Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mariuszek21

modernizacja obory

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mariuszek21    0

niedługo zaczynam hodowlę bydła mlecznego. Mam starą oborę , wygląda to tak , jest wąskie podwórko ,wjeżdża się i zaczyna się obora , przez jej środek się przejeżdża a po obydwu stronach są te chlewy.Dalej jest kilkanaście metrów wolnego miejsca a potem jest stodoła a za stodołą jest kilkadziesiąt metrów wolnego miejsca,jak byście proponowali zmodernizować te budynki na oborę dla bydła mlecznego

Wiadomość z agroFakt.pl

Dejv2004    0

Przebuduj stodołe na bydło i połącz razem z oborą.. na słomę, siano postaw wiate w prawym rogu wolnego miejsca między stodołą a oborą

mariuszek21    0

my z ojcem to planowaliśmy prawą część stodoły i prawą część tego chlewa co się przez niego przejeżdża , połączyć w taki sposób żeby pomiędzy stodołą a tym chlewem postawić kawałek nowej obory

Dejv2004    0

no tak też byś mógł, a miejsce po lewej stronie między stodołą a oborą co z nim ? tam by można postawić wiate :D zawsze blisko do noszenia :P

mariuszek21    0

tam po lewej stronie to może postawić garaże na maszyny typu, ciągnik ,prasa,itp.siano będę mógł trzymać na sklepieniu tam jest dużo miejsca a słomę to tam za stodołą.Mam jeszcze pytanie , mam 30ha swojego+ 10ha dzierżawy jak myślicie , jaki ciągnik wybrać , mam na niego do 70000tys.i jeszcze czy mam kupować kombajn i prasę czy może lepiej wynajmować.Jakie pasze dawać krowom czy sadzić kukurydze jak na razie to mam dwa ciągniki ursusy c-360 . ziemie są ciężkie jak przychodzi sezon pracy to aż boję się wyjeżdżać z domu na pole, chodzi mi o to czy te ciągniki wystarczyły by na początek bo jak tak to te 70tys to mógł bym włożyć w wyłożenie kostką brukową podwórka i w budowę garaży.

Dejv2004    0

tam po lewej stronie to może postawić garaże na maszyny typu, ciągnik ,prasa,itp.siano będę mógł trzymać na sklepieniu tam jest dużo miejsca a słomę to tam za stodołą.Mam jeszcze pytanie , mam 30ha swojego+ 10ha dzierżawy jak myślicie , jaki ciągnik wybrać , mam na niego do 70000tys.i jeszcze czy mam kupować kombajn i prasę czy może lepiej wynajmować.Jakie pasze dawać krowom czy sadzić kukurydze jak na razie to mam dwa ciągniki ursusy c-360 . ziemie są ciężkie jak przychodzi sezon pracy to aż boję się wyjeżdżać z domu na pole, chodzi mi o to czy te ciągniki wystarczyły by na początek bo jak tak to te 70tys to mógł bym włożyć w wyłożenie kostką brukową podwórka i w budowę garaży.

jak masz w sumie 40 ha to kupuj kombajn !!!!

a co do ciągnika, to pomyśl może nad jakimś starszym JD do 150 KM

JD 7800 ma chyba 160 KM ale za 65 000 można już kupić :)

a jeśli nie to szukaj Ursusa 1224 :P

macin87    63

A ile z tego to łąki/pastwiska?

Osobiście jak bym miała kupować sprzęt z tych co podałeś to ciągnik z ładowaczem i prasa- to najważniejsze. Zależy też ile możesz przeznaczyć na poszczególny sprzęt jeśli kupisz starszy ciągnik i prasę to zostanie ci też na "kombajnik"

ChiquitaB    54

kolego a ile krów chcesz hodować? Bo jak większe stado to nie wiem czy się opłaca robić sianokiszonkę w bale a lepiej w pryzmę tylko musi być porządnie pocięte

Nie no bale jak najbardziej się opłaca,co do tego nie mam wątpliwości. Ale to ważne pytanie: jak dużą będzie twoja hodowla? Podaj ten szczegół i napewno coś doradzimy.

www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez KrzysztofKrojniak
      Witam pytanie do rolników którzy mieli już kontrole wedle ASF. jak tam sprawa z siatkami na okna jaskółkami i wróblami. przecież są pod ochroną gniazd nie rozwale a co podczas kontroli. kujawsko pomorskie 
    • Przez michal_xs
      Witam. Mam takie pytanie, czy sąsiad może postawić plot betonowy w granicy jezeli przy granicy (10cm od) jest mój budynek w którym jest duzo okien. Czy ma takie prawo zasłonić mi okna?
    • Przez poprostumateo
      Witam. Orientuje się ktoś jaki jest koszt zwykłej, szarej kostki brukowej 8cm ? Może ktoś wie gdzie na Dolnym Śląsku można nabyć kostkę w dobrej cenie.
      Co prawda to nie forum budowlane, ale wydaje mi się, że wiele osób miało styczność z kostką brukową, a więc pewnie ktoś mi pomoże
    • Przez Comb
      Witam.
      Przerabiam stara obore o wymiarach ok 20×8. Z tego co sie orientuję najlepszym i najoszczędniejszym źródłem światła będą świetlówki. Z tym że nie mam pojęcia ile takich lamp i jakich rozmiarow zamontować żeby było ok. Jeśli ktoś mógłby sie podzielić doświadczeniem będę wdzięczny
    • Przez krystian96
      Witam . Planuje zakup zgarniacza obornika . Zastanawiam sie nad zgarniaczem hydraulicznym lub łańcuchowym . Wyciąg linowy odpada. Prosze o opinie obu zgarniaczy , wady , zalety .
      W oborze są 2 równoległe kanały po około 20m . Jaki mniej więcej byłby koszt takiej inwestycji . I czy macie kontakt do kogoś kto to by mi wykonał  ( mieszkam w mazowiecki)
      Dziękuje i pozdrawiam 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.