Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mariuszek21

modernizacja obory

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

mariuszek21    0

niedługo zaczynam hodowlę bydła mlecznego. Mam starą oborę , wygląda to tak , jest wąskie podwórko ,wjeżdża się i zaczyna się obora , przez jej środek się przejeżdża a po obydwu stronach są te chlewy.Dalej jest kilkanaście metrów wolnego miejsca a potem jest stodoła a za stodołą jest kilkadziesiąt metrów wolnego miejsca,jak byście proponowali zmodernizować te budynki na oborę dla bydła mlecznego

Wiadomość z agroFakt.pl

Dejv2004    0

Przebuduj stodołe na bydło i połącz razem z oborą.. na słomę, siano postaw wiate w prawym rogu wolnego miejsca między stodołą a oborą

mariuszek21    0

my z ojcem to planowaliśmy prawą część stodoły i prawą część tego chlewa co się przez niego przejeżdża , połączyć w taki sposób żeby pomiędzy stodołą a tym chlewem postawić kawałek nowej obory

Dejv2004    0

no tak też byś mógł, a miejsce po lewej stronie między stodołą a oborą co z nim ? tam by można postawić wiate :D zawsze blisko do noszenia :P

mariuszek21    0

tam po lewej stronie to może postawić garaże na maszyny typu, ciągnik ,prasa,itp.siano będę mógł trzymać na sklepieniu tam jest dużo miejsca a słomę to tam za stodołą.Mam jeszcze pytanie , mam 30ha swojego+ 10ha dzierżawy jak myślicie , jaki ciągnik wybrać , mam na niego do 70000tys.i jeszcze czy mam kupować kombajn i prasę czy może lepiej wynajmować.Jakie pasze dawać krowom czy sadzić kukurydze jak na razie to mam dwa ciągniki ursusy c-360 . ziemie są ciężkie jak przychodzi sezon pracy to aż boję się wyjeżdżać z domu na pole, chodzi mi o to czy te ciągniki wystarczyły by na początek bo jak tak to te 70tys to mógł bym włożyć w wyłożenie kostką brukową podwórka i w budowę garaży.

Dejv2004    0

tam po lewej stronie to może postawić garaże na maszyny typu, ciągnik ,prasa,itp.siano będę mógł trzymać na sklepieniu tam jest dużo miejsca a słomę to tam za stodołą.Mam jeszcze pytanie , mam 30ha swojego+ 10ha dzierżawy jak myślicie , jaki ciągnik wybrać , mam na niego do 70000tys.i jeszcze czy mam kupować kombajn i prasę czy może lepiej wynajmować.Jakie pasze dawać krowom czy sadzić kukurydze jak na razie to mam dwa ciągniki ursusy c-360 . ziemie są ciężkie jak przychodzi sezon pracy to aż boję się wyjeżdżać z domu na pole, chodzi mi o to czy te ciągniki wystarczyły by na początek bo jak tak to te 70tys to mógł bym włożyć w wyłożenie kostką brukową podwórka i w budowę garaży.

jak masz w sumie 40 ha to kupuj kombajn !!!!

a co do ciągnika, to pomyśl może nad jakimś starszym JD do 150 KM

JD 7800 ma chyba 160 KM ale za 65 000 można już kupić :)

a jeśli nie to szukaj Ursusa 1224 :P

macin87    42

A ile z tego to łąki/pastwiska?

Osobiście jak bym miała kupować sprzęt z tych co podałeś to ciągnik z ładowaczem i prasa- to najważniejsze. Zależy też ile możesz przeznaczyć na poszczególny sprzęt jeśli kupisz starszy ciągnik i prasę to zostanie ci też na "kombajnik"

ChiquitaB    50

kolego a ile krów chcesz hodować? Bo jak większe stado to nie wiem czy się opłaca robić sianokiszonkę w bale a lepiej w pryzmę tylko musi być porządnie pocięte

Nie no bale jak najbardziej się opłaca,co do tego nie mam wątpliwości. Ale to ważne pytanie: jak dużą będzie twoja hodowla? Podaj ten szczegół i napewno coś doradzimy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Mateusznow
      Witam,
      Szukam budynku na halę do produkcji pelletu ze słomy myślałem żeby postawić halę łukową stalową ocieplaną pianką natryskową 20x11m z bramą przesuwną. W hali miałbym całą linie troche miejsca na palety z pelletem i wózek widłowy. Czy taka hala wystarczy? A na słomę myślałem postawić niedaleko hale 30x10m bez żadnej bramy, sucha słoma była by w zimę ale w normalne stogi też bym układał. Hala lekka a na niej plandeka. Co myślicie o tym?
    • Przez rolstudent
      Cześć.

Od jakiegoś czasu jestem w zarządzaniu mikroektrowni zasilanej tylko gnojowicą od krów mlecznych.
      Myślę że nad tematem zastanawia się sporą część z was. Na jakieś pytania chętnie odpowiem i wymienię się doświadczeniem. Na chwilę obecną walczę z wysokim poziomem H2S w gazie. Poza tym elektrownia pracuje i produkuje prąd.
    • Przez headman
      Witam !
      jestem tutaj nowym członkiem, dołączyłem dzisiaj. Więc jeszcze nie wiem do końca co i jak. Jeśli dodaje nie w tej zakładce to proszę o przeniesienie oraz wyrozumiałość. 

Jestem rolnikiem z zamiłowania ,  mam 4 ha dobrej klasy ziemi ( tak wiem że to nic w dzisiejszym świcie ). Traktuję to jako swoje hobby.  
      Na swojej ziemi uprawiam zboża oraz prowadzę małą hodowlę trzody chlewnej. Skończyłem studia wyższe z zakresu rolnictwa, moje uprawy oraz produkcja zwierzęca jest zadbana i nie dokładam do swojego zamiłowania, zawsze coś tam zostaje

Przechodząc do sedna sprawy, zastanawiam się nad budową budynku gospodarczego/ garażu na maszyny.  Poniżej wstawię  taki swój projekt jak to mniej więcej widzę.  Czy możecie mi powiedzieć jak to będzie wyglądało z kosztami, oraz jakich materiałów użyć , zrobić to z płyt betonowych czy pustak ? Wysokość około 3,5m dach ze spadem w jedną stronę. 
      Pozdrawiam ! 

• Przez 1994szymon
      Siema!!! Mam dwa silosy bina(30t każdy). Mam zamiar w niedługim czasie dokupić jeszcze jeden (od 45 do 60t). BIN to porządna firma z tradycjami i jestem do niej przekonany jednak ostatnio obejrzałem stronę silosów Michał. Są tam silosy z lejem. To by było dobre rozwiązanie, jednak nie podaje ona ceny(chyba że się dobrze nie przyjrzałem ). Chciałbym się dowiedzieć jak są wykonane, z jakich materiałów (chodzi mi konkretnie o opinie właścicieli bo na stronie mogą sobie pisać co chcą ).

P.S
      Jeżeli chodzi o lej to mi nie robi większej różnicy czy wewn. czy zewn.
    • Przez kukielMGX
      Posiadam 60ha, Z czego okolo 27ha siejemy pszenzyta i owsa. Reszta to pastwiska i łąki. Zboza siejemy tyle- zeby starczyło slomy i na srute. Mamy 54 sztuki bydla w czym znajduja sie 12 opasow 3 krowy(zeby mleko bylo dla siebie) reszta to mamki cielaki i jałówki. Sprzet jakiego uzywamy to Kubota M110GX, Ursus 914, Zetor 5320, Ursus c330, ładowarka zettelmeyer ZL801. prasa krone, kosiarka vicona, plug kverneland ab100, talerzowka metalfacha  i rozrzutnik 6t. i tu pytanie jak powiekszyc to gospodarstwo? w co pojsc? wiecej opasow? A moze przejsc na bydlo mleczne?