Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A jak miałby wyglądać wysyp? górny łącznik na bazie siłownika czy cięgło hydrauliczne przy łyżce? Pomysł ciękawy ale do trzydziestki duzej łyżki nie założysz bo sam maszt swoje waży :huh:

Opublikowano

Widziałem takie łyżki na zdjęciach, górny łącznik na siłowniku, dół zapinany w widły masztu.

Mogłaby by być alternatywa do Tur-a, załadunek zboża, big-bagi, mauzery.

Koszt łyżki o pojemności 1,2 m3 ok.4000 zł, maszt widlaka ok. 2000.

Posiadam dość duży ciągnik 120 km, i kierownicę mam przekładaną do tyłu.

Jak myślicie zda ten patent egzamin?

Opublikowano

Do takiego ciągnika to można spróbować. Nie zrbi tego co Tur ale napewno uwygodni życie. Ja myślałem nad zastosowanie masztu do ładowarki żeby podnieść balota na wys 6-7metrów.

Opublikowano

A po co nowa łyżka kupić kilka m2 blachy i mocowania dać do spawacza i ci takie coś u spawa bez problemów. Siłownik i kilka węży i masz już łychę tanim kosztem A i o dużym udzwigu:)

Opublikowano

Co do łyżki to się zgodzę że można taniej we własnym zakresie.

Powiedzcie tylko jak z funkcjonalnością takiego zestawu.

Co można zrobić Turem a czego nie zrobi masztem?

Dla mnie argumentem na tak jest cena oraz to że posiadam kierownicę oraz hamulec,gaz, sprzęgło również z tyłu (MF 3125).

Za ładowacz czołowy to min. 12 tys. trzeba zapłacić.

Opublikowano (edytowane)

Masz widlaka takiego normalnego. Jeśli nie to jest to idealna sprawa widlaka wykorzystujesz do wszystkiego. JA mam takiego od około 1,5 roku i muszę powiedzieć że wykorzystuje go do czego się tylko da. Np. w lato tata malował rynny z niego był w skrzyniopalecie a skrzynia przywiązana a więc idealna. Big bagi wszelkiego rodzaju wszędzie można podwieś i na pole paletę zawieść jak coś potrzebne. Np. miałem pole oddalone około 800 metrów od domu i troszkę dyń a więc maszt skrzynia pojechałem na pole przyjechałem zamieniłem skrzynie i załadowałem następną. A więc funkcjonalność takiego zestawu jest przeogromna. Jeszcze jak będziesz miał łyżkę a to jakąś ziemie zebrać, kamienie na polu a potem gdzieś wywalić. A więc jak najbardziej polecam. Przy kupowaniu zobacz w jakim stanie są rolki i jak szybko widły opadają na z maksymalnej wys. na pusto.

 

PS oczywiście mowa o widlaku przy ciągniku ursus c-360

Edytowane przez damiandcba

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Paweleq18
      Dzień dobry, mam pytanie odnośnie cyklopa t 214/3, mam delikatne pocenie się z siłownika obrotu w cyklopie. Kupiłem go nie dawno, i siłowniki są połączone wężem, i delikatnie się poci z tego węża przy końcu. Czy jest to normalne? Czy trzeba to jakoś uczelnić?

    • Przez szewczyk40
      Witam. 
      Mam problem z pękającym przewodem stalowym który biegnie po ostatniej części ramienia i służy do zamykania chwytaka. Jest on bliżej lewej strony. Czy ktoś może podać jego numer bądź gdzie go kupić? Ewentualnie czy jest możliwość wymiany go na elastyczny przewód?
       
       

    • Przez Vril
      Mam pytanie do Was -kupiłem sobie "niby" wyremontowany cyklop -brałem w ciemno bo był tani.
      Niby gość go wymalował ,dał nowe węże ,"niby" założył regenerowaną pompe oraz rozdzielacze .
      Problem polega na tym że niby jest olej wszystko działa tylko jak ma coś powiedzmy 500 kg podnieść
      to ani drgnie do góry -nie mam pojęcia co to ma być -może ta pompa nie jest do końca zregenerowana
      Proszę doradźcie coś
    • Przez tomas318
      Witam, czy ktos z panstwa  bedzie zainteresowany regnerowana pompa hydrauliczna kolega zaczyna regnerowac i sprawdza rynek 
    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v