55    0

chcesz to ci powiem jak zrobić z gammy bo ja mam taki zrobiony i mi sieje ładnie mam juz go 5 sezon i jestem zadowolony

No pewnie,że chcę,bo gammę już mam tylko nie wiem co dalej. Czekam na odpowiedź.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam!
      pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.
      Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?
      co innego jest godne uwagi?
      na co zwrócic uwage?

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez paktofonikas1987
      Czy w kazdym siewniku mozna ustawic sciezki ?Bo mam jakis stary duzy (5 lub 6m) siewnik z kutna i chcialbym zaczac robic sciezki pod opryskiwacz z belka 12 m.I nie bardzo wiem jak to zrobic. Moglby ktos pomoc?
    • Przez Zetix
      Witam!!

Mam możliwość kupienia siewnika Hassia DK 300 z komputerem, ale jest jeden problem. Obecny właściciel zgubił sprężynę + redlicę ze skrajnej lewej strony. Szukałem już po całym internecie ale nie idzie nigdzie tego dostać... wie ktoś może coś na ten temat?

• Przez DrPresto
      Problem polega na tym, że podczas próby kreconej wszystko wychodzi idealnie czyli to ile chciałem wysiać tyle jest ale sprawa wygląda całkowicie inaczej na polu. Siewnik wysiewa raptem połowę tego co było ustalone na 1 ha. Może macie pomysły co może być tego powodem?
      Liczę na Was!
      Dodam że chodzi o siewnik nordsten lift-o-matic typ clb/cld 2.5m
      Pozdrawiam!
    • Przez maly123a
      Witam
      Mam  problem  z  siewnikiem  (zaznaczam , że  jestem  nowym posiadaczem  owego siewnika) po  przekręceniu  kołem   tryby sie nie  poruszają łańcuch się  porusza płynnie  tylko zapadka  przezkakuje  co może być tego  przyczyną ? Mam  pytanie  jeszcze  do  czego służy ta  wajha   na  ostatnim  zdjeciu ? Może  ktoś  posiada   instrukcje  obsługi  lub  tabele  wysiewu  to prosiłbym  o wstawkę.